خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون

944247_1397-02-31-13-02-58-82.jpg

تحقيقات و پژوهش
گروه تحقیقات
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۳۱:۴۰

نمونه قرارداد سرايداري و خدماتي

نمونه قرارداد سرايداري و خدماتي

فرمت فايل : docx

حجم : 172

صفحات : 7

گروه : عمومي

توضيحات محصول :

قرارداد انجام خدمات نظافتي ساختمان

قرارداد خدمات سرايداري و نگهباني

قيمت محصول : 2000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۶:۰۹

پاورپوينت مهارت مقابله با همسر عصباني

ديد كلي :
پاورپوينت مهارت مقابله با همسر عصباني شامل 36 اسلايد زيبا كه با جديدترين نسخه پاورپوينت طراحي شده و قابل ويرايش مي باشد و براي دانشجويان روانشناسي كاربرد دارد

توضيحات كامل :

پاورپوينت مهارت مقابله با همسر عصباني

 

پاورپوينت مهارت مقابله با همسر عصباني شامل 36 اسلايد زيبا كه با جديدترين نسخه پاورپوينت طراحي شده و قابل ويرايش مي باشد . اين پاورپوينت براي دانشجويان روانشناسي وساير دانشجويان مرتبط كاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين پاورپوينت را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصويري از پيش نمايش اسلايدهاي اين پاورپوينت را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده كنيد و در صورت تمايل در ادامه مطلب آن را دانلود نماييد .

 

مقدمه

موقعي كه همسرتان عصباني مي شود از شما انتقاد خواهد كرد. اين انتقاد شما را ناراحت كرده و احساسي شبيه طرد به وجود ميآورند. هنگامي كه انتقاد از سوي فردي كه دوستش داريد روي مي دهد ، چه منطقي يا غير منطقي باشد، احساس مي كنيد در موردتان بد قضاوت كرده و به شما پرخاش نموده است.

اين رفتار باعث مي شود عزت نفستان از بين برود و ممكن است شديدا حالت دفاعي به خود بگيريد. هميشه به ياد داشته باشيد افراد عصباني ، اغلب آن هايي هستند كه نمي توانند بطور موثر ارتباط برقرار كنند.

آن ها براي دست يافتن به خواسته خود نمي دانند چگونه مذاكره كنند و قدرت نه گفتن ندارند. آن ها نحوه جلب همكاري ديگران را بلد نيستند، نمي دانند چگونه ناسازگاري ها را حل و فصل كنند. افرادي كه نا اميد اند و ديگران را مورد حمله و تمسخر و انتقاد قرار مي دهند.

عصبانيت مي تواند بصورت پرخاشگري آشكار يا پرخاشگري پنهان باشد ، اما در هر صورت باعث تخريب صميميت و اعتماد دو جانبه مي شود.

پايه نظري
پرخاشگري ، انغعال يا جرات مندي؟ اين سه واكنش خيلي متفاوت هستند و براساس نگرش هاي بسيار متفاوتي قرار دارند.

پرخاشگري . اساس رفتار پرخاشگرانه اين است كه نياز هاي شما هميشه درست هستند و هميشه از نياز هاي افراد ديگر مهم تر هستند. ممكن است براي رسيدن آنچه مي خواهيد از شوخي، ترساندن ، ايجاد احساس گناه و تحقير استفاده كنيد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

پايه نظري

نحوه ي پاسخ دادن به انتقاد
با انتقاد چگونه برخورد كنيم؟
بررسي

تصديق

منحرف كردن

محدود سازي صدمه

پايان

 

عنوان : مهارت مقابله با همسر عصباني

فرمت : پاورپوينت

حجم : 1 مگابايت

تعداد صفحات : 36 

 

پيش نمايش تمام صفحات پاورپوينت

 

پاورپوينت مهارت مقابله با همسر عصباني

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۴۸:۲۳

پاورپوينت بررسي روستاي بيابانك سمنان

ديد كلي :
پاورپوينت بررسي روستاي بيابانك سمنان در 89 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت pptx

توضيحات كامل :

پاورپوينت بررسي روستاي بيابانك سمنان در 89 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت pptx

 


 


 


 

فهرست مطالب :

 


 


نقشه ها
وجه تسميه
تقسيمات جغرافيايي
جغرافيا
تصاوير هوايي
منابع آبي
تصاويري از خود روستا
موقعيت بنا
تاريخچه
اقليم
زلزله و گسل – شيب
زبان
آداب و رسوم
معيشت
آب و هوا
بارش
انواع بادها
خطرات طبيعي
بازه جمعيتي
ساختار جنسي جمعيت
بافت
دين و مذهب
كاربري ابنيه
شبكه هاي دسترسي
مشكلات روستا از نظر ساكنين
مشكلات روستاييان از نظر طبيعي
مشكلات روستاييان از نظر كالبدي
انواع مراحل رشد و توسعه
معماري قديم و جديد روستا
بررسي نقشه خانه هاي روستا
بررسي متريال خانه هاي روستا – بررسي سيستم خانه هاي روستا
بررسي نقاط ضعف و قدرت روستا
پوشش گياهي
طرح هادي
طرحهاي پيشنهادي
شبكه جمع آوري و دفع فاضلابهاي
اسكيس

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۴۵:۲۱

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

فرمت فايل : docx

حجم : 38

صفحات : 25

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

در 25 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع : انگليسي و فارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت docx

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

خود متمايز سازي

معمولا مشكلات بين والدين و نوجوانان،متعلق به خانواده هايي هستند كه والدين فاقد مهارت هاي ارتباطي با نوجوان هستند.بنابراين،تنش و تضاد و رفتارهاي پرخاشگرانهدر اين خانواده ها رواج يافته وتوسط نوجوانان نيز آموخته مي شود. همين مسئله منجر به بروز تعارض بيشتر در خانواده مي گردد(مرادي،1384).

تفكيك اعضاي خانواده مستقيما به توانايي آنها در روبرو شدن با يكديگر ، تعامل بر قرار كردن بدون واكنش عاطفي و توانايي آنها در بودن فيزيكي با هم بدون اضطراب و تضاد مربوط مي شود(پلگ ،2005). سيستمي كه بوسيله روابط باز يعني ارتباطات منطقي و تماس عاطفي اعضا با يكديگر مشخصمي شود بر خلاف سيستمي است كه با گسلش مشخص شده است. يكي از عواملي كه مي تواند بر زندگي افراد يك خانواده در عرضه‌هاي گوناگون تاثير گذار باشد ميزان خود متمايزسازي آنان است. بوئن معتقد است كه روابط باز موجب تمايز يافتگي نمي شود بلكه موجب كاهش اضطرابمي شود. زماني كه اضطراب پيوسته در سطح پايين بماند اعضا خانواده مي توانند در صدد افزايش تمايز يافتگي برآيند(تايتلمن[1] ،2003).

خودمتمايزسازي ميزان توانايي فرد براي تميز فرايند عملي از فرايند احساسي (عاطفي) است كه وي تجربه مي‌كند (بوئن، 1978).  هام ارتباطات خانوادگي را به عنوان محصول تمايزيافتگي اعضا خانواده مي‌ديد و اين كه ارتباطات خانوادگي بهبود نمي‌يابد مگر اينكه سطح تمايزيافتگي اعضا افزايش يابد. سطح تمايزيافتگي كودك بيشتر تحت تأثير مادر است. (مهمترين فرد از لحاظ عاطفي به كودك) هر چقدر كه فعاليت‌هاي مادر مشوق جدايي عاطفي كودك باشد، كودك به سطوح بالاتري از تمايزيافتگي خواهد رسيد و هر چقدر باعث كاهش جدايي عاطفي شود، به عدم تفكيك كودك منجر خواهد شد (هام، 2005).

 


[1]-Titelman

...

اشكال تمايز يافتگي :

بوئن (1978) تمايز يافتگي را به دو شكل تعريف مي‌كند كه در آن فرد قادر است بين عملكرد هيجاني و عقلاني از يك سو و روابط صميمانه و خودمختاري از سوي ديگر تعادل ايجاد كند. اين مفهوم را مي‌توان به عنوان يك فرايند يا ويژگي شخصيتي بيان كرد (جنكينز، بابلوتز، استوارتز، جانسون، 2005). مي توان اين فرايند را به وسيله آزمايش كردن توانايي يك شخص در جدا شدن از خانواده اصلي به شكل سالم و بدون طرد شدن يا گسلش عاطفي از طرف خانواده مشاهده كرد. اين بدين معني است كه فردي كه قادر به جدا شدن با سطح بالايي از تمايز يافتگي باشد ، مي تواند از وابستگي عاطفي مخرب در روابط معني دار و پايدار دوري كند( اصلاني ،1383).

بوئن (1978) بيان كرد كه سيستم خانواده در زمانهاي استرس يكي از سه نشانه هاي زير را نشان خواهدداد : تعارض زناشويي ، ناكارآمدي در بين زن و شوهر ، فرافكني به فرزند يا ديگران.بوئن توضيح مي دهد ، با توجه به نوع خانواده ممكن است يكي از سه راه بالا نسبت به ديگر راه ها، آشفتگي موجود در خانواده را در خود جذب كند يا تركيبي از اين سه روش مورد استفاده قرار مي گيرد.

بوئن خانواده هاي با سطح بالاي تمايز يافتگي پايين تر را به عنوان خانواده كمتر بالغ از لحاظ هيجاني همراه با ظرفيت محدود براي نزديكي و صميميت توصيف مي كند. او پيشنهاد مي كند كه چنين زوجيني به منظور داشتن ثبات در ازدواج ، رشد و خود رهبري را فدا مي كنند. از طرف ديگر زوجين با سطوح بالاتري از تمايز يافتگي از انعطاف پذيري نقشي ، تماس صميمي و واكنش هيجاني بهتري برخوردارند به علاوه چنين افرادي مي توانند با تفاوت در عقايد يا احساسات  تهديد زاي ديگران بيشتر كنار بيايند و در موقعيت هاي تنش زا بهتر عمل كنند.

تمايز يافتگي بر 2 سطح اشاره مي كند كه فرد مي بايست آنها را كسب كند :

1-  سطح پايه

2-  سطح عملكردي[1]

سطح پايه و عملكردي : بر سطح كلي تمايز يافتگي يا تفكيك خود دلالت دارد. اما سطح عملكردي ، سطح تمايز يافته اي را نشان مي دهد كه فرد در اين جا و اكنون عمل مي كند و ممكن است بر حسب شرايط متفاوت باشد. موقعيت يا روابط خاصي ممكن است موجب عملكرد فرد با سطوح پايين تري از تمايز يافتگي شود كه در مقايسه با سطح پايه تمايز يافتگي وي متفاوت است. براي مثال شنيدن اخباري چون بازگشت افراد به نقش هاي قبلي در خانواده رايج است و يا اينكه افراد در هنگام تعطيلات ، خانوادهايشان را ملاقات مي كنند ، پيش بيني درگيري ها امكان پذير است. آنها در پاسخ به دوره ها و شرايط خاص ، نوسان هاي خلقي بروز مي دهند(كنستانتين ، گيوشا[2] ،2003). سطح كاركردي به علت تاثيرات بيروني از زماني به زماني ديگر تغيير پيدا مي كند. اما سطح پايه پايدار است و به وسيله شرايط بيروني تغيير نمي كند. همچنين تغييرات در سطح پايه مي تواند اتفاق بيفتد به شرط اينكه تغييرات در سطح كاركردي در دوره زماني طولاني اتفاق بيفتد و پايدار بماند(گريفين و آپوستال[3] ،1993). فرد سالم نياز دارد تا از سيستم اصلي اش متمايز شود. سطح پايه تمايز يافتگي فرد ، در شرايط استرس زا مشاهده مي شود ، اما سطح عملكردي فرد در شرايط معمولي بروز مي كند(بارتلت[4] ،2007).


[1]-Basic and Functional

[2]-Constantin , M ,Gushe

[3]-Griffin , Apostal

[4]-Bartlett

...

قيمت محصول : 13200 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۰۸:۳۹

پرسشنامه و مقياس خودكارآمدي عمومي شوارتزر و جروسلم GSE-10

دانلود پرسشنامه و مقياس خودكارآمدي عمومي شوارتزر و جروسلم (GSE-10) برگرفته از پايان نامه تاييد شده كارشناسي ارشد


مقياس خود كارآمدي عمومي (GSE-10) : اين پرسشنامه كه در سال 1979 توسط شوآرتزر و جروسلم(1995) ساخته شد و در سال 1981 تجديد نظر گرديد، داراي 10 گويه است كه همگي ميزان خودكارآمدي عمومي را  مي سنجد. نحوه ي امتياز بندي براساس رتبه بندي چهار درجه اي ليكرت از 1 تا 4 است و نمرات بين 10 تا 20 به عنوان خودكارآمدي پايين، نمرات بين 21 تا 30 به عنوان خودكارآمدي متوسط و نمرات بالاتر از 30 به عنوان خودكارآمدي بالا در گرفته شده است(شوآرتزر، 2000، به نقل از معيني، 2007).

 

 

 

دامنه ي نمرات اين پرسشنامه بين 10 تا 40 مي باشد. اين پرسشنامه در 23 كشور مورد استفاده قرار گرفته و ضريب آلفاي كرونباخ آن 83 % مي باشد. در ايران؛ اين مقياس توسط بختياري براتي (1375) ترجمه و اعتباريابي شده است. همچنين، رجبي(1385) ضريب آلفاي كرونباخ آن را براي كل دانشجويان 82/0 و گنجي و فراهاني(1388) اين ضريب را 81/0 بدست آوردند.

 

 

5000 تومان
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۰:۵۳

پاورپوينت تحليل روستاي شنين در استان قزوين

ديد كلي :
پاورپوينت تحليل روستاي شنين در استان قزوين در 57 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت pptx

توضيحات كامل :

پاورپوينت تحليل روستاي شنين در استان قزوين در 57 اسلايد زيبا و قابل ويرايش با فرمت pptx

 

 

 


 


 

 • ويژگي هاي اين فايل :

 


 

جامع و كامل

 

 فايل داري تمامي نقشه ها مورد نياز براي ارئه بصورت عكس يباشد.

 

 

 

داراي تمامي اطلاعات موجود و مورد نياز براي ارائه مي باشد.

 

تميز و قابل ويرايش

خوانا و دقيق در 24 اسلايد با تصاوير كامل

پشتيباني : در صورتي كه در پرداخت و دانلود به مشكل برخورديد، عنوان فايل، نام خريدار و مشكل خود را به 09191809834 فقط و فقط پيامك كنيد .

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاين قابل دانلود خواهد بود و فقط قيمتي كه در پيش فاكتور مشاهده خواهيد كرد معتبر است .

 


 


 

 • فهرست مطالب :

 


 


 

 

 

معرفي اجمالي استان قزوين
شهرستان قزوين
شهرستان تاكستان
خصوصيات جغرافيايي
 بررسي موقعيت شهرستان تاكستان
جغرافياي طبيعي
منابع آب و منابع طبيعي
-وضعيت آبهاي سطحي
وضعيت آبهاي زيرزميني
ويژگيهاي جغرافيايي روستاي شينين
ويژگيهاي طبيعي
بررسي صوانح و بلاياي طبيعي
منابع آب كشاورزي
منابع آب آشاميدني
بافت روستا
هسته اوليه روستا
جهت و موانع توسعه
مالكيت اراضي
درجه بندي معابر
شيب معابر
بررسي معماري و تركيب فضاهاي مسكوني و واحدهاي همسايگي
نوع مصالح بكار رفته
كابري ها
كاربري مسكوني
كاربري تجاري
كاربري آموزشي
كاربري بهداشتي
كاربري ورزشي
كاربري مذهبي
كاربري گورستان
  تكنولوژي ساخت
سيستم فاضلاب و دفع آبهاي سطحي
تاسيسات موجود
بررسي ويژگيهاي جمعيتي
ساختار سني جمعيت
مرگ و مير
بررسي وضعيت فعاليت روستا
فعاليت كشاورزي
بخش دامداري
بخش صنعت
بخش خدمات
طرح پيشنهادي پيشروي روستا
پيشنهادي گشايش معبر

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۱۰:۳۱
پاورپوينت دهيدراتاسيون و رهيدراتاسيون در ورزش

چنانچه جايگزيني مايعات به اندازه كافي صورت نگيرد تحمل ورزشكار در فعاليت هاي بلند مدت به دليل دفع آب از طريق تعريق كم خواهد شد باعث عدم تحمل تمرين طولاني و فشار ناشي از گرما خواهد شد در اين پاورپوينت 90 صفحه اي به بررسي كمبود اب در ورزش پرداخته شده است

دانلود پاورپوينت دهيدراتاسيون و رهيدراتاسيون در ورزش

پاورپوينت دهيدراتاسيون و رهيدراتاسيون در ورزش اثرات اب در ورزش كمبود اب در ورزش دهيدراتاسيون و رهيدراتاسيون در ورزش پاورپوينت اثرات اب در ورزش پاورپوينت كمبود اب در ورزش
دسته بندي ساير رشته ها
فرمت فايل pptx
حجم فايل 2362 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 90

•اگر دوندگان استقامتي به اندازه يك درصد از وزن بدن خود آب از دست دهند  , 2 درصد از سرعت آنها كم ميشود . به طور مثال اگر دونده 10000 متر ، در 35 دقيقه 4درصد آب از دست بدهد 2 دقيقه و 48 ثانيه به ركورد او اضافه مي شود. •كاهش آب بدن باعث كاهش حجم پلاسما , كاهش جريان به عضلات , كاهش فشار خون و افزايش ضربان قلب خواهد شد .

•پيشگيري از كم آبي در ورزشكاران مهم است و بهترين راه آن هم مصرف مقدار زيادي از مايعات قبل، حين و بعد از خاتمه تمرين يا مسابقه ورزشي است. اغلب ورزشكار متوجه از دست دادن آب بدن و كاهش سطح عملكرد خود به علت آن نيست و اين وظيفه مربي يا پزشك تيم است كه به اين امر توجه داشته باشد. چنانچه ميزان مايع مصرفي خود را بدانيد مي توانيد ميزان آب بدن خود را يكي از دو اين روش  تحت كنترل داشته باشيد

 

دانلود پاورپوينت دهيدراتاسيون و رهيدراتاسيون در ورزش

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۲:۱۴

 پاورپوينت ايران 1404

 

 

دسته بندي فايلهاي با ارزش ساير رشته ها
فرمت فايل pptx
حجم فايل 193 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 42

مقدمه

تمامي افراد، سازمان‌ها و كشورها در حال حركت به سمت تصورات خود و ديگران از آينده هستند. اين تصورات كه برخاسته از نگرش‌ها، باورها، ارزش‌ها، توانايي‌ها، امكانات، ايمان و اميد است خواسته يا ناخواسته، جهت حركت آينده ما را مشخص مي‌نمايند.

 قطعاً كساني كه خود آگاهانه، چشم‌انداز روشني را براي آينده خويش خلق مي‌نمايند و مي‌كوشند آينده بهتري را براي خود و ديگران رقم بزنند برنده بازي فردا هستند.

به اعتقاد انديشمندان، وجود يك چشم‌انداز بزرگ و پرشكوه در پيش رو، علاوه بر آنكه باعث انسجام امور و حركت هدفمند مي‌شود، افراد را نيز برانگيخته و "كششي خلاق و سازنده" ايجاد مي‌نمايد.

چشم‌اندازهاي موجود در زندگي افراد را مي‌توان اين‌گونه سطح‌بندي نمود:

•        چشم‌انداز جهاني

•        چشم‌انداز منطقه‌اي

•        چشم‌انداز ملي

•        چشم‌انداز استاني و شهري

•        چشم‌انداز سازماني و كاري

•        چشم‌انداز شخصي

nخاورميانه، عليرغم آنكه همچون قلبي براي جهان است، اما به‌كندي مسير رشد و توسعه خود از ابعاد گوناگون را مي‌پيمايد. بحران‌هاي مختلف امنيتي، سياسي و اجتماعي و نبود همكاري‌هاي مناسب منطقه‌اي، باعث بروز شرايط ناپايدار در منطقه و عدم حركت پوياي اين جوامع به سمت آينده‌اي باشكوه است. nكشور عزيزمان ايران نيز مي‌كوشد در جهت اهداف عاليه جهاني خود، ضمن رسيدن به برتري در منطقه، حركتي جدي را در جهت مشاركت و پيشبرد كمال و تعالي در سطح جهان آغاز نمايد. n

دانلود پاورپوينت ايران 1404

موضوع:
برچسب‌ها: پاورپوينت ايران 1404،

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۱:۵۷
نكات تخصصي ارشد برنامه ريزي شهري ويرايش اول 1397 شامل 999 نكته

مجموعه حاضر شامل 999 نكته كليدي و كنكوري از مهم‌ترين منابع كنكور كارشناسي ارشد شهرسازي (گرايش برنامه ريزي شهري) در قالب مباحث عمومي شهرسازي ايران، مباني نظري برنامه ريزي شهري، منطقه اي و مديريت شهري، تاريخ شهر و شهرسازي (ايران و جهان) و مدل ها و فنون برنامه ريزي مي باشد كه به منظور مرور و جمع بندي هر چه بهتر داوطلبان گردآوري گشته است لينك 50 نكت

دانلود نكات تخصصي ارشد برنامه ريزي شهري ويرايش اول 1397 شامل 999 نكته

999 نكته ارشد برنامه ريزي شهري كنكور ارشد برنامه ريز منابع ارشد شهرسازي منابع كنكور ارشد برنامه ريزي شهري
دسته بندي محصولات ايران شهرساز
فرمت فايل rar
حجم فايل 22536 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 59

اين مجموعه كاملا تاليفي مي باشد و توسط رتبه برتر كنكور و مشاور سايت تهيه شده است

اين مجموعه زير نظرسايت ايران شهرساز مي باشد و انتشار يا فروش آن پيگرد قانوني طبق ماده 12 قانون جرائم رايانه اي خواهد داشت

با توجه به اينكه اطلاعات شما در سيستم خريد ايران شهرساز ثبت مي شود از طريق آن اقدامات قضايي صورت مي پذيرد

فروش و انتشار ممنوع مي باشد

دانلود نكات تخصصي ارشد برنامه ريزي شهري ويرايش اول 1397 شامل 999 نكته

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۶:۴۳

تاثير پذيرفته شدن شركت ها در بورس بر ويژگي هاي كيفي اطلاعات در صورت هاي مالي

تاثير پذيرفته شدن شركت ها در بورس بر ويژگي هاي كيفي اطلاعات در صورت هاي مالي

فرمت فايل : docx

حجم : 6986

صفحات : 122

گروه : حسابداري

توضيحات محصول :

تاثير پذيرفته شدن شركت ها در بورس بر ويژگي هاي كيفي اطلاعات در صورت هاي مالي

چكيده: 1

مقدمه: 2

فصل اول: كليات تحقيق 

1-1 مقدمه 5

2-1 تاريخچه مطالعاتي. 5

3-1 بيان مسئله 8

4-1 چارچوب نظري تحقيق. 9

5-1 فرضيه‌هاي تحقيق. 10

6-1 اهميت و ضرورت تحقيق. 11

7-1اهداف تحقيق. 11

8-1 حدود مطالعاتي. 12

1-8-1 قلمرومكاني. 12

2-8-1 قلمرو زماني. 12

3-8-1 قلمرو موضوعي. 12

9-1 تعريف واژه‌هاي كليدي. 12

فصل دوم: مروري بر ادبيات تحقيق

1-2 مقدمه 15

2-2- گزارشگري مالي. 16

3-2 اهداف گزارشگري مالي. 17

4-2 استانداردهاي گزارشگري. 18

5-2 اطلاعات مالي براي چه اشخاصي ارائه مي‌گردد؟ 20

1-5-2 سرمايه‌گذاران. 21

2-5-2- اعطا كنندگان تسهيلات مالي. 21

3-5-2- تأمين كنندگان كالا و خدمات و ساير بستانكاران. 21

4-5-2-مشتريان. 21

5-5-2- كاركنان. 21

6-5-2- دولت.. 22

7-5-2- جامعه 22

8-5-2  ساير استفاده‌ كنندگان. 22

6-2 چه ميزان از اطلاعات لازم است در استانداردها براي دستيابي به ويژگيهاي كيفي مطلوب افشاء شود؟ 22

7-2 ضرورت وجودي چارچوب مفهومي گزارشگري مالي. 25

8-2مكانيزم هاي مؤثر بر كاهش تقلب در گزارشات مالي. 26

9-2 ويژگيهاي كيفي گزارشگري مالي. 27

10-2 عوامل مؤثر بر قابليت اتكاء گزارشات مالي. 30

11-2چه خصوصياتي اطلاعات مالي را مفيد مي سازد؟ 31

1-11-2 قابل اتكا بودن (چه اطلاعاتي قابل اتكا است؟) 32

2-11-2- مربوط بودن( چه اطلاعاتي مربوط است؟) 34

12-2 چه خصوصياتي ارائه ي اطلاعات مالي را مفيد مي سازد؟ 35

1-12-2 قابل فهم بودن. 35

2-12-2-قابل مقايسه بودن. 36

13-2 چه عواملي اعمال خصوصيات كيفي را دچار محدوديت مي كند؟ 37

14-2 خصوصيات كيفي مباني نظري هيأت استانداردهاي حسابداري مالي آمريكا 39

15-2خصوصيات كيفي اطلاعات مالي مربوط به كشور انگلستان. 41

16-2 ويژگيهاي كيفي اطلاعات مالي. 43

17-2 هزينه هاي گزارشگري. 45

18-2 روشهاي بهبود گزارشگري مالي در حمايت از حقوق صاحبان سهام 47

1-18-2  گزارشگري انعطاف پذير. 47

2-18-2 گزارشگري بخشهاي مجزا 47

3-18-2  توضيح ماهيت فعاليت شركتها 48

4-18-2 تهيه اطلاعاتي درباره چشم انداز آتي شركتها 48

5-18-2 اطلاعاتي در مورد رقباي تجاري. 48

6-18-2 انتقال سريع اطلاعات درباره تغييرات با اهميت.. 48

7-18-2 انتقال مؤثر و كارآمد اطلاعات.. 49

8-18-2 افشاي اطلاعات غير مالي. 49

فصل سوم: روش‌ اجراي تحقيق

1-3 مقدمه 51

2-3 روش تحقيق. 51

3-3  مدل مفهومي تحقيق. 52

4-3 متغيرهاي تحقيق. 52

5-3 اعتبار تحقيق. 53

6-3 روايي آزمون. 53

7-3 جامعه آماري. 53

8-3 نمونه آماري. 54

9-3 روش وابزار گرداوري داده ها واطلاعات.. 56

1-9-3 روش ميداني. 56

10-3 روش تجزيه وتحليل داده ها 58

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده‌ها

1-4 مقدمه‏ 62

2-4 تجزيه وتحليل مشاهدات بااستفاده ازتكنيك هاي امارتوصيفي. 62

1-2-4 بررسي توصيفي اخرين مدرك تحصيلي. 63

2-2-4 بررسي توصيفي مدت سابقه كاري. 64

3-2-4 بررسي توصيفي ميزان اشناي باصورتهاي مالي. 65

4-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي به موقع بودن اطلاعات چقدر است . 66

5-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي سودمندي پيش بيني به چه ميزان است . 67

6-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي سودمندي درارزيابي چقدر است؟ 68

7-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران بر ويژگي قابليت تاييد چقدر است؟ 69

8-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي كامل بودن به چه ميزان است؟ 70

9-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي صحيح بودن به چه ميزان است؟ 71

10-2-4  به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي رجحان محتوا برشكل چقدر است . 72

11-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي بي طرفانه بودن به چه ميزان است ؟ 73

12-2-4 به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران درمقايسه بين شركتها  به چه ميزان است؟ 74

13-2-4  به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي ثبات رويه  به چه ميزان است؟ 75

14-2-4  به نظر شما ميزان تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران بر ويژگي افشاي كافي اطلاعات  به چه ميزان است؟ 76

15-2-4  به نظر شما ميزان پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار تهران برويژگي قابل فهم بودن اطلاعات چقدر است؟ 77

3-4 آماراستنباطي. 78

1-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) براي فرضيه اول. 78

1-1-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي اول براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي مربوط بودن. 78

2-1-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي دوم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابليت مقايسه 79

3-1-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي سوم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابليت اعتماد 80

4-1-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي چهارم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابل فهم بودن. 81

2-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) براي فرضيه اصلي. 82

1-2-3-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه اصلي براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي  هاي كيفي اطلاعات حسابداري  در صورتهاي مالي. 82

3-3-4  آزمون تي – استودنت تك نمونه اي. 83

1-3-3-4 تحليل استنباطي فرضيه شماره يك: 83

2-3-3-4 تحليل استنباطي فرضيه شماره دو: 83

3-3-3-4 تحليل استنباطي فرضيه شماره سه: 84

4-3-3-4  تحليل استنباطي فرضيه شماره چهار. 85

5-3-4 تحليل استنباطي فرضيه اصلي تحقيق: 86

فصل پنجم: نتيجه‌گيري و پيشنهادات

1-5 مقدمه 88

2-5خلاصه تحقيق. 88

3-5  نتيجه گيري. 89

1-3-5 نتيجه گيري براساس فرضيه فرعي اول. 89

2-3-5 نتيجه گيري براساس فرضيه فرعي دوم 90

3-3-5 نتيجه گيري بررسي فرضيه سوم 90

4-3-5  نتيجه گيري براساس فرضيه فرعي چهارم 90

5-3-5 نتيجه گيري كلي. 91

4-5 پيشنهادات كاربردي. 92

5-5 پيشنهادات براي تحقيقات آتي. 92

6-5 محدوديتهاي تحقيق. 93

 

پيوست ها 

پيوست الف: پرسشنامه 95

پيوست ب: آزمون پايائي پرسشنامه 99

منابع و ماخذ 

منابع فارسي: 101

منابع لاتين: 103

چكيده لاتين. 105

جدول 1-2 مقايسه خصوصيات كيفي اطلاعات مالي (ايران، آمريكا، انگليس و بين المللي) 44

جدول 2-2 مقايسه خصوصيات كيفي محدود كننده 45

جدول  1-4 وضعيت پاسخ دهندگان از نظر مدرك.. 63

جدول 2-4 وضعيت پاسخ دهندگان ازنظر مدت سابقه كاري. 64

جدول 3-4 وضعيت پاسخ دهندگان از نظر ميزان اشناي باصورتهاي مالي. 65

جدول 4-4 توصيف سوال  4باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 66

جدول 5-4 توصيف سوال 5 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 67

جدول 6-4 توصيف سوال 6 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 68

جدول 7-4 توصيف سوال 7 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 69

جدول 9-4 توصيف سوال 9باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 71

جدول 10-4 توصيف سوال 10 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 72

جدول 11-4 توصيف سوال 11 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 73

جدول 12-4 توصيف سوال 12 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 74

جدول 13-4 توصيف سوال 13 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 75

جدول 14-4 توصيف سوال 14 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 76

جدول 15-4 توصيف سوال 15باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 77

جدول 16-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي اول براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي مربوط بودن. 78

جدول 17-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي دوم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابليت مقايسه 79

جدول 18-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي سوم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابليت اعتماد 80

جدول 18-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه فرعي چهارم براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابل فهم بودن. 81

جدول 19-4 آزمون نرمال بودن (كولموگروف –اسميرنوف) در فرضيه اصلي براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي  هاي كيفي اطلاعات در صورتهاي مالي. 82

جدول 20-4 آزمون تي –استودنت تك نمونه ا ي در فرضيه فرعي اول  براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي مربوط بودن اطلاعات در صورتهاي مالي. 83

جدول 21-4 آزمون تي –استودنت تك نمونه ا ي در فرضيه فرعي دوم  براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابليت مقايسه اطلاعات در صورتهاي مالي. 84

جدول 22-4  آزمون تي –استودنت تك نمونه ا ي براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار بر ويژگي قابليت اعتماد اطلاعات در صورتهاي مالي. 84

جدول 23-4 آزمون تي –استودنت تك نمونه اي  تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي قابل فهم بودن اطلاعات در صورتهاي مالي. 85

جدول 24-4 آزمون تي –استودنت تك نمونه ا ي براي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برويژگي هاي كيفي اطلاعات در صورتهاي مالي: 86

جدول 1-5 تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار برهر يك از ويژگيهاي كيفي. 91

نمودار 1-2   خصوصيات كيفي اطلاعات حسابداري  بر اساس بيانيه شماره دو هيأت استانداردهاي حسابداري مالي در آمريكا 40

نمودار 2-2 خصوصيات كيفي اطلاعات مالي كشور انگلستان. 42

نمودار 1-3 مدل مفهومي تحقيق. 52

نمودار 1-4 ميزان تحصيلات پاسخ دهندگان. 63

نمودار 2-4 سابقه كاري پاسخ دهندگان. 64

نمودار 3-4 توصيف سوال 3 باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 65

نمودار 4-4 توصيف سوال 4باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 66

نمودار 5-4  توصيف سوال 5باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 67

نمودار 6-4 توصيف سوال 6باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 68

نمودار 7-4  توصيف سوال 7باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 69

نمودار 8-4  توصيف سوال 8باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 70

نمودار 9-4 توصيف سوال 9باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 71

نمودار 10-4 توصيف سوال 10باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 72

نمودار 11-4 توصيف سوال 11باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 73

نمودار 12-4  توصيف سوال 12باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 74

نمودار 13-4  توصيف سوال 13باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 75

نمودار 14-4  توصيف سوال14باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 76

نمودار 15-4  توصيف سوال 15باتوجه به نظر پاسخ دهندگان. 77

======================================

چكيده:

امروزه توسعه اقتصادي بر پايه دسترسي به منابع مالي براي سرمايه گذاري استوار مي باشد. اين در حاليست كه تصميم گروههاي مختلف در خصوص سرمايه گذاري به نوبه خود به وجود يك سيستم اطلاعاتي مناسب بستگي دارد. افشاي اطلاعات نقش اساسي در تصميم گيريهاي صحيح و اگاهانه گروههاي مختلف بخصوص سرمايه گذاران دارد. به هر حال، اطلاعاتي كه براي سرمايه گذاران و سايرين با اهميت است، بايد به نحو مناسب، كافي و كامل افشاء گردد تا در تصميم گيري انان مفيد واقع شود لذا اطلاعات با اهميت نيز بايد از جنبه ويژگيهاي كيفي اطلاعات ،كامل باشند. فرضيه اين تحقيق به صورت زير مي باشد: بين پذيرفته شدن شركتها در بورس و ويژگيهاي كيفي اطلاعات در صورتهاي مالي رابطه وجود دارد . روش و ابزار گرداوري داده ها از طريق مطالعات ميداني و توزيع پرسشنامه  مي باشد، تعداد سوالات پرسشنامه 15 مورد مي باشد كه به دو دسته عمومي و تخصصي تقسيم مي گردد. جهت بررسي نرمال بودن سطح افشاي اطلاعات از ازمون نرماليتي كلموگروف- اسميرنوف وجهت بررسي تاثير پذيرفته شدن شركتها در بورس اوراق بهادار بر ويژگيهاي كيفي اطلاعات در صورتهاي مالي از آزمون آمار استنباطي (آزمون تي – استيودنت تك نمونه اي) استفاده شده است. با توجه به موارد فوق نتيجه زير حاصل گرديده است: پذيرفته شدن شركتها در سازمان بورس اوراق بهادار بر ويژگيهاي مربوط بودن،قابليت مقايسه و قابل فهم بودن تاثير بالايي دارد وليكن تاثير آن بر ويژگي قابليت اعتماد پايين مي باشد.

واژگان كليدي : ويژگيهاي كيفي ، مربوط بودن ، قابليت اعتماد ، قابليت مقايسه ، قابل فهم بودن

مقدمه:

حسابداري يك سيستم اطلاعاتي است. اين سيستم اطلاعاتي به عنوان زير مجموعه سيستم‌هاي اطلاعاتي مديريت،  وظيفه پردازش داده‌هاي مالي را برعهده دارد. اگرچه استفاده‌كننده بخش عمده‌اي از محصولات اين سيستم اطلاعاتي،  مديريت يك واحد اقتصادي است،  اما مديريت بنا به وظايف و مسئوليت‌هايي كه در قبال گروه‌هاي مختلف استفاده‌كنندگان مالي واحدهاي اقتصادي دارد،  اطلاعات مختلفي را در اختيار استفاده‌كنندگان خارج از واحدهاي اقتصادي قرار مي‌دهد. گزارش‌هاي مالي سالانه از مهمترين محصول سيستم‌هاي اطلاعاتي حسابداري است كه براي گروه‌هاي مختلفي از استفاده‌كنندگان خارجي اطلاعات مالي، در چهارچوب مشخصي ارائه مي‌شود.

ازآنـجاييكه سرمايه گذاران و اعتباردهندگان دو گروه اصلي بـرون سـازماني اطـلاعات  مالي بشمار مي روند و فراهم كردن اطلاعات مربـوط بـراي اين دو گـروه يكي از رسالت هاي اصـلي مديريت و سيستم هاي حسـابداري مي باشد لذا تصميمات سرمايه گذاران واعتبار دهندگان و  استفاده آنها از اطلاعات داراي گستردگي بسيار بيشتري نسبت به ساير گروههاي خارجي ميباشد و به همين دليل تصـميمات انها داراي تاثيرات عمده اي در تخصيص منابع اقتصادي يك كشور است و توجه ويژه به نوع نيازهاي اطلاعاتي اين افراد ضرورت دارد. بـنابـراين گــزارشگـري مـالي بايد اطـلاعـاتي فـراهـم سـازد كـه بـراي سرمايه گذاران و اعتبار دهندگان بالفعل و بالقوه وساير استفاده كنندگان در تصميم گيريهاي سرمايه گذاري واعطاي اعتبار وساير تصميمات مشابه مفيد واقع شود.

گزارشـگري مـالـي تخـصيص مـنابع سرمايه در يك شركت تجاري و قابليت سوددهي آن را افشاء مي نمايد. بديهي است كه يك سيستم  حسابداري بايد كـليه واقـعيت هاي بـا اهـميـت و مـربوط در رابـطه با رويداد ها و فعاليت هاي واحد تجاري را در صورتهاي مالي طبق ويژگيهاي كيفي اطلاعات حسابداري ( ويژگيهاي مربوط به محتواي اطلاعات كه عبارتند از مربوط بودن و قابليت اعتماد –  ويژگيهاي مربوط به ارائه اطلاعات كه عبارتند از قابليت مقايسه و قابل فهم بودن) را بيان نمايد. صورتهاي مالي بايد  به گونه اي تهيه وارائه شود كه از لحـاظ اهـداف گزارشگـري مالي قابل فهم,آگاه كننده حتي الامكـان كامل باشد به بيان ديگر صـورتـهاي مالي به گـونه اي باشدكه از يك طـرف امكان اتخـاذ تـصميمات آگاهانه براي استفاده كنندگان را فراهم نموده و از طرف ديـگر بـاعث گـمراهي آنـان نـشود. مربوط بودن و قابليت اعتماد و قابليت مقايسه و قابل فهم بودن اصطلاحاتي است كه در كتب و مقالات حسابداري براي توصيف ويژگيهاي كيفي به كار مي رود .

قيمت محصول : 35000 تومان

دانلود
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
تاریخ امروز
تازه ترين مطالب
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک ها وبلاگ