خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون

944247_1397-02-31-13-02-58-82.jpg

تحقيقات و پژوهش
گروه تحقیقات
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۴۵

پايان نامه بررسي رابطه فرهنگ سازماني و ميزان به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات در ادارات آموزش و پرورش شمال خوزستان

پايان نامه بررسي رابطه فرهنگ سازماني و ميزان به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات در ادارات آموزش و پرورش شمال خوزستان

فرمت فايل : pdf

حجم : 118

صفحات : 77

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

پايان نامه بررسي رابطه فرهنگ سازماني و ميزان به كارگيري فناوري اطلاعات و ارتباطات در ادارات آموزش و پرورش شمال خوزستان

اين پايان نامه با فرمت Word بوده و قابل ويرايش است و همچنين آماده پرينت مي باشد.

1-1- مقدمه

دوران جديد كه به عصر اطلاعات موسوم است، دوران فناوري اطلاعات و ارتباطات مي باشد، بشر امروز جامعه اي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT )  را تجربه مي كند كه از ويژگيهاي خاص خود برخوردار است. چنين جامعه اي را جامعه اطلاعاتي مي گويند (صرافي زاده، 1383 ، ص 5).

جامعه اطلاعاتي جامعه اي است كه در آن زندگي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي افراد جامعه به فناوري اطلاعات و ارتباطات وابسته است و جامعه اي است كه در آن مردم در محل كار ، منزل و حتي در اماكن تفريحي از اين تكنولوژي حداكثر استفاده را مي¬برند.

 بر خلاف دوران گذشته كه اطلاعات و تكنولوژي در اختيار صاحب نظران فن و صنايع قرار داشت و مشروعيت آن نيز به تاييد و تصديق آنان مرتبط بود در جامعه جديد اطلاعات تكنولوژيستها علماي اجتماعي و مردم معمولي نيز مرتبط با تكنولوژي اطلاعاتي قرار گرفته و بخشي از زندگي روزمره آنان شده است. زيرا اطلاعات و اخبار در گروه نيازهاي اساسي همه مردم قرار گرفته است و توليدات آن استفاده همه جانبه دارد. در حالي كه در دوران گذشته استفاده از تكنولوژي مرتبط با قشر خاصي بود و فراگيري زيادي نداشت (آذرخش، مهراد،1383،ص 25).

ويژگي‌ديگر جامعه اطلاعاتي كالا شدن اطلاعات است، اطلاعات كالا شده و به مدد تكنولوژي هاي جديد ارتباطي در دسترس هر كسي كه طالب آن باشد قرار مي گيرد. در اين گونه جوامع مفاهيم سنتي موجود در زمينه هايي چون اقتصاد، آموزش ، كسب و كار، مديريت و تجارت دچار تحول مي گردد. با گذر از عصر صنعتي و ورود به عصر اطلاعات و به گفته الوين تافلر  (عصر دانايي) نياز روزافزون بشر براي آموزش متفاوت تر با آنچه در گذشته بوده است بيشتر حس مي شود در همين راستا تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات كه به طور فزاينده اي در حال گسترش است مي¬تواند به نحو مطلوبي تمامي امور زندگي را تحت تاثير قرار دهد (احمدي نژاد ، 1379 ، ص 24).

نيروي انساني به عنوان مهمترين منبع اصلي سازمان بااستفاده از اطلاعات، فناوري، مواد، تجهيزات و بودجه و... به توليد كالا و خدمات بپردازد  و در صورتي كه درست عمل كند سازمان نيز از عملكرد خوبي برخوردار خواهد شد.

لذا سازمان از طريق توجه به فرهنگ و شناخت فرهنگ موجود سازمان و تجزيه و تحليل آن و خلق ارزش هاي مناسب در حمايت از فرهنگ مطلوب مي تواند در راستاي به كار گيري مؤثر فناوري اطلاعات

فهرست مطالب                                    

 

فصل اول: كليات تحقيق

1-1 مقدمه :         1

2-1 بيان مسأله      2

3-1 اهميت وضرورت پژوهش:          3

4-1 انگيزه پژوهشگر:         4

5-1 هدف پژوهش: 5

6-1 سوالات پژوهش:          6

7-1 تعاريف نظري وعملياتي متغيرهاي پژوهش  7

فصل دوم: مروري بر ادبيات تحقيق

1-2مباني نظري پژوهش      9

1-1-2 فرهنگ سازماني       9

2-1-2تعاريف فرهنگ سازماني:         10

3-1-2اهميت فرهنگ سازماني           11

4-1-2 خصوصيات فرهنگ سازماني   11

5-1-2منابع فرهنگ            12

6-1-2شيوه پيدايش فرهنگ   12

7-1-2انواع فرهنگ سازماني 13

8-1-2رابطه فرهنگ سازماني با رضايت شغلي   14

9-1-2 رابطه فرهنگ و ساختارسازمان 15

10-1-2 فرهنگ سازماني و توسعه      15

11-1-2 نقش فرهنگ سازماني در مديزيت دانش 15

12-1-2  رابطه فناوري و فرهنگ      16

13-1-2 الگوي اساسي براي تبيين وتشريح فرهنگ سازماني           17

2-2 فناوري اطلاعات و ارتباطات       19

1-1-2 تاريخچه فناوري اطلاعات و ارتباطات     19

2-2-2 مفهوم فناوري اطلاعات و ارتباطات:       20

3-2-2 چيستي فناوري         22

4-2-2 تقسيم بندي كشورهاي جهان      23

5-2-2كاربردهاي فناوري اطلاعات:    24

1-5-2-2 پول الكترونيكي2  24

2-5-2-2 تجارت الكترونيكي 2         24

3-5-2-2 دولت الكترونيكي 1           25

4-5-2-2 نشر الكترونيك 2 25

6-2-2 شاخص هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات            26

7-2-2 اينترنت     28

3-2  پيشينه پژوهش           28

فصل سوم :روش اجراي تحقيق           31

3-1 مقدمه           32

3-2نوع و روش تحقيق        32

3-3  جامعه آماري 33

4-3-نمونه آماري   33

5-3 روش نمونه گيري        33

6-3 ابزارجمع آوري داده ها  34

فصل چهارم          35

تجزيه و تحليل داده‌ها           35

1-4 مقدمه           36

2-4اطلاعات عمومي          36

3-4 توصيف داده ها           38

4-4   تحليل داده ها 49

1-4-4  سوالات اصلي پژوهش           49

2-4-4   سوالات فرعي پژوهش          51

فصل پنجم           

نتيجه‌گيري و پيشنهادات       66

1-5 بحث و نتيجه گيري      67

1-1-5  تفسير سوال اصلي پژوهش      67

2-1-5 سوالات فرعي پژوهش            68

2-5 نتيجه گيري    71

3-5  محدوديت ها و مشكلات پژوهش  72

4-5  پيشنهادات پژوهش       73

  فهرست منابع      74

قيمت محصول : 14500 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۲:۴۷

مقايسه اثر برنامه حركتي اسپارك و تكنيك ها بر مهارت هاي حركتي پسران كم توان ذهني آموزش پذير

مقايسه اثر برنامه حركتي اسپارك و تكنيك ها بر مهارت هاي حركتي پسران كم توان ذهني آموزش پذير

فرمت فايل : doc

حجم : 101

صفحات : 58

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

مقايسه اثر برنامه حركتي اسپارك و تكنيك ها بر مهارت هاي حركتي پسران كم توان ذهني آموزش پذير

 

1 مقدمه

 

مطالعه چگونگي رشد و نمو بدني و عوامل تاثير گذار در آن از نخستين مسائل رشد و تكامل آدمي به شمار مي  رود. در بحث از رشد و تكامل بدني طبعا با توان كنترل اعضاي بدن مواجه خواهيم شد يعني كودك چگونه مي تواند به تدريج اعضاي گوناگون بدنش را تحت كنترل خودش درآورده و آنها را به شكل مطلوب و مورد نيازش حركت دهد و كيفيت حركات اعضايش را كنترل كند.  

 

دوره هاي كودكي، نوجواني و بزرگسالي مانند حلقه هاي زنجير به هم پيوسته اند و هر كدام از اين دوره ها در شكوفايي استعدادها و بروز توانمندي هاي مختلف نقش مهمي ايفا مي كنند، ولي از ميان اين دوره ها، كودكي مهم ترين و حساس ترين دوره است. ( روحاني رانكوهي، سيده مهديه. (1378)" توصيف وضعيت هماهنگي چشم و دست دختران دانش آموز 7 تا 9 ساله شهر رامسر و مقايسه آن با نرم موجود" پايان نامه كارشناسي ارشد، دانشگاه تربيت معلم، دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي.) با توجه به حساسيت و اهميتي كه در اين زمينه وجود دارد، لزوم توجه بيش از پيش در شناخت و رفع نيازهاي حركتي كودكان احساس مي شود. بديهي است اگر جريان رشد كودك سير طبيعي خود را طي نكند، تمام مراحل زندگي را تحت الشعاع قرار مي دهد.( نمو و باليدگي بدني ترجمه عباس بهرام. عنوان كامل در بالا)تجارب و يادگيري هاي اوليه زندگي فرد در فرايند يادگيري آتي نقش بسزايي دارند. در واقع تجربيات گذشته نقش اساسي و مهمي را بازي مي كنند. بخش مهمي از اين يادگيري ها را يادگيري هاي حركتي تشكيل مي دهند.(هي وود، كاتلين ام.(1384) "رشد و تكامل حركتي در طول عمر" ترجمه: دكتر مهدي نمازي زاده و دكتر محمد علي اصلانخاني، انتشارات سمت، تهران، چاپ ششم.) نتايج شواهد پژوهشي فروان حاكي از تاثير مثبت فعاليت هاي ورزشي بر مهارت هاي حركتي و برعكس مي باشد. تحقيقات(13)  نشان داد كودكان كم توان ذهني [1] كه در ورزش ها شركت كرده بودند، نمرات مهارت هاي حركتي پايه اي شان بالا بود ولي به سطح عملكرد كودكان سالم نرسيد. بنابراين، تمرينات اضافي، ترجيحا تكاليف ويژه  براي توسعه و بهبود مهارت هاي حركتي پايه اي كودكان كم توان ذهني بايد مورد توجه قرار گيرد(18) . بعلاوه توسعه اين مهارت ها بايد جزء مهمي از برنامه هاي كلاس تربيت بدني تمام مدارس ابتدائي- استثنايي براي افزايش مشاركت هاي ورزشي و فعاليت هاي بدني طولاني مدت براي بهبود توانايي هاي حركتي  و به دنبال آن بهبود سطح زندگي آنها در نظر گرفته شود (6) .

 

 


 

[1]   Intelectully disabled 

2 بيان مساله

 

ناهنجاري هاي ذهني با وجود پيشرفت علم و بهداشت جهاني همچنان يكي از موارد اصلي پيش روي بشر است. بيشترين درصد نا هنجاري هاي ذهني در جهان اختصاص به افراد  كم توان ذهني دارد.  تحقيقات نشان داده است كه اين افراد نه تنها از نظر ذهني با همسالان خود تفاوت دارند بلكه از نظر جسمي نيز در سطوح پايين تري قرار دارند. براي مثال نشان داده شده است كه افراد كم توان ذهني سطوح پاييني را در آزمون هاي استاندارد آمادگي كسب مي كنند، بويژه در اندازه گيري هاي استقامت قلبي – عروقي، تركيب بدني، قدرت و استقامت عضلاني و هماهنگي (8) . همچنين براساس ادبيات پيشينه، اين نكته نشان داده شده است كه كودكان كم توان ذهني اجراي مهارت هاي حركتي پايه اي [1] ضعيف تري نسبت به كودكان سالم دارند(9) . مهارت هاي حركتي پايه تحت عنوان بلوك هاي سازنده براي رشد اكثر مهارتهاي حركتي پيچيده و مهارت هاي ويژه ورزشي ذكر شده اند (6).

 

تحقيقات (13) نشان داد كه كودكان كم توان ذهني در تمامي آيتم هاي مهارت هاي حركتي پايه اي ويژه نسبت به همسالان سالم خود نمرات پايين تري را كسب كرده اند ولي اين ميزان در آيتم هاي مختلف، متفاوت بود. چون اين كودكان از نظر شناختي مشكل دارند،  برخي از تكاليف حركتي ممكن است مشكلات زيادي براي كودكان كم توان ذهني ايجاد كند كه مي تواند به استفاده بيشتر از اطلاعات شناختي كه براي اجراي موفق تكليف ضروري است مربوط شود. انتظار مي رود كه تكاليف حركتي پيچيده نسبت به تكاليف حركتي ساده، ارتباط قويتري با كاركرد شناختي كودكان داشته باشند (17).

 

يافته هاي تحقيقات مختلف اهميت مهارت هاي حركتي پايه را نشان داده اند. شواهد تحقيقي بيان مي كند كه مهارت هاي حركتي پايه به كودكان اجازه مي دهد تا در فضا حركت كنند (22). نسبت به پاسخ به محرك هاي مختلف آگاهي ايجاد مي كند (14). مهارت هايي كه به طور نامناسب در ابتداي كودكي پذيرفته شده اند، ممكن است در عملكرد حركتي سال هاي بعد زندگي اثرات منفي داشته باشد (11). در صورتي كه تسلط يافتن بر اين مهارت ها شرط و لازمه ي موفقيت در فعاليت هاي ويژه ورزشي است (7)، كودكاني كه در الگوهاي اساسي اين مهارت ها ناموفق هستند، نمي توانند شركت موثر و موفقي در فعاليت هاي ورزشي داشته باشند و نياز هاي حركتي زندگي روزمره را تامين كنند. با توجه به اينكه حركت با شناخت و ذهن ارتباط مستقيمي دارد، آن دسته از افرادي كه از نظر شناختي و ذهني مشكل دارند نسبت به افراد سالم توانايي كم تري در اجراي تكاليف حركتي خواهند داشت. رشد مهارت هاي حركتي پايه در كودكان كم توان ذهني اهميت بيشتري دارد زيرا اين مهارت ها رشد شناختي كودكان را تسهيل مي كنند (16) و مشاركت هاي مثبتي در زندگي روزمره اين افراد دارند (20).

 

بنابراين رشد مهارتهاي حركتي پايه در دوران كودكي مي تواند علاوه بر اينكه در همين دوران باعث لذت بردن از فعاليت ها و بازي ها شود در سال هاي بعد زندگي نيز مي تواند سبب توسعه آمادگي گردد كه اين خود مي تواند سبك زندگي فعال را توسعه، خطر هاي سلامتي را كاهش و ظرفيت انجام كار را افزايش دهد تا در آينده نياز براي رفتن به آسايشگاه كاهش يابد (8).

 

همانطور كه مي دانيم ورزش و تربيت بدني يكي از اركان اصلي آموزش مي باشند كه مهارت هاي پايه اي درشت [2] و ظريف[3] را در بر مي گيرند. در مورد افراد با معلوليت هاي مختلف، امروزه نقش ورزش به عنوان يك عامل مهم و تأثير گذار قطعي به نظر مي رسد. اما آنچه نياز به تحقيق و بررسي بيشتر دارد چگونگي اثر گذاري آن و نيز نحوه استفاده بهينه از ورزش در بهترين زمان و مكان و شرايط سني براي هر چه تأثير گذارتر بودن آن است. گروه كم توانان ذهني به عنوان جامعه بزرگي از معلولين كه اتفاقاُ بيشترين اصلاح پذيري را دارند همواره مورد توجه هستند و حال بايد ديد نقش ورزش در بازگشت آنان به روند عادي زندگي چگونه است. در حقيقت آنچه بايد مورد توجه قرار بگيرد، تدوين يك برنامه تربيت بدني منظم و زمان بندي شده و مقرون به صرفه با توجه به سن و شرايط فيزيكي مشخص است تا كودك كم توان ذهني بتواند حداكثر ظرفيت خود را در سن مورد نظر كسب كند.

 

 اگرچه چندين مطالعه مهارت هاي حركتي پايه (9) و اثرات مثبت تمرينات و فعاليت بدني روي سلامتي و بهزيستي (8) افراد كم توان ذهني را مورد بررسي قرار دادند، اطلاعات كمي درباره ي تاثير برنامه هاي ورزشي و ورزش هاي تخصصي از قبيل بسكتبال روي مهارت هاي حركتي پايه اي كودكان كم توان ذهني وجود دارد.

 

به همين خاطر تحقيق حاضر در نظر دارد تا تاثير يك دوره برنامه ي حركتي اسپارك و تكنيك هاي بسكتبال را در بهبود مهارت هاي حركتي پايه اي درشت پسران كم توان ذهني آموزش پذير  سنين 9 الي  13 مدارس استثنايي شهرستان اروميه بررسي و مقايسه كند.

 

 


 

[1] Fundamental motor skills

 

[2]  Gross motor skill

 

[3]  Fine motor skill

قيمت محصول : 45000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۰۷
فايل فلش PAP5044DUO (رام PAP5044) مخصوص فلش تولز

فايل فلش رسمي و فارسي پرستيژيو مدل Prestigio PAP5044DUO مخصوص فلش تولز (اخرين نسخه وبدون مشكل تاريخ و حروف )

دانلود فايل فلش PAP5044DUO (رام PAP5044) مخصوص فلش تولز

فايل فلش PAP5044 فايل PAP5044 فايل فلش فارسي PAP5044 فارسي PAP5044 فايل فلش رسمي PAP5044 فايل فلش فارسي و رسمي PAP5044 رام PAP5044 رام فارسي PAP5044 رام رسمي PAP5044 رام رسمي و فارسي PAP5044 رام لنوو PAP5044 اموزش فلش PAP5044 اموزش فارسي سازي PAP5044 اخرين نسخه PAP5044 اپديت PAP5044 فريمور PAP5044 فريمور فار
دسته بندي پرستيژيو | Prestigio
فرمت فايل rar
حجم فايل 0 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 2
فايل فلش رسمي و فارسي پرستيژيو مدل Prestigio PAP5044DUO
 
مخصوص فلش تولز (اخرين نسخه وبدون مشكل تاريخ و حروف )
 
فول فلش با قابليت آنبريك و حل مشكل لوگو
 
دو رام رسمي مخصوص هر دو نوع برد
 
بدون مشكل خاموشي و هنگ روي ارم
 
100% تست شده و تظميني
 
حاوي اندرويد 4.2.2
فايل فلش PAP5044DUO (رام PAP5044) مخصوص فلش تولز
 
 
 رام 100 درصد رسمي و حاوي اخرين نسخه اندرويد براي اين مدل و فول فارسي است.
 
پس از پرداخت به صورت انلاين لينك مستقيم در دسترستان خواهد بود.
 
Prestigio PAP5044DUO Firmware
Listed: 2015/12/06

Firmware Details

 • Device: Prestigio 
 •    Model:   PAP5044DUO
 • Android: 4.2.2
 •  CPU: MT6589
 • Region: IR
 • Language:IR-EN
 • Status: Official
 • Type: Full firmware image
 • -----------
 • راهنما:بعد از خريد انلاين يه فايل كم حجم فشرده رو دانلود خواهيد كرد.اين فايل كم حجم رو از حالت فشرده خارج كرده يك فايل تكست كه حاوي لينك دانلود اصلي فايل است براي شما قابل مشاهده و استفاده خواهد بود.
فايل فلش PAP5044 ,فايل PAP5044 ,فايل فلش فارسي PAP5044  ,فارسي PAP5044  ,فايل فلش رسمي PAP5044  ,فايل فلش فارسي و رسمي PAP5044 ,رام PAP5044  ,رام فارسي PAP5044  ,رام رسمي PAP5044 ,رام رسمي و فارسي PAP5044  ,رام لنوو PAP5044  ,اموزش فلش PAP5044  ,اموزش فارسي سازي PAP5044 ,اخرين نسخه PAP5044 ,اپديت PAP5044 ,فريمور PAP5044 ,فريمور فارسي PAP5044  ,فريمور رسمي PAP5044 ,فايل رسمي PAP5044  ,PAP5044   rom,PAP5044   firmware,PAP5044   file flash
, مشكل فلش PAP5044 ,مشكل خاموشي PAP5044  ,خاموشي PAP5044  ,خاموش شدن PAP5044 ,مشكل بعد از فلش PAP5044  ا,رور فلش PAP5044 ,مشكل ارم PAP5044 ,هنگي روي ارم PAP5044  ,مشكل لوگو PAP5044 ,PAP5044   لوگو,PAP5044  nv,فايل فلش PAP5044DUO ,فايل PAP5044DUO ,فايل فلش فارسي PAP5044DUO  ,فارسي PAP5044DUO  ,فايل فلش رسمي PAP5044DUO  ,فايل فلش فارسي و رسمي PAP5044DUO ,رام PAP5044DUO  ,رام فارسي PAP5044DUO  ,رام رسمي PAP5044DUO 
,رام رسمي و فارسي PAP5044DUO  ,رام لنوو PAP5044DUO  ,اموزش فلش PAP5044DUO  ,اموزش فارسي سازي PAP5044DUO ,اخرين نسخه PAP5044DUO ,اپديت PAP5044DUO ,فريمور PAP5044DUO ,فريمور فارسي PAP5044DUO  ,فريمور رسمي PAP5044DUO ,فايل رسمي PAP5044DUO  ,PAP5044DUO   rom,PAP5044DUO   firmware,PAP5044DUO   file flash, مشكل فلش PAP5044DUO ,مشكل خاموشي PAP5044DUO  ,خاموشي PAP5044DUO  ,خاموش شدن PAP5044DUO ,مشكل بعد از فلش PAP5044DUO  ,ارور فلش PAP5044DUO ,مشكل ارم PAP5044DUO ,هنگي روي ارم PAP5044DUO  ,مشكل لوگو PAP5044DUO 
,PAP5044DUO   لوگو,PAP5044DUO  nv,فايل فلش PAP 5044 ,فايل PAP 5044 ,فايل فلش فارسي PAP 5044  ,فارسي PAP 5044  ,فايل فلش رسمي PAP 5044  
,فايل فلش فارسي و رسمي PAP 5044 ,رام PAP 5044  ,رام فارسي PAP 5044  ,رام رسمي PAP 5044 ,رام رسمي و فارسي PAP 5044  ,رام لنوو PAP 5044  ,اموزش فلش PAP 5044  
,اموزش فارسي سازي PAP 5044 ,اخرين نسخه PAP 5044 ,اپديت PAP 5044 ,فريمور PAP 5044 ,فريمور فارسي PAP 5044  ,فريمور رسمي PAP 5044 ,فايل رسمي PAP 5044  
,PAP 5044   rom,PAP 5044   firmware,PAP 5044   file flash, مشكل فلش PAP 5044 ,مشكل خاموشي PAP 5044  ,خاموشي PAP 5044  ,خاموش شدن PAP 5044 ,مشكل بعد از فلش PAP 5044  ,ارور فلش PAP 5044,مشكل ارم PAP 5044 ,هنگي روي ارم PAP 5044  ,مشكل لوگو PAP 5044 ,PAP 5044   لوگو,PAP 5044  nv,فايل فلش PAP 5044 DUO 
,فايل PAP 5044 DUO ,فايل فلش فارسي PAP 5044 DUO  ,فارسي PAP 5044 DUO  ,فايل فلش رسمي PAP 5044 DUO  ,فايل فلش فارسي و رسمي PAP 5044 DUO 
,رام PAP 5044 DUO  ,رام فارسي PAP 5044 DUO  ,رام رسمي PAP 5044 DUO ,رام رسمي و فارسي PAP 5044 DUO  ,رام لنوو PAP 5044 DUO  ,اموزش فلش PAP 5044 DUO  ,اموزش فارسي سازي PAP 5044 DUO ,اخرين نسخه PAP 5044 DUO ,اپديت PAP 5044 DUO ,فريمور PAP 5044 DUO ,فريمور فارسي PAP 5044 DUO  ,فريمور رسمي PAP 5044 DUO ,فايل رسمي PAP 5044 DUO  ,PAP 5044 DUO   rom,PAP 5044 DUO   firmware,PAP 5044 DUO   file flash, مشكل فلش PAP 5044 DUO 
,مشكل خاموشي PAP 5044 DUO  ,خاموشي PAP 5044 DUO  ,خاموش شدن PAP 5044 DUO ,مشكل بعد از فلش PAP 5044 DUO  ,ارور فلش PAP 5044 DUO 
,مشكل ارم PAP 5044 DUO ,هنگي روي ارم PAP 5044 DUO  ,مشكل لوگو PAP 5044 DUO ,PAP 5044 DUO   لوگو,PAP 5044 DUO  nv,فايل فلش PAP 5044DUO 
,فايل PAP 5044DUO ,فايل فلش فارسي PAP 5044DUO  ,فارسي PAP 5044DUO  ,فايل فلش رسمي PAP 5044DUO  ,فايل فلش فارسي و رسمي PAP 5044DUO 
,رام PAP 5044DUO  ,رام فارسي PAP 5044DUO  ,رام رسمي PAP 5044DUO ,رام رسمي و فارسي PAP 5044DUO  ,رام لنوو PAP 5044DUO  ,اموزش فلش PAP 5044DUO  
,اموزش فارسي سازي PAP 5044DUO ,اخرين نسخه PAP 5044DUO ,اپديت PAP 5044DUO ,فريمور PAP 5044DUO ,فريمور فارسي PAP 5044DUO  ,فريمور رسمي PAP 5044DUO ,فايل رسمي PAP 5044DUO  ,PAP 5044DUO   rom,PAP 5044DUO   firmware,PAP 5044DUO   file flash ,مشكل فلش PAP 5044DUO ,مشكل خاموشي PAP 5044DUO  ,خاموشي PAP 5044DUO  ,خاموش شدن PAP 5044DUO ,مشكل بعد از فلش PAP 5044DUO  ,ارور فلش PAP 5044DUO ,مشكل ارم PAP 5044DUO 
,هنگي روي ارم PAP 5044DUO  ,مشكل لوگو PAP 5044DUO ,PAP 5044DUO   لوگو,PAP 5044DUO  nv,فايل فلش PAP5044 DUO ,فايل PAP5044 DUO 
,فايل فلش فارسي PAP5044 DUO  ,فارسي PAP5044 DUO  ,فايل فلش رسمي PAP5044 DUO  ,فايل فلش فارسي و رسمي PAP5044 DUO ,رام PAP5044 DUO  ,رام فارسي PAP5044 DUO  ,رام رسمي PAP5044 DUO ,رام رسمي و فارسي PAP5044 DUO  ,رام لنوو PAP5044 DUO  ,اموزش فلش PAP5044 DUO  ,اموزش فارسي سازي PAP5044 DUO ,اخرين نسخه PAP5044 DUO ,اپديت PAP5044 DUO ,فريمور PAP5044 DUO ,فريمور فارسي PAP5044 DUO  ,فريمور رسمي PAP5044 DUO ,فايل رسمي PAP5044 DUO  ,PAP5044 DUO   rom,PAP5044 DUO   firmware,PAP5044 DUO   file flash, مشكل فلش PAP5044 DUO ,مشكل خاموشي PAP5044 DUO  ,خاموشي PAP5044 DUO  ,خاموش شدن PAP5044 DUO ,مشكل بعد از فلش PAP5044 DUO  ,ارور فلش PAP5044 DUO ,مشكل ارم PAP5044 DUO ,هنگي روي ارم PAP5044 DUO  
,مشكل لوگو PAP5044 DUO ,PAP5044 DUO   لوگو,PAP5044 DUO  nv,Prestigio PAP5044DUO

 

دانلود فايل فلش PAP5044DUO (رام PAP5044) مخصوص فلش تولز

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۴:۳۵

تحقيق ياخته، ميكرومورفولوژي،ساختمان و عملكرد سلول

تحقيق ياخته، ميكرومورفولوژي،ساختمان و عملكرد سلول

فرمت فايل : doc

حجم : 2017

صفحات : 108

گروه : تحقيق

توضيحات محصول :

ياخته، ميكرومورفولوژي،ساختمان و عملكرد سلول

 

فصل اول :

روشهاي بيوشيمي مطالعه سلول

سيتوشيمي
با كمك روشهاي سيتوشيمي مي توان ساختمانهاي شيميايي اجزاء سلول را در وضعيت طبيعي ( In Situ ) آن شناخت دو راه را براي اين منظور وجود دارد :
1) استفاده از مواد شيميايي كه در اثر تماس با مواد ديگر درون سلول واكنشي ظاهر سازند كه به كمك ميكروسكوپ الكتروني قابل رؤيت است .
...
فصل دوم :

ميكرومورفولوژي سلول

در اين قسمت به مطالعه ساختمان كلي و ميكروسكوپي ياخته هاي تغيير نيافته مي پردازيم مطالعه ساختمان شكلهاي تغيير يافته سلول بعداً مورد بحث قرار مي گيرد .
...
فصل سوم :

سلول و عمل آن

هر يك از 100 تريليون يا بيشتر سلول موجود در بدن انسان يك ساختمان زنده است كه مي تواند بطوري نهايت زنده بماند و در بيشتر موارد مي تواند حتي خود را تكثير كند به شرطي كه مايعات اطراف آن محتواي مواد غذايي مناسب باشند براي درك بهتر عمل اندامكها و ساير تشكيلات بدن ضروري است كه ابتدا سازمان پايه سلول و اعمال قسمتهاي تشكيل دهنده آن درك شوند .
...
فصل چهارم :

اسكـلت سلـولي THE CXTOSKLETON

ضيبريليهاي سيتوپلاسمي و ميكروتوبولها :
(CYTOPLASMIC FIBRILS AND MICROTUBULES )
ساختمان داخلي سيتوپلاسما و همراه آن سلول تا حد زيادي به وسيله رشته هاي پروتئيني مشخص مي گردد كه به طور خلاصه بعنوان اسكلت سلولي معرفي مي گردند از اين رشته هاي پروتئيني تا كنون سه گروه تشخيص داده شده اند .
...
فصل پنجم :

هستـه

بخش عمده اي از ماده ژنتيكي سلولهاي يوكاريوتي در مجموعه سازمان يافته اي بنام هسته جاي دارد در كليه سلولهاي يوكاريوتي (انساني ، جانوري ،گياهي ) هسته داراي كوشش مشخصي است كه به دليل قدرت پراش نوري زيادي كه دارد از سالها قبل به راحتي به وسيله ميكروسكوپهاي نوري شناخته شده است هسته سلولهاي يوكاريوتي با مجموعه اي از ويژگي هاي ساختماني ، فرا ساختماني ، محل ، تعداد و نقش هاي زيستي مهمي كه دارد شناخته مي شود.
...
فصل ششم :
روشهاي بيوشيمي مطالعه سلول
يك سلول باكتري نطير اشير شيا كلي به راحتي در محلول آبكي واجد گلوگز و تعدادي يونهاي غير آلي كشت داده مي شود توده سلولي كه د ررچنين محيطي حدود هر شصت دقيقه يك بار تقسيم و مضاعف مي گردد اين زمان با افزودن باز هاي پورين و پريميدين كه مولكولها پيش از اسيدهاي نوكلئيك اند به بيست دقيقه كاهش مي يابد
...

قيمت محصول : 9000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۵:۲۴

پايان نامه بررسي سطح سرمي پروكلسيتونين در بيماران مبتلا به سل فعال ريوي و مقايسه آن با گروه كنترل

پايان نامه بررسي سطح سرمي پروكلسيتونين در بيماران مبتلا به سل فعال ريوي و مقايسه آن با گروه كنترل

فرمت فايل : doc

حجم : 398

صفحات : 95

گروه : دكترا

توضيحات محصول :

پايان‌نامه  دكتري رشتة پزشكي 

 

عنوان:

بررسي سطح سرمي پروكلسي تونين در بيماران مبتلا به سل فعال ريوي و مقايسه آن با گروه كنترل


 

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                        صفحه

فصل اول: كليات 1

1-1- مقدمه و بيان مسئله 2

2-1 تعريف واژه‌هاي كليدي 3

3-1 اهداف و فرضيات 4

1-3-1 هدف كلّي 4

2-3-1 اهداف اختصاصي 4

3-3-1 هدف كاربردي 5

4-3-1 فرضيات يا سؤالات تحقيق 5

فصل دوم: پيشينه تحقيق 7

1-2 مباني نظري 8

1-1-2 بيماري سل 8

2-1-2 اپيدميولوژي 9

3-1-2 اتيولوژي 11

4-1-2 مورفولوژي و مشخصات مايكوباكتريوم توبركلوزيس 12

5-1-2 آسيب شناسي 13

6-1-2 تظاهرات باليني 15

7-1-2 تشخيص سل 31

8-1-2 درمان سل 37

9-1-2 پايش پاسخ به درمان 39

10-1-2 سل مقاوم به درمان 39

11-1-2 پيشگيري 40

2-2 مطالعات مشابه 41

1-2-2 مطالعات داخلي 41

2-2-2 مطالعات خارجي 42

فصل سوم: مواد و روش ها 44

1-3  نوع مطالعه 45

2-3  محيط پژوهش 45

3-3  جامعه آماري و حجم نمونه 45

4-3  روش گردآوري اطلاعات 45

5-3  روش تجزيه و تحليل داده ها و بررسي آماري 46

6-3  معيار ورود 46

7-3  معيار خروج 46

8-3  ملاحظات اخلاقي 46

9-3  محدوديت مطالعه 47

10-3  متغير هاي مطالعه 48

11-3  روش آزمايشگاهي 49

فصل چهارم: نتايج 52

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري 73

پيشنهادات 80

منابع 81

 

فهرست نمودار ها

عنوان                                                                                        صفحه

نمودار 1-4 : توزيع جنسي بيماران مورد مطالعه 53

نمودار 2-4 : توزيع سني بيماران مورد مطالعه 54

نمودار 3-4 : توزيع بيماران به تفكيك سطح تحصيلات 55

نمودار 4-4 : توزيع بيماران به تفكيك شغل آنها 53

نمودار 5-4 : توزيع بيماران به تفكيك محل سكونت 57

نمودار 6-4 : توزيع بيماران به تفكيك سابقه مصرف سيگار 58

نمودار 7-4 : توزيع بيماران به تفكيك وضعيت تاهل 59

نمودار 8-4 : توزيع بيماران به تفكيك سابقه ابتلا به سل قبلي 60

نمودار 9-4 : توزيع بيماران به تفكيك سابقه خانوادگي سل 61

نمودار 10-4 : توزيع بيماران به تفكيك شكايت اصلي هنگام اولين مراجعه و تشخيص  بيماري توسط پزشك 62

نمودار 11-4 : توزيع بيماران به تفكيك روش هاي تشخيصي بيماري 63

نمودار 12-4 : توزيع بيماران سطح ESR در بيماران قبل و بعد از درمان 64

نمودار 13-4 : سطح CRP در بيماران قبل و بعد از درمان 65

 

 

 

 

 

فهرست جداول

عنوان                                                                                        صفحه

جدول 1-4 : : ارتباط ميان سن و جنس و PCT بيماران 67

جدول 2-4 : ارتباط ميان روش تشخيص و PCT بيماران 68

جدول 3-4 ارتباط ميان سطح ESR و CRP و PCT بيماران….......................................70…

جدول  4-4: ارتباط ميان نوتروفيل و لنفوسيت و سطح PCT بيماران................................................... 71

جدول 5-4: : تعيين ميانگين سطح PCT قبل و بعد از درمان..................................................72

 

فهرست علائم اختصاري                                     ABBREVIATIONS

 

 

ARDS                 adult respiratory distress syndrome

CT                      computerized topography

LP                       lumbar puncture

MDR-TB            multi drug resistance tuberculosis

MRI                    magenetic resonance imaging

SPSS                  statistical package for social sciences

PCT                    procalcitonin

ESR                    Erythrocyte sedimentation rate

CRP                   C-reactive protein

POLY                 Polymorphonuclear

WHO                 World health organization

HIV                 Human immunodeficiency virus

AFB                   Acid-fast bacillus 

CXR                Chest X-ray

SIADH              Syndrome of inappropriate secretion of antidiuretic hormone

ADA                Adenosine deaminase

CNS                Central nervous system

CSF               Cerebrosoinal fluid

PCR                Polymerase chain reaction

TST                Tuberculin skin test

BCG               Bacille Calmette-Guerin (vaccine)

F/U                Follow up

 

چكيده  

 

بررسي سطح سرمي پروكلسي تونين در بيماران مبتلا به سل فعال ريوي و مقايسه آن با گروه كنترل

مقدمه : سازمان بهداشتي جهان بيان ميدارد كه تقريبا يك سوم جمعيت جهان به ميكروب سل آلوده و در خطر ابتلا به بيماري سل قرار دارند و هر ساله حدود 9 ميليون نفر به سل فعال مبتلا شده و 5/1 تا 2 ميليون نفر در اثر اين بيماري جان مي سپارند . با توجه به رشد بالاي آمار مبتلايان به بيماري سل با در نظر گرفتن اين نكته كه بهترين راه پيشگيري از ابتلا به بيماري سل, درمان بيماران مبتلا و افراد آلوده مي باشد ، بنابراين تشخيص بيماران مبتلا به سل در مراحل اوليه با روش هاي نوين و مقرون به صرفه امري ضروري مي نمايد. پروكلسي تونين يك ماركر التهابي است . سطح پروكلسي تونين در بيماران مبتلا به سل ريوي در مطالعات متعدد نتايج متناقضي داشته است. هدف از طرح اين مطالعه مقايسه سطح سرمي پرو كلسي تونين در مبتلايان به سل ريوي قبل وبعد از درمان مي باشد .

 

مواد و روش ها :در اين مطالعه مورد شاهدي ، براي بيماراني كه با تشخيص سل ريوي فعال در طي يك ونيم سال مطالعه ما به مركز بهداشت مراجعه كرده بودند تحت عنوان گروه مورد چك ليستي تهيه و پر گرديد و اخذ نمونه سرمي جهت بررسي آزمايشگاهي از اين افراد انجام شد و همچنين در انتهاي ماه پنجم و ششم بعد از درمان در صورتي كه بيماران بهبود يافته و اسمير خلط آنها هم منفي شده بود بار ديگر نمونه سرمي جهت بررسي آزمايشگاهي اخذ گرديد و تحت عنوان گروه كنترل قرار گرفتند و پس از تكميل چك ليست ها و انجام آزمايشات لازم اطلاعات حاصل را وارد برنامه آناليز آماريSPSS.v. 16  كرديم و مورد تجزيه و تحليل قرار داديم .

نتايج: در اين مطالعه از42 بيمار 55 درصد مرد و 45 درصد زن بودند و ميانگين سني افراد 54/12 ± 48/45 سال و اكثريت با 30مورد(71/4 درصد) بين 35 سال تا 65 سال سن داشتند . اكثر بيماران(59/5 درصد) روستايي و كشاورز و دامدار بودند. با توجه به نتايج مطالعه تعداد 11 نفر سابقه فاميلي ابتلا به سل در اقوام درجه يك را داشتند كه مبتلا به سل فعال شده اند. وسرفه با 45/2 درصد شايع ترين يافته در بين بيماران مورد مطالعه بود. ونزديك به 50 درصد بيماران با اسمير خلط تشخيص داده شده اند. وميانگين ESR قبل از شروع درمان 87/21±45/88، ميانگين CRP قبل از شروع درمان 98/3±7/16 بوده و سطح اين دو با درمان به صورت معني داري كاهش يافت(p<0/001). شمارش نوتروفيل ها قبل از شروع درمان 3230±6110 سلول در ميلي ليتر و شمارش لنفوسيت ها قبل از شروع درمان 3161±6221 سلول در ميلي ليتر بود و تعداد نوتروفيل ها(p=0/01) و لنفوسيت ها(p=<0/001) با درمان به صورت معني داري كاهش يافت . ميانگين PCT قبل درمان 98/0±25/1 و با درمان به صورت معني دار كاهش يافته  (p<0/001) و به 11/0±40/0 رسيد. همچنين قبل درمان 81 درصد بيماران PCT بالاتر از 5/0 داشته كه بعد از درمان به 23/8درصد كاهش يافت.

 

نتيجه گيري:  از مطالعه چنان بر مي آيد كه ميزان PCT در بيماران مبتلا به سل اردبيل هنگام مراجعه بسيار بالاتر از موارد مشابه در مطالعه ديگر بوده است پس احتمالاً بتوان از آن در شناسايي بيماران مبتلا به سل استفاده كرد. البته لازم به ذكر است كه بايد مطالعه ديگري در اين راستا و با وجود گروهي شاهد صورت گيرد تا ميزان حساسيت و اختصايت آن در بيماران سلي بدست آيد. همچنين در اين مطالعه مشاهده شد كه ميزان ESR و CRP و تعداد گلبول هاي سفيد با روند درمان كاهش چشمگير پيدا مي كنند و از اين رو ماركرهاي بسيار خوبي جهت F/U بيماران و مشاهده روند بهبودي آنان به شمار آيند

كلمات كليدي: سل ريوي ، پروكلسي تونين ، ماركر التهابي

 

 

ABSTRACT

 

Serum level of procalcitonin in patient with active pulmonary tuberculosis and compare with control group

 

Introduction: About one third of the world's population is infected with tuberculosis (TB) and each year, about 1.5 to 2 million people die from TB. Procalcitonin (PCT) is an inflammatory marker that its level has variable results. The aim of this study was to compare serum PCT before and after treatment in patients with pulmonary TB.

Methods: This was a case-control study that has been done on patients with pulmonary TB. Data were collected by check list and serum samples were taken for laboratory analysis at the beginning and after six months of treatment and analyzed by SPSS.16 software.

Results: Forty-two patients with active pulmonary TB entered in this study. The mean age of the patients was 45.48 ± 12.54 years and 54.8% of them were male. Most of the patients (59.5 %) were rural. There was a family history of TB in 26% of patients. The most common symptom (45.2%) was cough. The mean ESR and CRP before treatment were 45.88 ± 21.87 and 7.16 ± 3.98 respectively that were reduced statistically significant after treatment (P<0.001). Neutrophil counts before treatment was 6221 ± 3161 Cells per ml. and decreased statistically significant after treatment (P=0.01). Mean PCT prior to treatment was 1.25 ± 0.98 ng/ml. and 81% of the patients have PCT higher than 0.5 to 5. After treatment PCT level reduced significantly (P<0.001).

Conclusion: Our results showed that the PCT levels in pulmonary TB were high in active disease and may be used for follow-up as a discriminative marker between active and cured pulmonary TB and predict treatment response.

 

Keywords: Pulmonary tuberculosis, Procalcitonin, inflammatory marker

قيمت محصول : 145000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۶:۲۱

پايان نامه جايابي بهينه كليدهاي قابل كنترل از راه دور در شبكه هاي توزيع انرژي الكتريكي جهت افزايش قابليت اطمينان و كاهش تلفات به روش هيوريستيك

پايان نامه جايابي بهينه كليدهاي قابل كنترل از راه دور در شبكه هاي توزيع انرژي الكتريكي جهت افزايش قابليت اطمينان و كاهش تلفات به روش هيوريستيك

فرمت فايل : pdf

حجم : 2757

صفحات : 162

گروه : برق ،الكترونيك و مخابرات

توضيحات محصول :

پايان نامه جايابي بهينه كليدهاي قابل كنترل از راه دور در شبكه هاي توزيع انرژي الكتريكي جهت افزايش قابليت اطمينان و كاهش تلفات به روش هيوريستيك


چكيده 

مطالعات علمي شبكه هاي توزيع انرژي الكتريكي با رويكردهايي عملي و كاربردي در جهت بهبود وضعيت طراحي و نيز بهره برداري از اين بخش از صنعت قدرت همواره سهم عمدهاي از مطالعات سيستم قدرت را به خود اختصاص داده است. يكي از روشهاي اصولي در جهت بهبود وضعيت اين شبكه ها، ايجاد اتوماسيون با اهدافي نظير افزايش قابليت اطمينان و كاهش تلفات انرژي سالانه ميباشد. اما، به واسطه هزينه بالاي ادوات كليدزني سيستمهاي اتوماتيك، ابتدا بايد توجيه اقتصادي طرح اتوماسيون، جنبه هاي عملياتي شدن آن را تقويت كند. بنابراين بررسي همه جانبه مزاياي فني و اقتصادي حاصل از قرارگيري كليدهاي اتوماتيك در قالب يك مساله بهينه سازي با مضمون جايابي چند منظوره ادوات كليدزني كنترل پذير در شبكه توزيع، ميتواند توجيه مناسبي را از لحاظ فني و اقتصادي براي طرح مذكور ارايه دهد. در اين پايان نامه سعي شده است تا ضمن مطالعه و تحقيق در دو حيطه تخصصي كاملاً جدا از مطالعات شبكه توزيع، با ارايه رويكردي نوين در بحث جايابي كليدهاي كنترل پذير از راه دور يا به اختصار كليدهاي اتوماتيك، توجيه فني و اقتصادي مطلوب و دقيقتري از طرح اتوماسيون در شبكه هاي توزيع ارايه شود. در اين ميان ابتدا ضمن بيان اهميت موضوع پژوهش از دو ديدگاه علمي و كابردي به ذكر مقايسه اي جامع در رويكردهاي پيشين بحث جايابي كليد اقدام ميگردد. سپس با ارايه فرمولاسيون جديدي براي مساله جايابي چند منظوره كليدهاي اتوماتيك به همراه طرحي بهينه براي هماهنگي كليدهاي اتوماتيك، روشي ابتكاري براي حل چنين مساله اي پيشنهاد ميگردد. در نهايت، به استناد نتايج پياده سازي بر روي شبكه تستي توسعه يافته در اين تحقيق، توجيه اقتصادي مطلوبي بر اساس رويكرد پيشنهادي در اين پايان نامه، جهت طرح اتوماسيون ارايه خواهد گرديد. 

مقدمه 

شبكه توزيع يكي بخشهاي سه گانه سيستمهاي قدرت ميباشد و به عنوان مرحله نهايي از زنجيره توليد و انتقال انرژي الكتريكي به محل مصرف شناخته ميشود. يكي از روشهاي اصولي در جهت بهبود وضعيت طراحي و بهره برداري از اين شبكه ها، بحث اتوماسيون سيستم توزيع ميباشد. اما آنچه در بحث اتوماسيون همواره نكته ابهامي براي عملياتي شدن آن ميباشد قيمت بالاي ادوات كليدزني كنترل پذيري

است كه ابزار اصلي مديريت آرايش بلادرنگ شبكه تلقي ميگردند. اين مهم لازم مي دارد كه اين ادوات به گونه اي بهينه جايابي گردند تا توجيه اقتصادي سود حاصله از اجراي اتوماسيون در اين شبكه ها جنبه هاي عملياتي شدن آن را تقويت كند. اما رويكردهاي مطرح شده تاكنون نتوانسته اند توجيه اقتصادي صحيحي از جايابي كليد و طرح اتوماسيون ارايه دهند. چرا كه تنها يك هدف را دنبال كرده و مزاياي اقتصادي طرح را به صورت همه جانبه در مدل اقتصادي تحليل نكرده اند. اين مهم به اين دليل قابل اهميت است كه مكان كليدهاي مانور اتوماتيك به طور همزمان ميتواند هم بر قابليت اطمينان شبكه و هم بر تلفات آن تاثير گذارد. لذا بررسي همه جانبه مزاياي فني و اقتصادي طرح اتوماسيون در بحث جايابي چندمنظوره ادوات كليدزني كنترل پذير شبكه احتمالاً ميتواند توجيه اقتصادي صحيحي را براي عملي شدن اتوماسيون ارايه دهد. اين هدف، رسالت اصلي اين تحقيق خواهد بود كه با جايابي بهينه چندمنظوره ادوات كليدزني كنترل پذير، بر مبناي يك طرح منطقي از اعمال اتوماسيون توانسته است توجيه به مراتب دقيق تري را از جنبه هاي اقتصادي و فني حاصل از طراحي و بهره برداري شبكه هاي توزيع اتوماتيك ارايه دهد. 

در فصل اول از اين پايان نامه با تشريح بحث جايابي كليد اتوماتيك، به بيان اهميت موضوع اين پژوهش از ديدگاه علمي و كاربردي پرداخته و با بيان پيشينه اين تحقيق به فضاهاي خالي و نكات ناديده در مساله مورد بحث اشاره خواهيم كرد. در فصل دوم بياني كلي از فرمولاسيون مساله جايابي چند منظوره كليدهاي اتوماتيك پيشنهاد ميگردد و سپس با بيان پيچيدگي هاي تحليل يكپارچه اين فرمولاسيون از طريق ابزارهاي متداول بهينه سازي، به ارايه فرمولاسيون تفكيك شده اي در مواجهه با اين مساله اقدام گرديده و نهايتاً روش پيشنهادي در دو فضاي تفكيك شده تحليل ميگردد. فصل سوم بررسي آماري شاخص هاي برگرفته از نتايج پياده سازي در سيستم تست مورد مطالعه را پيش رو خواهد گذاشت و در فصل چهارم نيز بررسي آناليز حساسيت طرح پيشنهادي در اثر تغييرات حدي پارامترهاي اقتصادي مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. فصل پنجم نيز براي اثبات عملكرد مطلوب و دقت نيل به جواب بهينه در رويكرد پيشنهادي تدوين گرديده است. 

پيوست در نظر گرفته شده در انتهاي اين پايان نامه نيز به عنوان بخشي اصلي از اين پايان نامه، تنها به جهت پيوستگي مطالب اصلي و گريز از حواشي اطلاعاتي در انتهاي پايان نامه بيان گرديده است. در پيوست- الف- ساختارهاي نوين شبكه توزيع در قالب تشريح نقاط قوت و ضعف آنها از ديدگاه تلفات و قابليت اطمينان بررسي شده است. پيوست-ب-روشهاي آناليز پخش بار شبكه توزيع را مورد تشريح قرار داده است. در پيوست -ج- مطالعه اي فشرده و جامع بر روي قابليت اطمينان و مفهوم آن در شبكه توزيع همراه با بررسي مفهومي انديس هاي مربوطه و ديدگاه هاي موجود در ارزيابي مالي قابليت اطمينان شبكه توزيع بررسي خواهند شد. در پيوست- د- نيز دو پارامتر اساسي تحليل مساله تشريح گرديده است.

قيمت محصول : 15000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۴:۴۸

پژوهش تأثير سيستمهاي انفورماتيك در عملكرد شركت تعميرات انتقال (اختر برق)

پژوهش تأثير سيستمهاي انفورماتيك در عملكرد شركت تعميرات انتقال (اختر برق)

فرمت فايل : doc

حجم : 289

صفحات : 230

گروه : پژوهش

توضيحات محصول :

پژوهش تأثير سيستمهاي انفورماتيك در عملكرد شركت تعميرات انتقال (اختر برق)

( به همراه پرسشنامه مربوطه («پرسشنامه تاثير سيستم‌هاي انفورماتيك در عملكرد شركت اختر برق اصفهان»))

چكيده

«سيستم‌هاي انفورماتيك» و «سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات» هر دو مفاهيمي هستند مهم و اساسي كه تحقيق بر روي هر يك و استفاده از ثمرات آن در پياده سازي و تحقق كامل ان دو در مراكز صنعتي، سازمان‌ها و شركت‌ها مي‌تواند بسيار راهگشا و مفيد باشد.

اگر چه هر يك از سيستم‌هاي فوق به تنهايي داراي اهميت بسيار و از سوي ديگر پيچيدگي‌هاي خاصي نيز مي‌باشند وليكن مهم آن است كه بتوان  با شناخت و احاطه كامل بر روي هر كدام بصورت جداگانه دست به تركيب و درآميختن اين دو با هم زد. بكارگيري هماهنگ و توامان سيستمهاي فو‌ق‌الذكر افزايش در كارآيي و بهره‌وري فراواني را براي مجموعه بدنبال خواهد داشت.

در تحقيق انجام گرفته تمامي تلاش محقق بر آن است تا مفاهيم درست و كاملي از «سيستم‌هاي انفورماتيك» و «سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات» ارائه نموده و بدنبال آن تاثير اين دو را بر يكديگر بيان نمايد.

براي دستيابي به اين هدف «شركت تعميرات انتقال» كه وظيفه نگهداري و تعميرات شبكه انتقال نيروي منطقه مركزي ايران را عهده‌دار مي‌باشد و «سيستم نگهداري و تعميرات» را بعنوان مبناي اصلي كاركرد خود انتخاب نموده و سالها است كه از اين سيستم استفاده مي‌كند. بعنوان «جامعه مورد مطالعه» اين تحقيق برگزيده شده است. در ضمن با بكارگيري توامان «سيستم‌هاي انفورماتيك» در اين شركت فضاي مناسبي براي رسيدن به هدف پژوهش بدست آمده است.

در ادامه با استفاده از روش «توصيفي ـ پيمايش» و پرسشنامه بعنوان ابزار تحقيق به آزمون سئوالات تحقيق پرداخته و نتايج حاصل از آزمون‌ها را بدست آورديم.

سپس بررسي تاثير ايجاد شده بصورت تفصيل بيان شده است و وجوه مختلف اين تاثير نيز در آزمونهاي مختلف اندازه‌گيري شده است.

در پايان ملاحظه مي‌شود كه حاصل اين سنجش نشانگر تاثير مطلوب و بسزاي «سيستم‌هاي انفورماتيك» بر روي عملكرد شركت مي‌باشد.

تاثيرگذاري بيشتر «سيستم‌هاي انفورماتيك» بر روي عمليات «نگهداري» نسبت به «تعميرات» و رتبه‌بندي تاثيرات در هر بخش و بالاخره جمع‌بندي نهايي كه بيانگر حاصل اين پژوهش مي‌باشد، در طول تحقيق به تفصيل ارائه مي‌گردد.

فهرست

پيشگفتار

چكيده 

فصل اول: كليات تحقيق                  1 

مقدمه                                   2 

الف ـ تبيين موضوع تحقيق                 4 

ب ـ اهميت موضوع                         7 

ج ـ اهداف                               9 

د ـ سئوالات اصلي (اساسي)                 10

هـ ـ تاريخچه كوتاه                      11

و ـ متدلوژي تحقيق                       14

ز ـ تعريف عملياتي واژه‌ها                14

ح ـ مباحث فصول آينده                    15

فصل دوم: مباني نظري و سير تطور موضوع         17

مقدمه                                   18

بخش اول                                 20

1- تكنولوژي                              20

2- سيستم‌هاي تكنولوژي اطلاعات              23

3- تعريف تكنولوژي اطلاعات                 24

4- تاريخچه تكنولوژي اطلاعات               28

5- كاربردهاي سيستم تكنولوژي اطلاعات در سازمان 30 

الف ـ كاربرد عملياتي                30

ب ـ كاربرد اطلاعاتي                  33

ج ـ كاربرد آموزشي                   36

6- پياده سازي سيستم تكنولوژي اطلاعات     38

بخش دوم                                      44

1- جايگاه سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات     44

2- تعريف سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات      46

3- لزوم استفاده از سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات    47 

4- معايب ناشي از نداشتن سيستم‌هاي نگهداري و تعميرات   48 

5- انواع روشهاي نگهداري و تعميرات        50

الف ـ نگهداري و تعميرات به منظور بهبود 50

ب ـ نگهداري و تعميرات در هنگام بروز اشكال 51 

ج ـ نگهداري و تعميرات پيشگيري         52

د ـ نگهداري و تعميرات پيشگويي كننده   53

هـ ـ نگهداري و تعميرات بهره‌ور فراگير  54

6- نگهداري و تعميرات در سازمان‌ها         56

7- نگهداري و تعميرات در شبكه انتقال نيرو 57

بخش سوم                                      59

1- تئوري هاي مبتني بر عامل تاثير         59

الف ـ جبر تكنولوژي                    59

ب ـ جبر سازماني                       61

ج ـ ديدگاه اقتضاء و ضرورت             62

2- انواع تاثير تكنولوژي بر سازمان       63

1-2- تاثير سيستم‌هاي انفورماتيك بر اقتصاد سازمان 63 

2-2- تاثير سيستم‌هاي انفورماتيك بر ساختار سازمان 67 

3-2- تاثير سيستم‌هاي انفورماتيك بر عملكرد سازمان 72 

الف ـ تاثير بر مهندسي مجدد منابع انساني 72 

ب ـ تاثير بر استراتژي سازمان    74

ج ـ تاثير بر متمايز ساختن عملكرد سازمان 75 

د ـ تاثير بر كارايي عمليات      76

هـ ـ تاثير بر طراحي مجدد گردش كار  77 

بخش چهارم                                    79

مهمترين تحقيقات پيرامون تكنولوژي اطلاعات و عملكرد سازمان  79 

برگزيده تحقيقات انجام گرفته در ايران    84

خلاصه                                    88

فصل سوم: روش تحقيق                           89

مقدمه                                   90

1- روش تحقيق                             91

الف ـ بررسي‌هاي موردي                  92

ب ـ بررسي‌هاي آزمايشگاهي               93

ج ـ منابع دست دوم                     94

د ـ روش تحقيق از راه بررسي يا پيمايش  94

2- تحليل عملي روش                       95

3- مدل تئوري و متغيرهاي مورد آزمون      96

4- متغيرهاي سئوالات فرعي                 97

5- معيارهاي سئوالات فرعي                 98

6- جامعه آماري و روش جمع‌آوري اطلاعات     99

7- جامعه نمونه و پايايي و روايي پرسشنامه 100

خلاصه                                    104

فصل چهارم: تجزيه و تحليلي اطلاعات             105

مقدمه                                   106

1- ويژگي‌هاي جامعه آماري                  107

الف ـ تركيب جامعه آماري از نظر مدرك تحصيلي    108

ب ـ تركيب جامعه آماري از نظر موقعيت شغلي 109

ج ـ تركيب جامعه آماري از نظر سابقه كار 110

2- آزمون سئوالات تحقيق                   111

الف ـ سئوالات مرتبط                   112

ب ـ نوع و نحوه انتخاب تكنيك‌هاي آماري 112

3- سئوال فرعي اول                       114

4- سئوال فرعي دوم                       118

5- سئوال فرعي سوم                       121

6- سئوال فرعي چهارم                     125

7- مجموع كليه سئوالات فرعي (سئوال اصلي پژوهش)    128

8- تحليل واريانس                        132

9- تحليل واريانس سئوال فرعي اول         133

10- تحليل واريانس سئوال فرعي دوم        137

11- تحليل واريانس سئوال فرعي سوم        143

12- تحليل واريانس سئوال فرعي چهارم      149

خلاصه                                    154

فصل پنجم : نتيجه‌گيري و پيشنهادات             156

مقدمه                                   157

1- نتايج تحقيق                           158

2- نتايج تحليلي تحقيق                    159

3- محدوديت‌ها                             162

4- پيشنهادات                             163

منابع                                        167

الف ـ منابع فارسي                       168

ب ـ منابع انگليسي                       171

ضميمه                                        174

فهرست جداول و نمودارها

جدول شماره 1-2 : كاربردهاي تكنولوژي اطلاعات در زمينه‌هاي اطلاعاتي و عملياتي                                      39

نمودار شماره 2-2 : معيارهاي سنجش بكارگيري اطلاعات        64 

جدول شماره 3-2 : طبقه‌بندي معيارهاي تكنولوژي     80 

جدول شماره 1-3 : محاسبه واريانس سئوال‌ها و واريانس كل     102

جدول شماره 2-3 : آلفاي كرونباخ هر سئوال      103

نمودار شماره 1-4 : تركيب جامعه آماري به لحاظ مدرك تحصيلي     109

نمودار 2-4 : تركيب جامعه آماري به لحاظ موقعيت شغلي       110

نمودار 3-4 : تركيب جامعه آماري به لحاظ سابقه كار         111

جدول 1 : پرسش‌هاي مرتبط با سئوالات فرعي        112

جدول س 1-1 : پرسش‌هاي مرتبط با سئوال فرعي اول        114

جدول س 1-2 : رتبه‌بندي پرسش‌ها                 115

جدول س 1-3 : آزمون فريدمن سئوال فرعي اول     115

نمودار 4-4 : رادارچارت سئوال فرعي اول        117

جدول س 2-1 : پرسشهاي مرتبط با سئوال فرعي دوم    118

جدول س 2-2 : رتبه‌بندي پرسش‌ها                 119

جدول س 2-3 : آزمون فريدمن سئوال فرعي دوم     119

نمودار 5-4 : رادارچارت سئوال فرعي دوم        121

جدول س 3-1 : پرسشهاي مرتبط با سئوال فرعي سوم    122

جدول س 3-2 : رتبه‌بندي پرسش‌ها                 123

جدول س 3-3 : آزمون فريدمن سئوال فرعي سوم     123

نمودار 6-4 : رادارچارت سئوال فرعي سوم        124

جدول س 4-1 : پرسشهاي مرتبط با سئوال فرعي چهارم      125

جدول س 4-2 : رتبه‌بندي پرسش‌ها                 126

جدول س 4-3 : آزمون فريدمن سئوال فرعي چهارم      126

نمودار 7-4 : رادارچارت سئوال فرعي چهارم      128

جدول س 5-1: مجموع سئوالات تحقيق               129

جدول س 5-2 : رتبه‌بندي سئوالات                 130

جدول س 5-3 : آزمون فريدمن كليه سئوالات        130

نمودار 8-4 : رادارچارت كليه سئوالات فرعي      131

جدول 6 : تحليل واريانس سئوال فرعي اول از نظر مدرك تحصيلي     133

جدول 7 : تحليل واريانس سئوال فرعي اول از نظر موقعيت شغلي     135

جدول 8 : تحليل واريانس سئوال فرعي اول از نظر سابقه كار       136

جدول 9 : تحليل واريانس سئوال فرعي دوم از نظر مدرك تحصيلي     138

جدول 1-9 : آناليز سئوال فرعي دوم از نظر مدرك تحصيلي      139

جدول 10 : جدول LSD سئوال فرعي دوم           139

جدول 11 : تحليلي واريانس سئوال فرعي دوم از نظر موقعيت شغلي                                            140

جدول 12 : تحليل واريانس سئوال فرعي دوم از نظر سابقه كار      142

جدول 13 : تحليل واريانس سئوال فرعي سوم از نظر مدرك تحصيلي                                             144

جدول 14 : تحليل واريانس سئوال فرعي سوم از نظر موقعيت شغلي                                             145

جدول 1-14 : آناليز سئوال فرعي سوم از نظر موقعيت شغلي     146

جدول 15 : جدول LSD سئوال فرعي سوم           147

جدول 16 : تحليل واريانس سئوال فرعي سوم از نظر سابقه كار      148

جدول 17 : تحليل واريانس سئوال فرعي چهارم از نظر مدرك تحصيلي                                           150

جدول 18 : تحليل واريانس سئوال فرعي چهارم از نظر موقعيت شغلي                                           152

جدول 19 : تحليل واريانس سئوال فرعي چهارم از نظر سابقه كار                                             153

 

فهرست منابع

الف ـ منابع فارسي

 • اخوان صراف، احمدرضا.، (1378)، سرمايه‌گذاري در تكنولوژي اطلاعات و تاثير آن بر عملكرد تجاري، اصفهان، مجله پژوهشي دانشگاه اصفهان، جلد دهم ص 59-72
 • آذر، عادل.،  مؤمني، منصور.، (1379): آمار و كاربرد آن در مديريت، انتشارات  سمت.
 • اسدي، ابوالقاسم.، (1370): اطلاعات و نظامهاي اطلاعاتي در مديريت، مجله مديريت دولتي، دوره جديد شماره دوم، 18-1.
 • اميراحمدي.، اچ‌والاس، سي.، (1379): تكنولوژي اطلاعات، سازماندهي توليد و توسعه اقتصادي، ترجمه عليرضا طيب، نشر نصير.
 • ايران نژاد پاريزي، مهدي.، (1378): روشهاي تحقيق در علوم اجتماعي، نشر مديران.
 • بابايي، محمود.، (1378): نيازسنجي اطلاعات، انتشارات مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران.
 • برچ، جن. و نيستكي، گري‌گراد.، (1371): سيستم‌هاي اطلاعاتي در تئوري و عمل، ترجمه منوچهر غيبي، انتشارات مركز آموزش مديريت دولتي.
 • برنيكرهوف، روبرت اُ.، درسلر، دنيس اي.، (1377): اندازه‌گيري بهره‌وري، ترجمه دكتر محمود عبدالله‌زاده، نشر دفتر پژوهشهاي فرهنگي.
 • برينكرهوف، روبرت.، اً درسلر.، دنيس اي.، (1377): اندازه‌گيري بهره‌وري، ترجمه محمود عبدالله‌زاده، انتشارات دفتر پژوهشي فرهنگي.
 • بيطرف، حبيب‌الله.، (1381): ساختار وزارت نيرو، پيك برق، سال هشتم، شماره 333. شنبه 21 ارديبهشت، ص 2.
 • جي. اي. پي. ام (مهندسين نگهداري و تعميرات ژاپن).، (1377): نگهداري و توليدات بهره‌ور فراگير، ترجمه علي حاج شير محمدي، انتشارات مديريت صنعتي.
 • چلنجر، جان.اي.، (1381): ساختار آينده محيط كار، ترجمه مهري فهيمي، مجله تدبير شماره 128، آذرماه 1381، ص 28.
 • حاج شيرمحمدي، علي.، (1377): برنامه‌ريزي نگهداري و تعميرات، انتشارات غزل.
 • حسن‌زاده، مريم.، (خرداد 1381): يادگيري الكترونيكي، مجله تدبير سال سيزدهم، شماره 122.
 • دفت، ريچاردال.، (1378): مباني تئوري و طراحي سازمان، ترجمه علي پارسائيان و سيد محمد اعرابي، انتشارات دفتر پژوهشهاي فرهنگي.
 • رشيد كابلي، مجيد.، و رنجبريان، بهرام.، (1371): تكنولوژي و مديريت تاثير تكنولوژي بر ساختار سازماني. مجله مديريت دولتي، دوره جديد، شماره 16 ص 88 – 110.
 • رومي، مهرداد.، (1379): طراحي سيستم اطلاعات مديريت (M.I.S) نگهداري و تعميرات در شركت شير منطقه‌اي اصفهان، مركز آموزش مديريت دولتي.
 • سرمد، زهره.، بازرگان، عباس.، حجازي، الهي.، (1379): روشهاي تحقيق در علوم رفتاري انتشارات آگاه.
 • شائمي برزكي، علي.، (1372): تاثير تكنولوژي اطلاعات بر ساختار سازمان در موسسات صنعتي و خدماتي اصفهان. دانشگاه اصفهان، دانشكده علوم اداري و اقتصاد.
 • غفراني، فاطمه.، ملك‌پور، مهشيد.، (1375): نقش مديريت منابع اطلاعاتي در كنترل و توسعه سيستم‌هاي اطلاعات مديريت، مجموعه مقالات پنجمين همايش تكنولوژي اطلاعات در صنعت برق ايران، معاونت منابع اطلاعات مديريت.
 • فاطمي هرندي، حبيب‌الله.، (1380): بررسي موفقيت سيستم‌هاي اطلاعات مديريت در سازمان‌هاي صنعتي و خدماتي استان اصفهان، اصفهان، مجله پژوهشي دانشگاه اصفهان، جلد دوازدهم ص 123 – 140.
 • فضل‌اللهي.، (1381): بار شبكه، اخبار صنعت برق، پيك برق، شنبه 21 ارديبهشت ص 4.
 • فقيه، نظام‌الدين.، (1375): مهندسي تعميرات و نگهداري، انتشارات نويد.
 • فقيه، نظام‌الدين.، (1379): علم و فن‌آوري، انتشارات نويد.
 • لاودن، كنث‌سي.، لاودن، جين پريس.، (1380): نظام‌هاي اطلاعات مديريت، ترجمه عبدالرضا رضايي‌نژاد، انتشارات رسا.
 • محمد‌نژاد، فرشيد.، (1378): تكنولوژي اطلاعات و مهندسي مجدد، مجله تدبير، سال دهم، شماره 94، مرداد 1378، ص 40- 43.
 • مومني، هوشنگ.، (1372): سيستمهاي اطلاعات مديريت، نشر اتحاد.
 • مينتز برگ، هنري.، (1371): سازماندهي: پنج الگوي سازگار، ترجمه ابوالحسن فقيهي و حسين وزيري سابقي، انتشارات مركز آموزش دولتي.
 • مك لويد، ريموند.، (1377): سيستمهاي اطلاعات مديريت، ترجمه مهدي جمشيديان و اكبر مهدي‌پور عطارابادي انتشارات دانشگاه اصفهان.
 • هاروي، دوناله.، براون، دوناله.، (1377): رويكرد تجربي به توسعه سازماني، ترجمه عباس محمدزاده، انتشارات مركز آموزش دولتي

 

ب ـ منابع انگليسي

 • Bedeian, A. G. (1984). Organization: Theory and analysis. Japan: Holt-Saunders.
 • Child, J. (1984). A guide to problems and practice (4th Ed.). London: Harper and Row.
 • Child, J. (1988). Information technology and organization. In K. Urabe, J. Child & T. Kagano (Eds.), Innovation and management: International Comparisons (pp. 255-301). Berlin: Walter de Gruyter.
 • Delone, W. H. & E. R. Mclean, E. R. (1992). Information system success: The quest for the dependent variable, Information System Research, 3, 1, 60 – 95.
 • Eaton, J. & Smithers, J. (1983). A manager’s guide to information technology. London: Heritage Publishers.
 • Galbraith, J. R. (1973). Designing complex organizations. Reading M A:  Addison-Wesley.
 • Garloff, E. A. (1985). Organizational theory and design. New York: Mc Graw-Hill Book Co.
 • Goodhue, D. L. (1998). Development and measurement validity of a task – technology fit instrument for user evaluation of information systems. Decision Sciences. 29 (1), 105 – 138.
 • Hussain, D. & Hussain, K. M. (1985). Information processing systems for managment. (2nd Ed.). Homewood: Irwin
 • Jamshidian, M. (1992a). The impact of IT on Organizational variables. Unpublished paper Utah State University.
 • Jamshidian, M. (1993). An Observation on the obstacles of computer installation and use in Iran. Proceedings of the first computer conference: Education, Research & application (pp. 16-26). Tehran, Iran: Faculty of Englneering, Tehran University.
 • Kendall, K. E. & Kendall, J. E. (1999). Systems analysis and design. Prentice Hall, NewJersey.
 • Khalil, T. (2000). Management of technology. Mc Graw-Hill companies, In New York.
 • Koontz, H. & Weihrich, H. (1988). Management (9th Ed.). New York: Mc Graw-Hill Book Co.
 • Leavit, H. J. & Whisler, T. L. (1958, Nov/Dec). Management in 1980’s. Harvard Business Review, 41-48.
 • Lucas, Jr, H. C. (1988). Utilizing information technology: Guidelines for Managers. Sloan Management Review.
 • Markus, M. L. & Robey, D. (1988). Information technology and organizational change: Casual structure in theory and research. Management Science, 43, 583-598.
 • Nji Aiaga, (1992). The Dialectics Between Appropriate Technology Public Policy and Rural Development: Implications for Discovery and Innovation in the Third World. Discovery and Innovation, Vol4, No. 1.
 • Pritchett price, (1994), New Habits for a Radically changing word. Pritchett & Associates, Dallas.
 • Scott, W. R. (1981). Organizations: Rational, natural and open systems. Englewood  cliffs, N. J. Prentice Hall Inc.
 • Sethi, V. & Hwang, K. T. & Pegels, C. C. (1993). Information technology and organizational performance: A critical evaluation of computer world's index of information systems effectiveness, Information and Management, 25.
 • Zeffane, R. M. (1989). Computer use and structural control. Journal of Management Studies, 266, 621-647.
 • Zeffane, R. M. (1992 a). Structural control in high and low user, user organizations in Australia. Information and Management, 23, 30-45
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

قيمت محصول : 75000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۷:۲۱

پايان نامه بررسي رابطه بين هوش هيجاني و خلاقيت در بين دانش آموزان متوسطه

پايان نامه بررسي رابطه بين هوش هيجاني و خلاقيت در بين دانش آموزان متوسطه

فرمت فايل : docx

حجم : 828

صفحات : 200

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

پايان نامه بررسي رابطه بين هوش هيجاني و خلاقيت در بين دانش آموزان متوسطه

فهرست مطالب                                                             صفحه

چكيده

مقدمه

فصل اول : كليات پژوهش

بيان مسئله .................................... 2

اهميت وضرورت موضوع پژوهش ...................... 3

اهداف پژوهش ................................... 6

فرضيه هاي تحقيق ............................... 7

متغيرها........................................ 8

تعاريف نظري وعملياتي متغيرها .................. 9

الف ) تعاريف نظري ............................. 9

ب) تعاريف عملياتي ............................. 11

 

فصل دوم :پيشينه تحقيق

پيشينه موضوع پژوهش درايران  ................... 13

پيشينه موضوع پژوهش در جهان .................... 14

مباني نظري تحقيق............................... 17

تعريف هيجان ................................ 17

تعريف هوش .................................. 19

ريشه هاي تاريخي هوش هيجاني ................. 19

هوش هيجاني وبهره هوشي ...................... 23

آموزش هوش هيجاني ........................... 26

آيامي توان هوش هيجاني را آموخت وآموزش داد .. 27

برنامه هاي آموزشي كه مستقيماً درمورد هوش هيجاني مي باشند   28

رشد تنظيم هيجاني ........................... 30

عوامل موثر در قابليت هيجاني ................ 31

نقش خود..................................... 31

مهارت هاي قابليت هيجاني .................... 32

هوش هيجاني در محيط كار ..................... 34

هوش هيجاني وتفكر انتقادي ................... 39

تمايز بين احساسات سازنده ومخري ............. 42

استفاده از عواطف براي تعيين اهداف .......... 44

طبقه بندي هيجاني ........................... 45

انگيزش وهيجان .............................. 46

ترس هيجان .................................. 46

دليل اهميت عواطف چيست ...................... 47

چگونگي شكل گيري هوش هيجاني ................. 48

انواع هوش .................................. 51

مدل هاي هوش هيجاني ......................... 54

ويژگيهاي آزمون هوش هيجاني .................. 55

آزموني Eqi ................................. 57

زمينه هاي تاريخي هوش هيجاني ................ 61

نظريه سالوي ................................ 67

هوش هيجاني وهوشبهر بالا...................... 69

خلاقيت چيست ................................. 71

تعريف خلاقيت ................................ 72

مراحل خلاقيت ................................ 75

نظريه هاي خلاقيت ............................ 77

رويكردتداعي گري و رفتار گرايي .............. 78

رويكرد شناختي .............................. 79

رويكرد روان كاوي ........................... 80

رويكرد انسان گرايي ......................... 81

رويكرد روان سنجي ........................... 83

ويژگيهاي افراد خلاق ......................... 84

موانع خلاقيت ................................ 86

موانع خلاقيت در مدرسه ....................... 86

محيط كلاسي مناسب براي پرورش خلاقيت ........... 88

نقش معلم درپرورش خلاقيت دانش آموزان ......... 90

 

فصل سوم : روش شناسي تحقيق

مقدمه ......................................... 93

روش تحقيق ..................................... 93

جامعه آماري ................................... 93

نمونه  وروش نمونه گيري ........................ 93

ابزار جمع آوري اطلاعات ......................... 94

الف: آزمون هوش هيجاني بار-آن (Bar-on).................... 94

ب: ـآزمون خلاقيت عابدي ...................... 95

روش آزمون خلاقيت عابدي ......................... 95

چگونگي اجراي تحقيق ............................ 96

شيوه نمره گذاري ابزار اندازه گيري خلاقيت ....... 97

روش آماري ..................................... 97

روش تجزيه وتحليل داده ها ...................... 97

 

فصل چهارم : تحليل يافته هاي پژوهش

مقدمه :........................................ 99

شاخص هاي آماري مربوط به كل آزمودني ها.......... 100

نمودار هوش هيجاني ............................. 101

نمودار خلاقيت .................................. 102

آزمون فرضيه اصلي .............................. 104

نمايش گرافيكي همبستگي هوش هيجاني با خلاقيت ..... 105

نتايج آزمون همبستگي ........................... 106

آزمون فرضيه هاي فرعي .......................... 107

يافته هاي مربوط به مقايسه ميانگين نمرات هوش هيجاني دختران وپسران ............................................... 108

يافته هاي مربوط به مقايسه ميانگين نمرات هوش هيجاني رشته هاي علوم انساني با رياضي وتجربي ........................ 109

يافته هاي مربوط به مقايسه ميانگين نمرات خلاقيت  رشته هاي علوم انساني با رياضي وتجربي............................. 110

يافته هاي مربوط به ميانگين هوش هيجاني دانش آموزان پايه اول با دوم وسوم ...................................... 111

يافته هاي مربوط به ميانگين خلاقيت  دانش آموزان پايه اول با دوم وسوم........................................... 112

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني دختران( جدول 4-4)     113

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني پسران ( جدول 5-4) 113

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني دانش آموزان پايه اول دبيرستان (جدول  6-4) ................................... 114

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني دانش آموزان پايه دوم وسوم ( جدول 7-4) .......................................... 115

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني دانش آموزان گروه تجربي ورياضي ( جدول 8-4) ..................................... 115

همبستگي بين خلاقيت وهوش هيجاني دانش آموزان گروه علوم انساني ( جدول 9-4) ..................................... 116

 

فصل پنجم : نتيجه گيري

مقدمه ......................................... 118

پيشنهادات

الف : پيشنهادات مبتي بر فرضيه هاي بررسي شده 121

ب: پيشنهادات براي تحقيقات بعدي ............. 122

ج: پيشنهادات جانبي ......................... 122

محدوديتها ..................................... 122

منابع فارسي ................................... 124

منابع انگليسي ................................. 129

پيوست ......................................... 130

پرسشنامه هوش هيجاني بار –آن ................... 131

پرسشنامه خلاقيت عابدي .......................... 134

قيمت محصول : 10000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۱۲

ترجمه عدالت آب و هوايي كوششي در سياست رهايي بخش تغيير آب و هوا

ترجمه عدالت آب و هوايي كوششي در سياست رهايي بخش تغيير آب و هوا

فرمت فايل : docx

حجم : 585

صفحات : 60

گروه : پژوهش ها

توضيحات محصول :

نمونه ترجمه

در سالهاي اخير، گفتمان بيشتري در باب آب و هوا در ميان بيشتر محيط زيست شناسان جهان، به دليل اين واقعيت است كه برخي از بزرگترين آلوده­كنندگان  و يا برخي از مصرف كنندگان ​​سوخت­هاي فسيلي در جهان هنوز پروتكل هاي تغيير آب و هوا در كپنهاگ، كيوتو، ژوهانسبورگ، بالي و جاهاي ديگر در هر روش واقع گرايانه امضا نكردند، شكل گرفته است. به عنوان مثال در اكتبر 2002، 5000 نفر از جوامع در هند، شامل سازمان هاي غير دولتي بين المللي، در يك رالي براي عدالت آب و هوا در دهلي نو تجمع كردند. اين تجمع همزمان با نشست سازمان ملل متحد در مورد تغييرات آب و هوا (كنفرانس احزاب 8 –كوپ8[1]) برگزار شد و به وسيله انجمن عدالت آب و هوا در هند برگزار شد، و شامل ائتلاف ملي جنبش­هاي مردمي، انجمن ملي كارگران ماهي، شبكه جهان سوم  و كورپ واتچ[2] بود. در اين اعتراض سال 2002، دوستان بين­المللي زمين[3] نااميدي در مذاكرات تغيير آب وهوا را بيان داشتند


[1] -COP8

[2] - CorpWatch

[3] - FoEI

In recent times, the greater prominence of climate discourses amongst
majority world environmentalists has occurred due to the fact that some
of the world’s biggest polluters and/or reliers on fossil fuels have still not
signed or endorsed the climate change protocols in Copenhagen, Kyoto,
Johannesburg, Bali, and others in any realistic fashion. As far back as
October 2002, for example, 5,000 people from communities in India,
including international NGOs, gathered in a Rally for Climate Justice
in New Delhi. This rally was organized to coincide with the United
Nations meeting on climate change (Conference of Parties 8 – COP8),
and was organized by the India Climate Justice Forum, including the
National Alliance of People’s Movements, the National Fishworkers’
Forum, the Third World Network, and CorpWatch. At this 2002 protest,
Friends of the Earth International (FoEI) expressed frustration with climate
change negotiations:

قيمت محصول : 60000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۹:۴۸

روشهاي ساخت روسازي بتني با رويكرد مقايسه اي قالب لغزنده و ثابت از نقطه نظر فني و اقتصادي

روشهاي ساخت روسازي بتني با رويكرد مقايسه اي قالب لغزنده و ثابت از نقطه نظر فني و اقتصادي

فرمت فايل : doc

حجم : 27221

صفحات : 400

گروه : پژوهش

توضيحات محصول :

چكيده :                                                                                                 1

مقدمه                                                                                                    2

فصل ١ ز  تعريف مسئله                                                                              3

١-١)  تعريف كلي مسئله                                                                              4

١-٢) نياز به مطالعه در مورد مسئله                                                                6

١-٣) اثرات مهم مطالعه برمسئله از نظر بهبود آن                                                8

١-٤) اهداف و فرضيات                                                                              8

١-٥) دامنه اثر مسئله در جامعه علمي و اجتماع                                                   9

١-٦) محدوديت ها و چهارچوب پروژه                                                            10

فصل ٢ ز  كاوش در متون                                                                          11

٢-١) مقدمه و اظهار بكر بودن متون                                                              12

٢-٢) بررسي مقالات                                                                                13

٢-٢-١) ساخت روسازي بتني                                                                      13

٢-٢-١-١) طراحي روساز هاي بتني                                                              14

٢-٢-١-٢) انواع روسازي هاي بتني                                                               16

٢-٢-١-٢-١) روسازي هاي بتني غير مسلح بدون ميلگرد انتقال بار                           16

٢-٢-١-٢-٢) روسازي هاي بتني غير مسلح با  ميلگرد انتقال بار                              17

٢-٢-١-٢-٣) روسازي هاي بتني مسلح درزدار                                                  19

٢-٢-١-٢-٤) روسازيهاي بتني مسلح پيوسته                                                      21

٢-٢-١-٢-٥) روسازي بتني پيش تنيده                                                             23

٢-٢-١-٢-٦) روسازيهاي بتني مسلح با الياف                                                    26

٢-٢-١-٢-٧) روسازيهاي بتني انعطاف پذير                                                      29

٢-٢-١-٢-٨) روسازي بتني بلوكي                                                                29

٢-٢-١-٢-٩) روسازي هاي بتني غلتكي                                                          30

٢-٢-١-٣ ) درزها                                                                                   32

٢-٢-١-٣-١ ) درزهاي انقباضي                                                                   33

٢-٢-١-٣-٢ ) درزهاي انبساطي                                                                   34

٢-٢-١-٣-٣ ) درزهاي اجرايي ( ساخت )                                                       35

٢-٢-١-٣-٤ ) درزهاي اعوجاج مفصلي                                                          37

٢-٢-١-٣-٥ ) درزهاي طولي                                                                      37

٢-٢-١-٤ ) ساخت درزها                                                                           38

٢-٣) بررسي تزها و پروژه ها                                                                     39

٢-٣-١ ) تنشها در روسازيهاي بتني و پارامترهاي دخيل در آن                                 39

٢-٣-١-١ ) شعاع سختي نسبي دالها در روسازيهاي بتني                                        40

٢-٣-١-٢ ) ضريب واكنش بستر                                                                   41

٢-٣-١-٣ ) تنشهاي اصطكاكي                                                                     43

٢-٣-١-٤ ) اثر تغييرحجم در روسازيهاي بتني                                                   45

٢-٣-١-٤-١ ) باز شدگي درز                                                                     46

٢-٣-٢ ) تنش در فولاد                                                                              46

٢-٣-٢-١ ) شبكه آرماتور                                                                          47

٢-٣-٢-٢ ) ميله هاي دوخت                                                                        49

٢-٣-٢-٣ ) ميلگردهاي انتقال بار                                                                   50

٢-٤) بررسي كتاب ها                                                                               51

٢-٤-١ ) روشهاي طراحي روسازيهاي بتني                                                      51

٢-٤-١-١ ) روش طراحي مكانيستيك                                                             51

٢-٤-١-٢ ) روش PCA                                                                            58

٢-٤-١-٣ ) روش آشتو                                                                              60

٢-٥) بررسي كنفرانس ها                                                                           62

٢-٥-١) عمليات ساخت روسازي بتني با روش بي سيم                                          63

٢-٥-١-١) كليات                                                                                     63

٢-٥-١-٢) اهداف مطالعه                                                                           69

٢-٥-١-٣) هدايت با دوربين هاي توتال روباتيك                                                 70

٢-٥-١-٤) هدايت با GPS و ليزر                                                                 73

٢-٥-١-٥) نواقص ترازهاي ليزري                                                               73

٢-٥-١-٦) روش مطالعه                                                                            74

٢-٥-١-٧) تجهيزات ساخت روسازي بي سيم مورد نياز                                        74

٢-٥-١-٨) آزمايشات ميداني                                                                        78

٢-٥-١-٨-١ ) جاده Coppock Quarry ( خيابان ٣٢٠ )                                     79

٢-٥-١-٨-١ ) جاده Ashby ( خيابان ١٧٠ )                                                    80

٢-٥-١-٩ ) گزارش نهايي تيم تحقيقاتي                                                             81

فصل ٣ ز روش تحقيق                                                                              85

٣-١) روش بكار گرفته شده و دلايل آن                                                           85

٣-٢) دستورالعمل جمع آوري اطلاعات و روش هاي بكار گرفته                              86

٣-٣) تعاريف ، اختصارات و نشانه هاي رياضي                                                 87

٣-٤) برنامه كامپيوتري استفاده شده                                                                88

٣-٥) ارائه مباحث ضروري علمي                                                                88

فصل ٤ ز جمع آوري اطلاعات                                                                     90

٤-١) مقدمه                                                                                            91

٤-١-١ ) نگرش جديد در زمينه ساخت جاده با استفاده از اتوماسيون ماشين آلات 91

روسازي

٤-١-٢ ) مراحل مختلف ساخت روسازي بتني                                                   94

٤-١-٣ ) خصوصيات روبات قالب لغزنده                                                         94

٤-٢) موضوعات مورد نظر                                                                        95

٤-٢-١ ) ماشين آلات پخش بتن ( 4000-PS )                                                  95

٤-٢-٢ ) ماشين آلات پخش بتن ( 2600-PS )                                                  97

٤-٢-٣ ) سيستم IDBI                                                                              99

٤-٢-٤ ) روبات 4000-GP                                                                      101

٤-٢-٥ ) روبات ١٥٠٠ sp                                                                       105

٤-٢-٦ ) ماشين هاي شيار زدن  و عمل آوري بتن                                             111

٤-٣ ) عمليات روسازي ( عمومي )                                                             113

٤-٣-١ ) بتن                                                                                         114

٤-٣-٢ ) فولاد هاي مصرفي در روسازي بتني                                                 119

٤-٣-٢-١ ) ميلگردهاي انتقال بار: ( ميلگرد هاي صاف )                                     119

٤-٣-٢-٢ ) ميلگردهاي دوخت                                                                    122

٤-٣-٢-٣ ) ميلگردهاي تقويتي ( آرماتور هاي حرارتي )                                     123

٤-٢-٤ ) عمليات بتن ريزي                                                                       125

٤-٢-٥ ) عمليات پرداخت                                                                          126

٤-٢-٦ ) شيار زدن رويه روسازي                                                               127

٤-٢-٧ ) عمل آوري بتن                                                                           127

٤-٢-٨ ) ساخت درزها                                                                             127

٤-٣ ) الزامات ساخت                                                                              129

٤-٤ ) ساخت روسازي بتني به روش قالب لغزنده                                              130

٤-٤-١ ) كليات                                                                                      130

٤-٤-٢ ) اجراي روسازي با قالب لغزنده                                                        133

٤-٤-٣ ) مروري بر روبات قالب لغزنده                                                         136

٤-٤-٤ ) عمل آوري                                                                               138

٤-٥ ) روسازي به روش قالب ثابت                                                              139

٤-٥-١ ) قالب ها                                                                                    144

٤-٥-٢ ) شمشه                                                                                     148

٤-٥-٣ ) تحكيم                                                                                      149

٤-٥-٤ ) عمليات پرداخت                                                                          150

٤-٥-٥ ) شيار زدن رويه                                                                          150

٤-٥-٦ ) عمل آوري بتن                                                                           151

٤-٥-٧ ) برداشتن قالب ها                                                                         152

فصل پنجم - تحليل اطلاعات و ارائه نتايج                                                        154

٥-١ ) تحليل اطلاعات ( ارزيابي و مقايسه فني و اقتصادي ساخت روسازي بتني به

 155

روش قالب ثابت و قالب لغزنده )

٥-١-١ ) مقدمه                                                                                      155

٥-٢) تحليل اطلاعات ( محاسبه هزينه هاي اجراي روسازي بتني )                          157

٥-٣ ) نتيجه گيري در مورد كل تحقيق                                                           170

٥-٤ ) كاربردهاي عملي و تئوري                                                                 171

٥-٥ ) پيشنهادهاي تحقيقاتي براي آينده                                                            172

پيوست شماره (١) روسازي بتني غير مسلح                                                     173

پيوست شماره (٢) روسازي بتني مسلح درزدار                                                 188

پيوست شماره (٣) روسازي بتني مسلح پيوسته                                                  206

فهرست منابع فارسي                                                                                223

فهرست منابع انگليسي                                                                              224

چكيده انگليسي  227

قيمت محصول : 35000 تومان

دانلود
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
تاریخ امروز
تازه ترين مطالب
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک ها وبلاگ