woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی

944247_1397-02-31-13-02-58-82.jpg

تحقيقات و پژوهش
گروه تحقیقات
موضوعات
    موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
    نام کاربری :
    پسورد :

عضویت در سایت
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۳:۳۳

پاورپوينت بررسي جامع سبك و شيوه معماري آذري و آثار معماري سبك آذري 51 اسلايد

پاورپوينت بررسي جامع سبك و شيوه معماري آذري و آثار معماري سبك آذري 51 اسلايد

فرمت فايل : pptx

حجم : 13934

صفحات : 51

گروه : پاورپوينت

توضيحات محصول :

پاورپوينت بررسي جامع سبك و شيوه معماري آذري و آثار معماري سبك آذري

فهرست

شيوه معماري آذري

شيوه آذري

معماري

نيارش

آرايه

آرامگاه سيد ركن الدين

مسجد گوهرشاد:

مدرسه دو در

مدرسه غياثيه خرگرد:

مسجد ميرچخماق

 

شيوه آذري

سرزمين آذربايجان در معماري ايران در رده نخست اهميت جاي دارد. چرا كه سه شيوه معماري ايران ]پارسي، آذري و اصفهاني[ از آنجا سرچشمه گرفته و به سراسر كشور رسيده است. در شيوه پارسي، هنگامي كه قوم آريايي كوه‌هاي آران را پشت سر مي‌گذاشتند تا به جنوب سرزمين ايران رهسپار و ماندگار شوند، سر راه خود ستاوندهاي[ چوبين و شبستان‌ها و نهانخانه‌هاي دوربسته و كوشكي آذربايجان را پسنديدند و چون ارمغاني، نخست به سرزمين انشان و سپس به سرزمين پارس بردند و با آن شيوه، همراه با برگيره از شيوه‌هاي گوناگون ملت‌هايي كه به پيروي پارسيان در مي‌آمدند، شيوه تازه‌اي پديد آوردند كه شيوه پارسي نام گرفت و از آغاز شاهنشاهي ايران تا پايان روزگار هخامنشيان (و حتي ا

با اينكه آب و هواي سرد و كوهستاني آذربايجان اين شيوه را پديد آورده بود (كه شايد با آب و هواهاي ديگر سازگار نبود) باز هم پرداختگي و مردم‌واري شيوه پارسي چنان چشمگير بوده كه حتي در سرزمين‌هاي سوزاني چون انشان و سپس كرانه‌هاي درياي پارس نيز با همه ويژگي‌هايش خودنمايي كرده است.

بار دومي كه آذربايجان پديد آورنده شيوه‌اي نو در معماري ايران شد پس از يورش خونين مغولان بود. اين يورش، سراسر ايران و بويژه خراسان را از هنرمندان و معماران تهي ساخت. هنرمنداني كه از چنگال درندگان به در رفته بودند در سرزمين‌هاي جنوبي ايران به پناه فرمانروايان بومي رفتند. همانها كه نگذاشته بودند سرزمينشان تاختگاه ويرانگران شود. در آنجا معماران از شيوه‌هاي روايي در جنوب ايران هم بهره جستند و بر كارايي هنر خود افزودند.

هنگامي كه ايلخانان (جانشين چنگيز در ايران) خواستند يا نياز پيدا كردند كه ويراني‌هاي نياكانشان را بازسازي كنند يا دست كم به خاطر نيازي كه به كاخ و خانه و گرمابه و ... در پايتخت خود داشتند، معماران را از سرزمين‌هاي جنوبي به دربار خود فرا خواندند.

اين بار از آميزش ويژگي‌هاي معماري مركز ايران و جنوب با سنت‌ها و روش‌هايي كه از روزگاران كهن، بومي آذربايجان شده بود، شيوه معماري پديد آمد كه به درستي نام شيوه آذري گرفت و تا هنگامي كه شيوه‌اي تازه كه باز هم برگيره از معماري آن سرزمين بود، به جاي آن آمد، در سراسر ايران و كشورهاي همسايه به كار رفت.

همانگونه كه پارسيان هخامنشي در سر راه خود به جنوب، ستاوندهاي آذربايجان را ديده بودند و آنرا در معماري خود بكار بردند، شگفت است كه شاهان صفوي نيز ستاوندهاي بناب و مراغه را به اصفهان بردند و در جلوي كاخ‌هاي تازه ساز خود، همانند چهلستون و عالي قاپو، نهادند. روشن است كه افزودن اين ستاوندها به كاخ‌هاي اصفهان شكوه ويژه‌اي داده است.

قيمت محصول : 6000 تومان

دانلود

برچسب پاورپوينت بررسي جامع سبك و شيوه معماري آذري و آثار معماري سبك آذري 51 اسلايد شيوه معماري آذري 51 اسلايد پاورپوينت شيوه معماري آذري 51 اسلايد دانلود پاورپوينت شيوه معماري آذري 51 اسلايد پاورپوينت شيوه معماري آذري پاورپوينت شيوه معماري آذري معماري آذري پاورپوينت معماري آذري تحقيق شيوه معماري آذري بررسي شيوه معماري آذري پروژه

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۲:۵۹

تحقيق علل فردي و اجتماعي بزهكاري و پيشگيري از بزهكاري اطفال

تحقيق علل فردي و اجتماعي بزهكاري و پيشگيري از بزهكاري اطفال

فرمت فايل : doc

حجم : 343

صفحات : 519

گروه : حقوق

توضيحات محصول :

علل فردي و اجتماعي بزهكاري و پيشگيري از بزهكاري اطفال

بخشهايي از متن:
 انسان شناس و محقق و نويسنده آمريكائي نشان داد كه جنايتكار در وزن بدن،طول اندام،پهناي شانه ها، فراخي سينه و ظرفيت جمجمه از غير جنايتكاران كمتر و پائين تر است وبه عكس جنايتكاران داراي بيني پهن تر،گوشهاي كوتاهتر،چشماني خيلي روشن يا خيلي تيره هستند.بدن آن ها،به استثناي سر،كم مو و رنگ موي سرشان خرمايي است.
ملاحظات هوتن احياي نظزيه لومبروزوست. هوتن هم مي گويداين نتايج را بر اساس تحقيقات آماري به دست آورده ام.وي در طي 12 سال ،با كار توان فرسا ،اجزاي بدن 13837 نفر زنداني و 3203 نفر ناكرده بزه را اندازه گيري كرد و دريافت كه بزهكاران به زيبائي افراد ناكرده بزه نيستند و ميانگين قد و وزن افراد ناكرده بزه از ميانگين قدووزن افراد بزهكار بالاتر است همچنين بزهكاران در مقايسه با افراد ناكرده بزه از تناسب كمتري برخوردارند. از نظر سيما شناسي ضايعات نامطبوع و زننده در ميان آنان خيلي فراوان است.
...

علل اجتماعي بزهكاري

مشكلات ناشي از زندگي خانوادگي
خانواده عبارت از يك واحد اجتماعي است كه از ادواج زن و مردي به وجود مي آيد و فرزندان آنها كامل كننده آن خواهند بود.
خانواده از نخستين نظام نهادي، عمومي و جهاني است كه براي رفع نيازمندي هاي حياتي انسان و بقاي جامعه ضرورت تام دارد. خانواده در عين حال كه كوچك ترين واحد اجتماعي است، هسته ي اصلي جامعه و پايه و مبناي هر اجتماع بزرگ بوده و از مهم ترين نهادهاي اجتماعي موجود در جامعه انساني است.
...

منبع : ندارد

قيمت محصول : 18000 تومان

دانلود
برچسب

تحقيق علل فردي بزهكاري پيشگيري بزهكاري اطفال

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۲:۱۳

مباني نظري حج وقصد قربت

مباني نظري حج وقصد قربت

فرمت فايل : docx

حجم : 37

صفحات : 22

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري حج وقصد قربت

 

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)
نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

بخش هايي از محتواي فايل پيشينه ومباني نظري:

 

فهرست مطالب:


مفاهيم لغوي حج
جمع بندي و نتيجه گيري
مفاهيم اصطلاحي حج
ويژگي هاي كعبه
بيت عتيق
ملجأ ومرجع مردم
مفهوم نيت و عمل خالص از منظر امام صادق
حج و قصد قربت
پاداش قصد قربت در حج
تلبيه
طواف
مفهوم طواف
پيشينه طواف
شباهت طواف و نماز
تفاوت نماز و طواف
رسيدگي به حاجت مؤمن ،مجوز قطع طواف
حجر الاسود
مقام ابراهيم
زمزم
پيشينه چاه زمزم
صفا و مروه
راز تسميه صفا و مروه
عرفات
مشعر
راز تسميه مشعر
منا
راز تسميه منا
اعمال منا
امام حسين و حقيقت منا
    منابع و مآخذ

بخش اول: مباني نظري
مفاهيم لغوي حج
1.معناي واژه ي عربي حَج يا حِج، دليل و برهان آوردن و امري مهم راقصد كردن،ذكر شده است.(مير ابوالقاسمي،1389،ص1)
2.حج: قصد كردن،آهنگ كردن،باحجت و دليل بر كسي غالب شدن،آمد و شد كردن باكسي،قصد بيت الله كردن،قصد طواف كعبه كردن،به زيارت كعبه رفتن.(عميد،1375،ص926)
3.حج:آهنگ كردن،آهنگ كردن به چيزي،قصد،غلبه كردن به حجت بر كسي،منفعت كردن،شاد شدن،باز داشتن،معاد،برّ،قصد طواف كعبه كردن به نيت عبادت و به جاي آوردن آن،زيارت خانه ي خدا با شرايط معلوم.(دهخدا،1377،صص8685-8684)

جمع بندي و نتيجه گيري
به نظر مي رسد همه ي معاني حج در اين قسمت به سه معني باز گردد:
1.قصد و آهنگ كاري را كردن
2.رفت و آمد
3.پيروزي دراستدلال،كه دو معني اول متناسب با معني اصطلاحي آن است.(شربتي،1383،ص4)

مفاهيم اصطلاحي حج
1.حج از مهمترين احكام عبادي ويكي از اركان اسلام است،كه در ماه ذيحجه ي هرسال با مراسمي مخصوص و باشكوه در مكه برگذار مي شود.(مير ابوالقاسمي،1389،ص1)
2.مراد از حج در متون و منابع اسلامي،از جمله منابع فقهي،عازم شدن به سمت بيت الله الحرام به منظور به جا آوردن اعمال و عباداتي ويژه در زماني خاص است.به تعبيربرخي فقها،اصطلاح فقهي حج بر مجموعه اعمالي دلالت دارد كه در مكانهايي خاص در مكه انجام مي شوند.(همان)
3. از جمله معاني شايع حج در منابع فقهي،به ويژه هنگامي كه در برابر اصطلاح"عمره"به كار مي رود،آن بخش از احكام و مناسك حج است كه در چهارچوب مناسك عمره قرار نميگيرد ودر حديثي،مراد از تعبير قرآني "حج اكبر"(توبه،3)حج سال نهم هجري كه مسلمانان و مشركان با يكديگر حج گزاردند ذكر شده است.به علاوه گاه مراد از حج اكبر،حج پيامبراكرم(ص)يا حجي كه در آن،روز عرفه باجمعه مصادف شود،دانسته اند.همچنين تعبير مذكور بر حج تمتع يا بخشي از مناسك آن و در برابر،حج اصغر بر عمره تمتع اطلاق شده است.منظور از روز حج اكبر(يوم الحج الاكبر)در احاديث،روز عيد قربان و نيز روز عرفه(روز نهم ذيحجه)دانسته شده است.(همان)
4. حج:زيارت بيت الله در مكه كه بر هر مسلمان بالغ و عاقل و تندرست اعم از مرد و زن به شرط داشتن استطاعت،در تمام مدت عمر،يك مرتبه واجب است.حج بر سه قسم است:حج افراد،حج قران و حج تمتع.حج افراد و قران براي مردم مكه و كساني است كه در فاصله ي 16فرسخي مكه يا كمتر از آن،اقامت دارند و بايد در خانه ي خود يا در ميقات پيش از مكه احرام بگيرند.حج تمتع براي كساني است كه در بيش از16فرسخي مكه اقامت دارند و بايد از ميقات احرام بگيرند و به مكه بروند و همينكه خانه هاي مكه را ببينند تلبيه بگويند و هفت مرتبه طواف كعبه كنند.(عميد،1375،ص926)
5. در فقه اسلامي:مجموعه اي از اعمال كه در مكه و اطراف آن به جاي مي آورند.حج عبادتي است كه اقدام به ان در صورت وجود استطاعت مالي و صحت مزاج و امنيت،واجب و هرشخص بالغ و عاقلي،مكلف است در تمام عمر،يك مرتبه آن را اتيان كند.(دهخدا،1377،صص8685-8684)
6. فاضل هندي گويد:حج به قصد خانه خدا در مكه با انجام مناسك مخصوص در نزديك خانه خدا است.(موحدي،1377،ص7)


ويژگي هاي كعبه
«إنّ أوَّلَ بَيتِ وُضِعَ لِلنّاسِ لَلَّذي بِبَكَّهٍ مُباركاً وهُديً لِلعالَمين»(آل عمران،آيه96)
الف) نخستين خانه
شايدتصور شود كه كعبه نخستين خانه اي است كه بنا شده وقبل ازآن خانه اي وجود نداشته است. اين مطلب ازظاهر آيه استنباط نمي شود. فخر رازي معتقد است: «آيه دلالت نمي كند كه كعبه اولين خانه اي است كه خداوند تعالي خلق كرده است و بدينسان حاكي از آن نيست كه اولين خانه اي است كه در زمين پديد آمد. بلكه آيه دلالت مي كند كه آن اولين خانه اي است كه براي مردم وضع شده است واينكه براي مردم وضع شده اقتضا مي كند كه ميان همه ي مردم مشترك باشد، اما ساير خانه ها، هركدام اختصاص به فردي ازمردم دارد. واينكه خانه بين خانه بين همه مردم مشترك است،اين اشتراك به ثمر نمي رسد،مگرهنگامي كه خانه براي طاعات وعبادات وقبله مردم باشد.» ظاهراً اين تفسيرباظاهرآيه بيشترسازگاري دارد.حضرت علي (ع) نيزدرتوضيح اولين خانه مي فرمايند: «مَعناه إنّ أوَّلَ بَيت وُضِعَ لِلعباده... » براساس اين تفسير ،اين خانه درمبارك بودن وهدايت خلق ومحل عبادت بودن اول است.
ب) خانه مبارك
ويژگي ديگر خانه اين است كه مبارك است. لازم است درمعناي مبارك اندكي تأمل كنيم تا ازفروغ كعبه بهره بيشتري ببريم.
- راغب مي گويد: «بركت، ثبوت خيرالهي است درچيزي ومبارك چيزي است كه درآن ،اين خير وجود دارد.... وچون خير الهي از جايي وبه صورتي صادر مي شود كه احساس نمي گيرد وبه گونه اي است كه شمرده نمي شودومحدوديتي ندارد، به هرچيزي كه ازآن ،افزوني غير محسوس مشاهده شود، مبارك گفته اند.»
- علامه طباطبايي (ره) درتوضيح مبارك مي گويد: «كعبه مباركه، مفاعله از بركت است كه عبارت باشد ازخير كثير. پس كعبه رامبارك مي گويند، چون خير فراوان وزيادي برآن افاضه ودرآن قرار داده شده است واگرچه مبارك بودن خانه كعبه، شامل بركات دنيوي واخروي هردو مي شود، ليكن با درنظر گرفتن تقابلي كه با جمله «هديً للعالمين» پيدا كرده، روشن مي شود كه مراد ازآن تنها بركات دنيوي است، كه عمده وفور ارزاق وتوجه مردم به عمران وآبادي آن به واسطه حج است. بنابراين مبارك شدن كعبه، همانا جامه عمل پوشانيدن به دعاي حضرت ابراهيم است كه درآيه « رَبَّنا إِنّي أَسكَنتُ مِن ذُرِيَّتي بِواد غَيرِ ذي ذَرع عِندَ بَيتكَ المُحرَّم ربَّنا ليُقيموا الصَّلوه فَاجعَل أفئِده مِنَ النّاسِ تَهوي إليهِم وارزُقهُم مِنَ الثّمَرات لَعَلَّهُم يَشكُرون» به آن تصريح شده است.
به هرحال اين نكته كه «مباركاً» بركات دنيوي رادربر مي گيرد وقابل قبول است. اما اينكه بركت خانه تنها محدود به دايره حرم ومكه باشد پذيرفتني نيست، ازاطلاق آيه برمي آيد كه بركت خانه براي ناس وهمه مردم بوده ودامنه اش وسيع وگسترده است.
ج) هدايت عمومي وهمگاني
«هدي اللعالمين» كعبه عامل هدايت جهانيان است. هدايتش به ساكنين مكه ويا به حجاجي كه از دور ونزديك به زيارت آن مي آيند، محدود نمي شوند، كه همه رادر برمي گيرد. وحتي محدود به دوران اسلام هم نمي شود. قبل از بعثت پيامبر(ص) هم علي رغم آنكه مراسم حج آلوده به خرافات ونادرستيهابود، مع ذلك جلوي پاره اي از كجروي ها را مي گرفت وجايگاه هدايت بود. كعبه درحقيقت مسلمانان رابه سعادت دنيوي كه همان وحدت كلمه ويگانگي امّت باشد، رهبري وغيرمسلمانان راهم بيدار مي كند تابه نتايج وحدت اسلامي وهماهنگي قواي مختلف ومتشتّت آن پي برده، از خواب غفلت بيدارشوند. ازاينجا دانسته مي شود كه اولاً هدايت وراهنمايي آن، هم راجع به سعادت دنيوي است وهم اخروي، چنان كه نحوه ي هدايتش عموميت داشته، جميع مراتب هدايت راشامل مي شود، ثانياً هدايتش مربوط به عالم خاص ودسته مخصوصي چون فرزندان ابراهيم يا عرب يامسلمانان نبوده بلكه شامل تمام جهانيان است.(حسيني كشكوئيه،1372،صص40-35)
بيت عتيق
« وليطَوَّفوا بِالبَيتِ العَتيق»(حج،آيه29)
«ثُمّ محلّها إلي البَيتِ العَتيق»(حج،آيه23)
ازاوصافي كه قرآن كريم براي كعبه درسوره حج بيان نموده است، عتيق است. اين كلمه دو باردر قرآن كريم آمده است.
چند معني براي عتيق ذكرشده است: قديم، كريم، آزادو... .
مفسرين درخصوص تعبير خانه به بيت عتيق، چنان كه درقرآن مجيد وارد است« وليطوفوا باالبيت العتيق»_ داراي اقوالي مختلف اند:
1.اولين معنا همان (قديم) بودن آن است كه درقرآن نيز بدان اشاره شده: «إنَّ أَوَّلَ بَيتِ وُضِعَ لِلنّاسِ.»
2.علامه طباطبايي درالميزان درخصوص عتيق مي نويسد: به خاطر قدمت اين خانه، عتيق ناميده شده است. چراكه ازبناي اين خانه 4000 سال مي گذرد، پس اين خانه اولين وقديمي ترين خانه است. (زيرك،1388،ص91)
3.بعضي آن راازعتيق مشتق شده ازعتق شمرده اند كه به معني آزاد است وخانه را ازاين جهت عتيق دانند كه ازخريد وفروش آزاد است.
4.برخي گفته اند: از آن جهت عتيق است كه ازحوادث طوفان آزاد مانده ويا ازشر جباران وتعرض ايشان آزاد است.(سحاب،1358،ص21)
5.درسوره حج اين خانه، خانه عتيق ناميده شده ،چه از زمان حضرت آدم تاكنون محل اجتماع انسان ها بوده وآيندگان بامشاهده آثار وجاي پاي پيامبران وپيشينيان، خودرا با آنان همگام ودريك مسير مي بينند وبا همه انسان ها درطول تاريخ احساس همبستگي مي كنند.(بي آزارشيرازي،1379،ص16)
6.عتيق يعني آزاد وعتق يعني آزادي، اين خانه آزاد است، نظير ديگر مساجد نيست كه گاهي ملك كسي باشد وگاهي مسجد ساخته شود. خانه اي است كه ابداً ملك كسي نشده ومالكي جزخدا نداشته وندارد. خانه اي است كه از رقيّت ومالكيت وملكيّت غير خدا آزاد است. طواف اطراف اين خانه، انسان را آزاد مي كند كه ملك كسي نشودوبنده كسي نگردد، نه ملك مالك درون شود ونه ملك مالك برون.(آملي،1380،ص10)
7.راغب، عتيق را اين چنين معنا مي كند: « العتيق المتقدّم في الزّمان أوالرّتبه » وبه خاطر همين است كه كريم وقديم را عتيق گويند وبه كسي كه ازبندگي آزادشده عتيق گويند.(راغب،1362،ص321)
8.ازمعاني عتيق (كريم) است. علت نامگذاري خانه را به بيت عتيق به خاطر كريم بودن آن ذكر كرده اند: «قيل لِأنّه بَيتٌ كريمٌ{ نبّاه كريم } كما يقال: عتاق الخيل (والعير) للكَريم منهُما» اين معنا گرامي بودن وشرافت خانه وفضيلت آن را برساير خانه ها مي رساند.(حسيني كشكوئيه،1372،ص44)
پس مي بينيم كه عتيق داراي معاني گوناگون است واشكال ندارد كه همه آن معاني رادر برداشته باشد.


ملجأ ومرجع مردم
«وإذا جَعَلنا البَيت مَثابه للنّاسِ وأمناً... »(سوره بقره،آيه125)
ازجمله مشخصات بيت اين است كه (مثابه للنّاس) است.
- (مثابه )به معني مرجع وبازگشتگاه هست، محلي كه هرساله مردم بدان رجوع مي كنند.(حسيني كشكوئيه،1372،ص47)
- طبرسي وجوه مختلفي درتفسير« مثابه للنّاس » بيان مي كند.از جمله اينكه: مردم هرسال به كعبه بازمي گردند –يعني اينكه اين امر تنها يكبار در زمان برمردم نيست اين قول از حسن است- ودر خبر وارد شده كه هركس ازمكه برمي گردد وقصد حج درسال بعد راداشته باشد عمرش افزوده مي شود وهركس ازمكه خارج شود وقصد بازگشت به سوي آن رانداشته باشد اجلش نزديك مي گردد وگفته شده معنايش اين است كه حج انجام مي دهند ودوباره به آن بازگشت مي كنند ونيز گفته شده : مثابه ،پناهگاه وملجأ ونيز محل اجتماع است. معلني مختلف تأويلش اين است كه پي درپي به مكه مراجعه وبازگشت مي كنند.(مجمع البيان،ج1،ص204)
مفهوم نيت و عمل خالص از منظر امام صادق
ازجمله مباحثي كه درنظام عبادات جايگاه ويژه اي دارد، موضوع نيت وقصدقربت است. قرآن كريم هدف خلقت انسان راآزمايش براي مشخص شدن انسان هايي كه عمل نيكو وخالص انجام مي دهند، بيان مي كند: «.... خَلَقَ المَوت والحَيوه لِيَبلُوَكُم اَيٌّكُم اَحَسنُ عَمَلاً... »
امام صادق(ع) عمل صالح رااين گونه تعريف نموده اند: «والعَمَل الخالص، اَلَّذي لاتُريدُ أَن يُحمَدك عَلَيه أَحَداً الا الله عَزَّوَجَلَّ والنيَّهٌ افضَلُ مِنَ العَمَلِ ،ألا وَإِن النيّه هِيَ العَمَل ،ثُمَّ تلاقولَه عزَّوجلَّ "قُل كلُّ يَعمَل عَليَ شاكِلَته"يعني علي نيّته». عمل خالص آن است كه انسان نخواهدكسي غيراز خداوند متعال اورابه خطرعمل خيرش ستايش كند.
دقيقاً به علت اهميت زياد نيت است كه امام علي آن را افضل ازخودعمل مي شمارند.يعني اگرنيت نباشدويا خالص نباشد، عمل وشكل آن ارزش نداردودرجمله بعدي مي فرمايد نيت درواقع اصل است، يعني عمل بدون نيت خالص، به قدري بي ارزش است كه بدون نيت، گويي عملي نيست و در حديث ديگرحضرت رسول فرموده اند: « نيت المؤمن خير من عمله ونيت الكافرشرّ من عمله وكل عامل يعمل علي نيّته».
برهمين اساس درعلم اصول فقه ،واجبات رابه تعبدي وتوصلي تقسيم كرده اند.درواجب توصلي فقط انجام و تحقق عمل مطلوب است وقصدونيت خاصي نيازنيست. درمقابل واجب تعبدي ياعبادات آن قسم واجباتي است كه علاوه برانجام عمل، بايدباقصدقربت انجام گيرد. شكي نيست كه حج يك واجب تعبدي است، يعني انجام مناسك بايدهمراه باقصدقربت باشدوبدون نيت خاص.(زيرك،1388،ص207)
درقصدقربت همين مقداركافي است كه مكلف درمتن عمل ازآغازتا انجام چنين نيت كند كه اين كار رابه دستورخداوند انجام مي دهم. چنين كاري درعبادي بودن آن عمل ،كفايت مي كند.(جوادي آملي،1383،ص176)
حج و قصد قربت
حج( تمتع، قران وإفراد) وعمره ازعناوين قصدي وقربي است. ازاين روبايد درآن به دوچيزتوجه وآن را قصد كرد، يكي عنوان عمل وديگري غايت وهدف آن كه تقرب به خدا است.همه اركان واجزاي زيرمجموعه اين عناوين نيزقصدي است وهمچون خودحج وعمره امتثال آن ها بدون قصدعنوان مخصوص به هركدام حاصل نمي شود؛ البته همان قصداجمالي اول كه سايه افكن برامورمذبورباشد كافي است.(جوادي آملي،1383،ص176)
پاداش قصد قربت در حج
قالَ الصادقُ (ع): «لَمّا حَجَّ موسي نَزَلَ عليهِ جِبرئيلُ فقالَ لَهُ موسي ياجبرئيل ... ما لِمَن حج هذا البيتَ بنيَّه صادقهِ ونَفَقَهُ طيبه؟ قال: "فَرَحَجَّ إلَي اللهِ عزوجل ، فَأوحَي الله تعالي إليه"قُل لَهُ: أجعَلَه فِي الرَفيقِ الأعلي مع النَّبيينَ والصِّديقينَ والشُّهداءِ والصّالحينَ وحَسُنَ اُولئِك رفيقاً؛امام صادق فرمودند: هنگامي كه موسي حج انجام داد،جبرئيل بروي نازل شد، سپس موسي به اوگفت :اي جبرئيل براي كسي كه حج اين خانه رابانيتي صادق وهزينه اي پاك به جاي آورد، چه پاداشي مقررشده است؟ جبرئيل بدون پاسخ به سوي خداوند عزوجل بازگشت وپاسخ آن راجوياشد. خداوندبه او وحي كردوفرمود: به اوبگو وي رادرملكوت اعلي همراه وهمنشين باپيامبران وصديقان وشهيدان وصالحان قرارخواهم دادواين ها همراهان خوب وشايسته اي هستند»(شالچي،1389،ص195)
درجايي ديگرمي فرمايند: « الحجِّ حجّان، حجُّ لِلله وحجُّ للنّاس، فَمَن حجّ للله كان ثَوابه علي اللهِ الجنّه ومن حجّ للنّاس كان ثوابه علي النّاس يوم القيامه؛ حج دونوع است ، حج براي خداوحج براي مردم. هركه براي خداحج كند،پاداش اوبهشت است وهركه براي مردم حج كند، درقيامت پاداش خود رابايداز مردم بگيرد»(قرائتي،1387،ص43)
امام سجاد (ع) مي فرمايند: «من حجّ يُريدُ به وجه اللهِ لايُريدُ رياءً ولاسمعهً غَفَرَلله؛ البته كسي كه درحج هدفي جزخدانداشته باشد، ودرفكرديدن وشنيدن وستايش مردم نباشد، حتماًخدا اورا مي بخشد» (همان)
تلبيه
يكي ازاجزاي واجب عقداحرام ،تلبيه است. تلبيه ،ذكرمخصوصي است كه بعدازاحرام نيزتا رسيدن به مكان معين يا فرارسيدن زمان خاص، تكرار آن مستحب است. تكرار تلبيه درهرفراز ونشيب ودرهرمعراج وحضيضي براي آن است كه انسان درهرآني ،آن عهد الهي خودرا تجديد كند.
شايد راز اين كه پيامبر مكرم اسلام مظهرعظيم ترين اسماي الهي است اين باشدكه اوبهترين كسي است كه حج گزارده وبه همه اسرارحج وبه ويژه تلبيه پاسخ داد. حج پيامبر موازي وبرابر معراج بود. چنان كه امام صادق دربيان علت احرام پيامبرازمسجدشجره فرمودند:« چون آن حضرت به آسمان برده شدوبه موازات شجره رسيد نداداده شد وآن حضرت گفت: لبيك،آن گاه ندارسيد كه آيا تورا يتيمي نيافته كه درپناه خودجاي داديم؟ آيا تورادر كودكي دربيابان مكه ره گم كرده وحيران نيافته وراهنمايي نكرديم؟ آن حضرت گفت: « إنّ الحَمدَ وَالنِّعمَه وَالمُلكِ لَكَ لاشريكَ لَكَ»(جوادي آملي،1383،ص179)
طواف
يكي ازواجبات حج ،طواف بيت الله الحرام است. برهر انسان حج گزاري كه حج تمتع به جاي مي آورد، سه طواف واجب است: طواف عمره تمتع ، طواف حج تمتع ، طواف نساء.
مفهوم طواف
طواف مصدر(طاف- يطوف)بوده ودر لغت گرد چيزي گشتن ودر اصطلاح پيرامون كعبه گرديدن است.(قاضي عسگر،1381،ص84)
پيشينه طواف
پيشينه طواف به هزاران سال قبل ازهبوط حضرت آدم به زمين بازمي گردد. فرشتگان درناحيه (ردم) ازآدم استقبال كرده، به اوگفتند: مادوهزار سال پيش ازتو به اين خانه حج گزارديم .آدم پرسيد: شماهنگام طواف چه مي گوييد؟ گفتند: مي گوييم:«سُبحانَ اللِه والحَمدُللله وَلا إلهَ اِلا الله واللهُ اكبر.»(همان،ص85)
در روايتي به نقل ازامام صادق(ع) آمده است: آن گاه كه خداوند به ملائكه فرمود: «إنّي جاعل في الارض خليفه ،قالوا أتجعل فيها من يفسد فيها ويسفك الدّماء ونحن نسبح بحمدك ونقدس لك ...»من در روي زمين جانشين قرارخواهم داد.فرشتگان گفتند: پروردگارا آيا كسي رادر زمين قرارمي دهي كه فسادوخونريزي مي كند؟ ماتسبيح وحمدتو رابه جاي مي آوريم.

 

قيمت محصول : 17000 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري حج وقصد قربت مباني نظري حج قصد قربت مفهوم نيت و عمل خالص از منظر امام صادق شباهت طوا

موضوع:
برچسب‌ها: مباني نظري حج وقصد قربت،

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۱:۲۰

مباني نظري بررسي رابطه هوش وهيجان

مباني نظري بررسي رابطه هوش وهيجان

فرمت فايل : docx

حجم : 121

صفحات : 49

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري رابطه هوش وهيجان

 

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)
نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

بخش هايي از محتواي فايل پيشينه ومباني نظري:

 

فهرست مطالب:

مقدمه
ادبيات موضوعي
تحقيقات انجام شده در ايران
تحقيقات انجام شده در خارج از ايران
هوش
بهره هوشي
هيجان چيست؟
تاريخچه هوش هيجاني
تعريف هوش هيجاني
مدل ماير و سالووي , مدل توانايي هوش هيجاني
شكل 2-1-1 ابعاد هوش هيجاني در محيط كار
مدل گلمن از هوش هيجاني
مدل هوش هيجاني بار- آن
مدل هوش هيجاني دولويكس و هيگس
رابطه مدلهاي هوش هيجاني
شكل 2-1-2 مؤلفه هاي هوش هيجاني
جدول 2-1-1 هوش هيجاني سازماني
راهبردهاي افزايش هوش هيجاني
اهميت هوش هيجاني
هوش هيجاني و هوش عمومي
هوش هيجاني و مديريت بازار
هوش بين فردي و اميد و خوش بيني در خدمت بازار
هوش هيجاني و شخصيت
هوش هيجاني و موفقيت شغلي
پژوهش هاي انجام شده در ايران در باره هوش هيجاني     
فهرست منابع


مقدمه
رهبري يك سازمان براي انطباق با تغييرات و به منظور بقا و رشد در محيطهاي جديد، ويژگيهاي خاصي را مي طلبد كه عموماً مديران براي پاسخ به آنها با مشكلات بسياري مواجه مي شوند. يكي از مهمترين خصيصه ها كه مي تواند به رهبران و مديران در پاسخ به اين تغييرات كمك كند، هوش هيجاني است. هوش هيجاني موضوعي است كه سعي در تشريح و تفسير جايگاه هيجانها و احساسات در توانمنديهاي انساني دارد. امروزه هوش هيجاني به عنوان نوعي هوش كه هم شامل درك دقيق هيجانهاي خود شخص وهم تعبير دقيق حالات هيجاني ديگران است ، تبيين شده است ....

....
6- هوش درون فردي
يعني توانايي ارتباط برقرار كردن و فهم ديگران. اين يادگيرنده‌ها سعي مي‌كنند چيزها را از نقطه نظر آدم هاي ديگر ببينند تا بفهمند آنها چگونه مي‌انديشند و احساس مي‌كنند. آنها معمولا توانايي خارق العا د ه اي در درك احساسات، مقاصد و انگيزه‌ها دارند. آنها سازمان دهنده هاي خيلي خوبي هستند، هرچند بعضي وقت‌ها به دخالت متوسل مي‌شوند. آنها معمولا سعي مي‌كنند كه در گروه آرامش را برقرار كنند و همكاري را تشويق كنند. آنها هم از مهارت هاي كلامي (مانند حرف زدن) و هم مهارت هاي غيركلامي (مانند تماس چشمي، زبان بدن) استفاده مي‌كنند تا كانال هاي ارتباطي با ديگران برقرار كنند.
مهارت هاي آنها شامل موارد زير مي‌شود:
ديدن مسائل از نقطه نظر ديگران (نقطه نظر دوگانه)، گوش كردن، همدلي، درك خلق و احساسات ديگران، مشورت، همكاري با گروه، توجه به خلق و خو ، انگيزه‌ها و نيت هاي مردم، رابطه برقرار كردن چه از طريق كلامي چه غير كلامي، اعتماد سازي، حل و فصل آرام درگيري ها، برقراري روابط مثبت با ديگر مردم
شغل هاي مناسب براي آنها عبارتند از :
مشاور، فروشنده، سياست مدار، تاجر
7- هوش برون فردي (فرا فردي)

قيمت محصول : 18000 تومان

دانلود

برچسب مباني نظري رابطه هوش وهيجان مباني نظري رابطه هوش هيجان رابطه هوش وهيجان بررسي رابطه هوش وهي

موضوع:
برچسب‌ها: مباني نظري بررسي رابطه هوش وهيجان مباني نظري بررسي رابطه هوش وهيجان فرمت فايل : docx حجم : 121 صفحات : 49 گروه : مباني و پيشينه نظري توضيحات محصول : مباني نظري رابطه هوش وهيجان توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش) همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه توضيحات نظري كامل در مورد متغير پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA) نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت doc بخش هايي از محتواي فايل پيشينه ومباني نظري: فهرست مطالب: مقدمه ادبيات موضوعي تحقيقات انجام شده در ايران تحقيقات انجام شده در خارج از ايران هوش بهره هوشي هيجان چيست؟ تاريخچه هوش هيجاني تعريف هوش هيجاني مدل ماير و سالووي، مدل توانايي هوش هيجاني شكل 2-1-1 ابعاد هوش هيجاني در محيط كار مدل گلمن از هوش هيجاني مدل هوش هيجاني بار- آن مدل هوش هيجاني دولويكس و هيگس رابطه مدلهاي هوش هيجاني شكل 2-1-2 مؤلفه هاي هوش هيجاني جدول 2-1-1 هوش هيجاني سازماني راهبردهاي افزايش هوش هيجاني اهميت هوش هيجاني هوش هيجاني و هوش عمومي هوش هيجاني و مديريت بازار هوش بين فردي و اميد و خوش بيني در خدمت بازار هوش هيجاني و شخصيت هوش هيجاني و موفقيت شغلي پژوهش هاي انجام شده در ايران در باره هوش هيجاني فهرست منابع مقدمه رهبري يك سازمان براي انطباق با تغييرات و به منظور بقا و رشد در محيطهاي جديد، ويژگيهاي خاصي را مي طلبد كه عموماً مديران براي پاسخ به آنها با مشكلات بسياري مواجه مي شوند. يكي از مهمترين خصيصه ها كه مي تواند به رهبران و مديران در پاسخ به اين تغييرات كمك كند، هوش هيجاني است. هوش هيجاني موضوعي است كه سعي در تشريح و تفسير جايگاه هيجانها و احساسات در توانمنديهاي انساني دارد. امروزه هوش هيجاني به عنوان نوعي هوش كه هم شامل درك دقيق هيجانهاي خود شخص وهم تعبير دقيق حالات هيجاني ديگران است ، تبيين شده است .... .... 6- هوش درون فردي يعني توانايي ارتباط برقرار كردن و فهم ديگران. اين يادگيرنده‌ها سعي مي‌كنند چيزها را از نقطه نظر آدم هاي ديگر ببينند تا بفهمند آنها چگونه مي‌انديشند و احساس مي‌كنند. آنها معمولا توانايي خارق العا د ه اي در درك احساسات، مقاصد و انگيزه‌ها دارند. آنها سازمان دهنده هاي خيلي خوبي هستند، هرچند بعضي وقت‌ها به دخالت متوسل مي‌شوند. آنها معمولا سعي مي‌كنند كه در گروه آرامش را برقرار كنند و همكاري را تشويق كنند. آنها هم از مهارت هاي كلامي (مانند حرف زدن) و هم مهارت هاي غيركلامي (مانند تماس چشمي، زبان بدن) استفاده مي‌كنند تا كانال هاي ارتباطي با ديگران برقرار كنند. مهارت هاي آنها شامل موارد زير مي‌شود: ديدن مسائل از نقطه نظر ديگران (نقطه نظر دوگانه)، گوش كردن، همدلي، درك خلق و احساسات ديگران، مشورت، همكاري با گروه، توجه به خلق و خو ، انگيزه‌ها و نيت هاي مردم، رابطه برقرار كردن چه از طريق كلامي چه غير كلامي، اعتماد سازي، حل و فصل آرام درگيري ها، برقراري روابط مثبت با ديگر مردم شغل هاي مناسب براي آنها عبارتند از : مشاور، فروشنده، سياست مدار، تاجر 7- هوش برون فردي (فرا فردي) قيمت محصول : 18000 تومان دانلود برچسب مباني نظري رابطه هوش وهيجان مباني نظري رابطه هوش هيجان رابطه هوش وهيجان بررسي رابطه هوش وهي،

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۰:۳۴

مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها

مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها

فرمت فايل : doc

حجم : 86

صفحات : 227

گروه : مديريت

توضيحات محصول :

مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها

فهرست مطالب
مقدمه
بخش اول تاريخچه روابط عمومي در جهان
بخش دوم تاريخ روابط عمومي در ايران
تعاريف : روابط عمومي
موقعيت ها و وظايف روابط عمومي
نتيجه گيري
دانش و تكنولوژي در ارتباطات
مراحل تكامل ارتباطات انساني
ارتباطات در روابط عمومي
مردمداري در دهكده جهاني
الف)ايجاد ، حفظ و تداوم اطلاع‌رساني
ب)ايجاد ، حفظ و تداوم پاسخگويي
ج)ايجاد ، حفظ و تداوم تفاهم
ارتباطات ميان فردي اثربخش
انواع روابط انسان با محيط
آيين گفتگو
وجود ارتباط انسان با حيوانات
ارتباطات انسان با طبيعت
ارتباطات انسان با ماشين
فعاليت درون سازماني برون سازماني
از ديگر وظايف روابط عمومي
مهمترين وظايف برون سازماني
روابط عمومي
ويژگيهاي كارشناس روابط عمومي در ارتباط مردمي
تبليغات
ويژگيهاي كارشناسي روابط عمومي در رسانه ها
مرزهاي روابط عمومي و تحقيقات
فن آوري نوين در روابط عمومي
ويژگيهاي برنامه ريزي صحيح در مديريت زمان
آفتهاي عدم برنامه ريزي در روابط عمومي
بخش اول : فنون و تكنيك ديداري
بخش دوم : فنون و تكنيك هاي شنيداري
منابع و مأخذ
----------
مقدمه:
يكي از مشكلات روابط عمومي ها در كشورها ما فقدان منابع علمي و مكتوب در اين حوزه مي باشد از ديرباز و از زماني كه روابط عمومي عنوان يك رشته و حرفه در كشور ما متولد شد، به دليل آن كه تولد اين حرفه جديد بر اساس نيازها و
زير ساخت هاي موجود در كشور ما جوابگوي اين نهاد اجتماعي نبود، ساز و كازهاي مناسب هم براي توسعه و ارتقاء روابط عمومي ايجاد نشد ولي با گذشت زمان و ايجاد نيازهاي جديد در جامعه در حال گذرا ايران نياز به داشتن روابط عمومي هاي كارآمد بيش از پيش احساس شد. با سواد شدن درصد بيشتري از مردم، ايجاد تمايلات
تساوي طلبانه، بالا رفتن توقعات مردم از حكومت ها، گسترش وسايل ارتباط جمعي، اهميت يافتن هرچه بيشتر افكار عمومي، رشد صنايع و شركت هاي سهامي و ... از جمله اين عوامل به شمار مي روند.
...

قيمت محصول : 14400 تومان

دانلود
برچسب

مقاله روابط عمومي تكنولوژي ارتباطات تكنيكهاي روابط عمومي

موضوع:
برچسب‌ها: مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها فرمت فايل : doc حجم : 86 صفحات : 227 گروه : مديريت توضيحات محصول : مقاله روابط عمومي و ارتباطات ؛ تكنولوژي و تكنيكها فهرست مطالب مقدمه بخش اول تاريخچه روابط عمومي در جهان بخش دوم تاريخ روابط عمومي در ايران تعاريف : روابط عمومي موقعيت ها و وظايف روابط عمومي نتيجه گيري دانش و تكنولوژي در ارتباطات مراحل تكامل ارتباطات انساني ارتباطات در روابط عمومي مردمداري در دهكده جهاني الف)ايجاد ، حفظ و تداوم اطلاع‌رساني ب)ايجاد ، حفظ و تداوم پاسخگويي ج)ايجاد ، حفظ و تداوم تفاهم ارتباطات ميان فردي اثربخش انواع روابط انسان با محيط آيين گفتگو وجود ارتباط انسان با حيوانات ارتباطات انسان با طبيعت ارتباطات انسان با ماشين فعاليت درون سازماني برون سازماني از ديگر وظايف روابط عمومي مهمترين وظايف برون سازماني روابط عمومي ويژگيهاي كارشناس روابط عمومي در ارتباط مردمي تبليغات ويژگيهاي كارشناسي روابط عمومي در رسانه ها مرزهاي روابط عمومي و تحقيقات فن آوري نوين در روابط عمومي ويژگيهاي برنامه ريزي صحيح در مديريت زمان آفتهاي عدم برنامه ريزي در روابط عمومي بخش اول : فنون و تكنيك ديداري بخش دوم : فنون و تكنيك هاي شنيداري منابع و مأخذ ---------- مقدمه: يكي از مشكلات روابط عمومي ها در كشورها ما فقدان منابع علمي و مكتوب در اين حوزه مي باشد از ديرباز و از زماني كه روابط عمومي عنوان يك رشته و حرفه در كشور ما متولد شد، به دليل آن كه تولد اين حرفه جديد بر اساس نيازها و زير ساخت هاي موجود در كشور ما جوابگوي اين نهاد اجتماعي نبود، ساز و كازهاي مناسب هم براي توسعه و ارتقاء روابط عمومي ايجاد نشد ولي با گذشت زمان و ايجاد نيازهاي جديد در جامعه در حال گذرا ايران نياز به داشتن روابط عمومي هاي كارآمد بيش از پيش احساس شد. با سواد شدن درصد بيشتري از مردم، ايجاد تمايلات تساوي طلبانه، بالا رفتن توقعات مردم از حكومت ها، گسترش وسايل ارتباط جمعي، اهميت يافتن هرچه بيشتر افكار عمومي، رشد صنايع و شركت هاي سهامي و ... از جمله اين عوامل به شمار مي روند. ... قيمت محصول : 14400 تومان دانلود برچسب مقاله روابط عمومي تكنولوژي ارتباطات تكنيكهاي روابط عمومي،

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۹:۲۰

مقاله مديريت استراتژيك و فرآيند آن

مقاله مديريت استراتژيك و فرآيند آن

فرمت فايل : doc

حجم : 287

صفحات : 19

گروه : مديريت

توضيحات محصول :

مديريت استراتژيك

فهرست:
چكيده    1
پيشگفتار    2
مقدمه    2
تعريف مديريت    3
استراتژي    4
مديريت استراتژيك    5
تجزيه و تحليل محيطي    7
پايه‌گذاري جهت‌گيري‌هاي سازماني    7
هدف گذاري    8
تعيين و تدوين استراتژي‌ها    9
بسترسازي و اجراي استراتژي‌ها    9
كنترل استراتژي‌ها    11
مزاياي مديريت استراتژيك    15
منابع و مآخذ:
------
پيشگفتار
اين مقاله‌ به بحث مديريت استراتژيك مي‌پردازد؛ ابتدا بحث با تعريفي پيرامون مديريت و استراتژي آغاز و فرايند مديريت استراتژيك در پنج مرحله، تجزيه و تحليل محيطي، پايه‌گذاري جهت‌گيري سازماني، هدف‌گذاري، تعيين و تدوين استراتژي‌ها، بسترسازي و اجراي استراتژي‌ها و كنترل استراتژي‌ها توضيح داده شده است. مهارت‌هاي بنيادين شامل مهارت تعامل، تخصيص، نظارت و سازماندهي مي‌شود.
...

مزاياي مديريت استراتژيك

پژوهشهاي انجام گرفته، مزايايي را براي تفكر استراتژيك و تعهد عميق به فرايند مديريت استراتژيك قايل است، از جمله تفكر و تعهد استراتژيك:
1- سطوح مختلف مديريت سازمان را در تعيين اهداف، هدايت و راهنمايي مي‌كند.
2- شناسايي و پاسخگويي به موج تغييرات، فرصت‌هاي جديد و تهديدات در حال ظهور را تسهيل مي‌كند.
3- منطق مديريت را در ارزيابي نياز به سرمايه و نيروي كار تقويت مي‌سازد.
4-كليه تصميم گيري‌هاي مديران در زمينه‌ استراتژي را در كل سازمان هماهنگ مي‌نمايد.
5- سازمان را قادر مي‌سازد كه موقعيت واكنشي (Reactive) خود را به وضعيت كنشي و آينده‌ساز (Proactive) تبديل كند.
مزاياي فوق به سازمان‌ها توانايي آن را مي‌بخشد كه به جاي آن كه صرفاً پاسخگوي نيروهاي رقابتي بوده و در مقابل شرايط متغير حاكم بر خود واكنش نشان دهند، خود بر آنها تأثير گذارند.
...

قيمت محصول : 3500 تومان

دانلود
برچسب

مقاله فرآيند مديريت استراتژيك مزاياي مديريت استراتژيك

موضوع:
برچسب‌ها: مقاله مديريت استراتژيك و فرآيند آن مقاله مديريت استراتژيك و فرآيند آن فرمت فايل : doc حجم : 287 صفحات : 19 گروه : مديريت توضيحات محصول : مديريت استراتژيك فهرست: چكيده 1 پيشگفتار 2 مقدمه 2 تعريف مديريت 3 استراتژي 4 مديريت استراتژيك 5 تجزيه و تحليل محيطي 7 پايه‌گذاري جهت‌گيري‌هاي سازماني 7 هدف گذاري 8 تعيين و تدوين استراتژي‌ها 9 بسترسازي و اجراي استراتژي‌ها 9 كنترل استراتژي‌ها 11 مزاياي مديريت استراتژيك 15 منابع و مآخذ: ------ پيشگفتار اين مقاله‌ به بحث مديريت استراتژيك مي‌پردازد؛ ابتدا بحث با تعريفي پيرامون مديريت و استراتژي آغاز و فرايند مديريت استراتژيك در پنج مرحله، تجزيه و تحليل محيطي، پايه‌گذاري جهت‌گيري سازماني، هدف‌گذاري، تعيين و تدوين استراتژي‌ها، بسترسازي و اجراي استراتژي‌ها و كنترل استراتژي‌ها توضيح داده شده است. مهارت‌هاي بنيادين شامل مهارت تعامل، تخصيص، نظارت و سازماندهي مي‌شود. ... مزاياي مديريت استراتژيك پژوهشهاي انجام گرفته، مزايايي را براي تفكر استراتژيك و تعهد عميق به فرايند مديريت استراتژيك قايل است، از جمله تفكر و تعهد استراتژيك: 1- سطوح مختلف مديريت سازمان را در تعيين اهداف، هدايت و راهنمايي مي‌كند. 2- شناسايي و پاسخگويي به موج تغييرات، فرصت‌هاي جديد و تهديدات در حال ظهور را تسهيل مي‌كند. 3- منطق مديريت را در ارزيابي نياز به سرمايه و نيروي كار تقويت مي‌سازد. 4-كليه تصميم گيري‌هاي مديران در زمينه‌ استراتژي را در كل سازمان هماهنگ مي‌نمايد. 5- سازمان را قادر مي‌سازد كه موقعيت واكنشي (Reactive) خود را به وضعيت كنشي و آينده‌ساز (Proactive) تبديل كند. مزاياي فوق به سازمان‌ها توانايي آن را مي‌بخشد كه به جاي آن كه صرفاً پاسخگوي نيروهاي رقابتي بوده و در مقابل شرايط متغير حاكم بر خود واكنش نشان دهند، خود بر آنها تأثير گذارند. ... قيمت محصول : 3500 تومان دانلود برچسب مقاله فرآيند مديريت استراتژيك مزاياي مديريت استراتژيك،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
تاریخ امروز
پیوندهای سایت
    لينكي ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک ها وبلاگ