خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون

944247_1397-02-31-13-02-58-82.jpg

تحقيقات و پژوهش
گروه تحقیقات
موضوعات
    موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
    نام کاربری :
    پسورد :

عضویت در سایت
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۸:۲۵

ادبيات و چارچوب نظري و پيشينه پژوهش تنيدگي حرفه اي ,تنيدگي ارتباطي ،رضايت شغلي

ادبيات و چارچوب نظري و پيشينه پژوهش تنيدگي حرفه اي ,تنيدگي ارتباطي ،رضايت شغلي

فرمت فايل : docx

حجم : 20

صفحات : 15

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري تنيدگي حرفه اي ,تنيدگي ارتباطي ،رضايت شغلي

 

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)
نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت doc

بخش هايي از محتواي فايل پيشينه ومباني نظري::

 

مباني نظر وپيشينه تحقيق تنيدگي حرفه اي ,تنيدگي ارتباطي ،رضايت شغلي

 

فصل دوم
مقدمه
تنيدگي حرفه اي
منابع وابسته به محيط كار
تنيدگي حرفه هاي كنترل و نگهباني
تنيدگي وابسته به افراط يا تفريط در كار
منابع وابسته به تطبيق فرد با محيط
تنيدگي ارتباطي
الف- مديران
ب- افراد تابع
سبك مديريت و روابط انساني
تامين بهداشت رواني
ويژگي هاي افرادي كه سلامت رواني دارند
عملياتي كه سلامتي رواني را به خطر مي اندازد
روابط ميان فردي
خستگي ناشي از شغل
فشا رناشي از كار
اهميت رضايت شغلي
نگرش كلي فرد نسبت به شغلش

مقدمه:
اصطلاح تنيدگي يا استرس از كلمه لاتين stringere مشتق شده كه به معناي در آغوش گرفتن، فشردن و باز فشردن است. رفتارهايي كه مي توانند با احساسات متضاد همراه باشند. براي مثال مي توان كسي را در آ غوش گرفت اما در همين حال وي را دچار اختناق كرد. فشرده شدن يا زير فشار قرار گرفتن به اختناق منتهي مي شو و احساس درماندگي و اضطرابي را به وجد مي آورد كه قلب و روح را در بر مي گيرد. به اين ترتيب درماندگي يا استيصال  نيز اصطلاح ديگري است كه از Stringere مشتق شده است و بيانگر احساس رهاشدگي، انزواع، ناتواني و جز آن است كه در يك موقعيت حاد (نياز، خطر، رنج) در فرد ايجاد مي شود.
 قبل از قرن بيستم از اصطلاح تنيدگي در زبان فرانسه استفاده نشده در حالي كه در زبان انگليسي از قرن هفدهم به بعد، به صورت گتسرده اي از ان سود جسته اند و رنج، محروميت، گرفتاري، ناراحتي و ناملايمات يعني همه پيامدهاي يك زندگي دشوار را با اين كلمه بيان كرده اند.
اكنون به طبقه بندي تعاريفي كه در مورد اصطلاح تنديدگي  ارائه شده اند باز مي گرديم:
1-    تنيدگي نيرويي است ك تنش و تغيير شكلي در شي اي كه اين نيرو بر آن وارد مي شود، ايجاد مي كند.
2-    تنيدگي نتيجه عمل يك عامل جسماني، روان شناختي و يا اجتماعي است، عاملي كه سايه آن را «عامل تنيدگي زا» ناميده است.
3-    تنيدگي در عين حال عبارت است از عامل تنيدگي زا و پيامد اثر آن در ابعاد مختلف فردي.
4-    در اين معنا، تنيدگي از بعد زيست شناختي آن در نظر گرفته نمي شود بلكه از زاويه پويايي در عين حال دروني و بروني آن مورد توجه قرار مي گيرد. در اين صورت تنديدگي به منزله عاملي بروني است كه توسط يك فرد در فضا و در زمان معيني ادراك مي شود. فرد، دفاعهاي رواني خود را براي مقابله با آن به كار مي اندازد. و در عين حال، نظامهاي خودكار زيست شناختي نيز با اين دفاع هاي روان شناختي پيوند مي يابد.
مسائلي كه در مورد تنديدگي مطرح هستند عبارتند از:
1-    منابع تنيدگي در وضع كنوني
2-    تنديدگي و زندگي حرفه اي
3-    واكنش هاي رواني نسبت به تنيدگي وري آوردهاي نظري
4-    بيماريهاي تنيدگي
5-    امكانات پيشگيري و درمان تنيدگي
شش منبع تنديگي حرفه اي و سازماني تاكنون مشخص شده اند كه به عواملي در پي مي آيند وابسته اند:
1-    شغل فرد
2-    نقش سازماني فرد
3-    جريان پيشرفت حرفه اي
4-    روابط حرفه اي
5-    ساختار و جو سازماني
6-    رويارويي خانواده- كار
 
1- تنيدگي حرفه اي
محيط حرفه اي، نوع كار، افراط يا تفريط در كار، خطرهاي جسماني، چگونگي تطبيق فرد با محيط كار و با رويارويي خانواده كار، به منزله منابع تنيدگي يا تنش هاي حرفه اي محسوب مي شوند.
1-1    منابع وابسته به محيط كار:
بيش از يك قرن و نيم است كه پزشكان متخصص كار و مسئولان بهداشت محيط، شرايط يا جو كار را به عنوان عوامل تنيدگي مورد بررسي قرار داده اند.
1-2- تنديدگي حرفه هاي كنترل و نگهباني
كارهايي كه در قلمرو كنترل و نگهباني قرار دارند بر ريتم عصبي- فيزيولوژيكي فرد و همچنين بر بازده ذهني وانگيزش نسبت به كار اثر مي كنند.
1-3-تنيدگي وابسته به افراط يا تفريط در كار
فرنچ  و كاپلان  (1973) در يكي از پژوهش هاي خود به اين نتيجه رسيده اند كه افراط در كار يا نارسايي كيفي آن (مثلا سخت دانستن كار) از عوامل ايجاد كننده تنيدگي است و نارسا كنش وري رفتارها را در پي دارد.
نارسايي كيفي كار، عالمل تنيدگي زاي ديگري است كه به كارهاي، بدون جاذبه و يكنواخت وابسته است. بي حوصلگي و يا بي علاقگي نسبت به كار نيز اغلب به كاهش ظرفيت واكنش كارگران و كارمندان در موقعيت هاي اضطراري و پيش بيني نشده منجر مي شود.
1-4-صنايع وابسته به تطبيق فرد رامحيط
رضايت حرفه اي مي تواند با توجه به مفهوم شخص به محيط (P-E)  يعني براساس تعيين درجه سازش يافتگي ويژگي هاي رواني- اجتماعي يك فرد با شرايط محيط كار ارزشيابي مي شود، معيار ديگري براي تعيين تنيدگي تنش است. هنگامي كه فرد نتواند خود را با شرايط محيط كار تطبيق دهد پاره اي از شاخه هاي مرضي مانند اضطراب، افسردگي، نارضايتي و بيماري هاي جسماني بروز مي كنند.
ما تاكنون فقط به پژوهش هايي كه در كشورهاي انگليسي زبان انجام شده‌اند پرداخته ايم. به نظر مي رسد كه تحقيقات كشورهاي فرانسوي، زبان به خصوص پژوهشهاي دوژور ، نيل  و وينسر  (1980) بر سازش يافتگي فرد با محيط كار، بهداشت رواني در محيط كار و يا آسيب شناسي رواني درد و رنج در كار، متمركز هستند.
تنيدگي ارتباطي
تنيدگي ارتباطي نوعي از تنيدگي است كه به كيفيت روابط انساني فرد با كارمندان رده هاي بالاتر كارمندان تابع و همكاري وابسته است. اغلب روان شناسان بر اين باورند كه وجود روابط خوب در محيط كار به منزله عامل بنياني فرد و سازمان محسوب مي شود.
الف- مديران

 

قيمت محصول : 12000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۷:۱۴

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

فرمت فايل : docx

حجم : 38

صفحات : 25

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

در 25 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع : انگليسي و فارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت docx

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

خود متمايز سازي

معمولا مشكلات بين والدين و نوجوانان،متعلق به خانواده هايي هستند كه والدين فاقد مهارت هاي ارتباطي با نوجوان هستند.بنابراين،تنش و تضاد و رفتارهاي پرخاشگرانهدر اين خانواده ها رواج يافته وتوسط نوجوانان نيز آموخته مي شود. همين مسئله منجر به بروز تعارض بيشتر در خانواده مي گردد(مرادي،1384).

تفكيك اعضاي خانواده مستقيما به توانايي آنها در روبرو شدن با يكديگر ، تعامل بر قرار كردن بدون واكنش عاطفي و توانايي آنها در بودن فيزيكي با هم بدون اضطراب و تضاد مربوط مي شود(پلگ ،2005). سيستمي كه بوسيله روابط باز يعني ارتباطات منطقي و تماس عاطفي اعضا با يكديگر مشخصمي شود بر خلاف سيستمي است كه با گسلش مشخص شده است. يكي از عواملي كه مي تواند بر زندگي افراد يك خانواده در عرضه‌هاي گوناگون تاثير گذار باشد ميزان خود متمايزسازي آنان است. بوئن معتقد است كه روابط باز موجب تمايز يافتگي نمي شود بلكه موجب كاهش اضطرابمي شود. زماني كه اضطراب پيوسته در سطح پايين بماند اعضا خانواده مي توانند در صدد افزايش تمايز يافتگي برآيند(تايتلمن[1] ،2003).

خودمتمايزسازي ميزان توانايي فرد براي تميز فرايند عملي از فرايند احساسي (عاطفي) است كه وي تجربه مي‌كند (بوئن، 1978).  هام ارتباطات خانوادگي را به عنوان محصول تمايزيافتگي اعضا خانواده مي‌ديد و اين كه ارتباطات خانوادگي بهبود نمي‌يابد مگر اينكه سطح تمايزيافتگي اعضا افزايش يابد. سطح تمايزيافتگي كودك بيشتر تحت تأثير مادر است. (مهمترين فرد از لحاظ عاطفي به كودك) هر چقدر كه فعاليت‌هاي مادر مشوق جدايي عاطفي كودك باشد، كودك به سطوح بالاتري از تمايزيافتگي خواهد رسيد و هر چقدر باعث كاهش جدايي عاطفي شود، به عدم تفكيك كودك منجر خواهد شد (هام، 2005).

 


[1]-Titelman

...

اشكال تمايز يافتگي :

بوئن (1978) تمايز يافتگي را به دو شكل تعريف مي‌كند كه در آن فرد قادر است بين عملكرد هيجاني و عقلاني از يك سو و روابط صميمانه و خودمختاري از سوي ديگر تعادل ايجاد كند. اين مفهوم را مي‌توان به عنوان يك فرايند يا ويژگي شخصيتي بيان كرد (جنكينز، بابلوتز، استوارتز، جانسون، 2005). مي توان اين فرايند را به وسيله آزمايش كردن توانايي يك شخص در جدا شدن از خانواده اصلي به شكل سالم و بدون طرد شدن يا گسلش عاطفي از طرف خانواده مشاهده كرد. اين بدين معني است كه فردي كه قادر به جدا شدن با سطح بالايي از تمايز يافتگي باشد ، مي تواند از وابستگي عاطفي مخرب در روابط معني دار و پايدار دوري كند( اصلاني ،1383).

بوئن (1978) بيان كرد كه سيستم خانواده در زمانهاي استرس يكي از سه نشانه هاي زير را نشان خواهدداد : تعارض زناشويي ، ناكارآمدي در بين زن و شوهر ، فرافكني به فرزند يا ديگران.بوئن توضيح مي دهد ، با توجه به نوع خانواده ممكن است يكي از سه راه بالا نسبت به ديگر راه ها، آشفتگي موجود در خانواده را در خود جذب كند يا تركيبي از اين سه روش مورد استفاده قرار مي گيرد.

بوئن خانواده هاي با سطح بالاي تمايز يافتگي پايين تر را به عنوان خانواده كمتر بالغ از لحاظ هيجاني همراه با ظرفيت محدود براي نزديكي و صميميت توصيف مي كند. او پيشنهاد مي كند كه چنين زوجيني به منظور داشتن ثبات در ازدواج ، رشد و خود رهبري را فدا مي كنند. از طرف ديگر زوجين با سطوح بالاتري از تمايز يافتگي از انعطاف پذيري نقشي ، تماس صميمي و واكنش هيجاني بهتري برخوردارند به علاوه چنين افرادي مي توانند با تفاوت در عقايد يا احساسات  تهديد زاي ديگران بيشتر كنار بيايند و در موقعيت هاي تنش زا بهتر عمل كنند.

تمايز يافتگي بر 2 سطح اشاره مي كند كه فرد مي بايست آنها را كسب كند :

1-  سطح پايه

2-  سطح عملكردي[1]

سطح پايه و عملكردي : بر سطح كلي تمايز يافتگي يا تفكيك خود دلالت دارد. اما سطح عملكردي ، سطح تمايز يافته اي را نشان مي دهد كه فرد در اين جا و اكنون عمل مي كند و ممكن است بر حسب شرايط متفاوت باشد. موقعيت يا روابط خاصي ممكن است موجب عملكرد فرد با سطوح پايين تري از تمايز يافتگي شود كه در مقايسه با سطح پايه تمايز يافتگي وي متفاوت است. براي مثال شنيدن اخباري چون بازگشت افراد به نقش هاي قبلي در خانواده رايج است و يا اينكه افراد در هنگام تعطيلات ، خانوادهايشان را ملاقات مي كنند ، پيش بيني درگيري ها امكان پذير است. آنها در پاسخ به دوره ها و شرايط خاص ، نوسان هاي خلقي بروز مي دهند(كنستانتين ، گيوشا[2] ،2003). سطح كاركردي به علت تاثيرات بيروني از زماني به زماني ديگر تغيير پيدا مي كند. اما سطح پايه پايدار است و به وسيله شرايط بيروني تغيير نمي كند. همچنين تغييرات در سطح پايه مي تواند اتفاق بيفتد به شرط اينكه تغييرات در سطح كاركردي در دوره زماني طولاني اتفاق بيفتد و پايدار بماند(گريفين و آپوستال[3] ،1993). فرد سالم نياز دارد تا از سيستم اصلي اش متمايز شود. سطح پايه تمايز يافتگي فرد ، در شرايط استرس زا مشاهده مي شود ، اما سطح عملكردي فرد در شرايط معمولي بروز مي كند(بارتلت[4] ،2007).


[1]-Basic and Functional

[2]-Constantin , M ,Gushe

[3]-Griffin , Apostal

[4]-Bartlett

...

قيمت محصول : 13200 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۰۷

تحقيق قوانين عقد اجاره و روابط مستاجر و مالك

تحقيق قوانين عقد اجاره و روابط مستاجر و مالك

فرمت فايل : doc

حجم : 96

صفحات : 165

گروه : حقوق

توضيحات محصول :

شرايط و اركان و آثار عقد اجاره و انحلال و ضوابط اجاره نامه

سرفصل مطالب:

فصل اول
اركان عقد اجاره
فصل دوم
شرايط عقد اجاره
فصل سوم
آثار عقد اجاره
فصل چهارم
خيارات در عقد اجاره
فصل پنجم
انحلال عقد اجاره
فصل ششم
بررسي حق سر قفلي و حق كسب و پيشه
فصل هفتم
در دعاوي راجع به عقد اجاره
فصل هشتم
ضوابط شكلي اجاره نامه

بخشي از متن:

اهليت در عقد اجاره

ملاك اهليت متعاقدين در عقد اجاره در زمان آن است، بنابراين اگر طرفين اجاره در زمان انعقاد داراي اهليت بوده ليكن يكي از آن دو يا هر دو در اثناي مدت اجاره فاقد اهليت شود خللي به عقد وارد نمي شازد.
به درستي كه عقد اجاره عملي از اعمال اداره است نه عملي از اعمال تصرف لذت ممكن است موجر:1- مالك عين باشد. 2- وكيل از جانب مالك باشد 3-قائم مقام مالك باشد مانند وصي، ولي و قيم 4-ناظر وقف باشد 5-نماينده قانوني باشد مانند مدير تصفيه، اداره تصفيه و غيره و 6-مالك منافع باشد. در هر حال، بايد اهليت قانوني براي انعقاد عقد را در زمان انعقاد داشته باشد.
...

قيمت محصول : 12500 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۷:۵۱
دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي با موضوع رابطه انعطاف‌ پذيري كنشي صميميت و ويژگي‌ هاي شخصيتي با سازگاري زناشويي دانشجويان متاهل

دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي با موضوع كاملا جديد قبل از خريد از ايرانداك استعلام بگيريد و پس از اطمينان از غيرتكراري بودن موضوع خريد نماييد رابطه انعطاف‌ پذيري كنشي، صميميت و ويژگي‌ هاي شخصيتي با سازگاري زناشويي دانشجويان متاهل دانشگاه گارانتي بازگشت وجه

دانلود دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي با موضوع رابطه انعطاف‌ پذيري كنشي صميميت و ويژگي‌ هاي شخصيتي با سازگاري زناشويي دانشجويان متاهل

دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي انعطاف‌ پذيري كنشي صميميت سازگاري زناشويي ويژگي‌ هاي شخصيتي موضوع جديد پايان نامه پروپوزال روانشناسي با موضوع جديد موضوع غيرتكراري ايرانداك پروپزال پروپزال آماده رشته روانشناسي
دسته بندي روانشناسي
فرمت فايل docx
حجم فايل 83 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 22

دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي با موضوع كاملا جديد


قبل از خريد از ايرانداك استعلام بگيريد و پس از اطمينان از غيرتكراري بودن موضوع خريد نماييد.

فرمت : Word , Docx

تعداد صفحات : 22

بسيار كامل

موضوع پروپوزال :

رابطه انعطاف‌ پذيري كنشي، صميميت و ويژگي‌ هاي شخصيتي با سازگاري زناشويي دانشجويان متاهل دانشگاه آزاد اسلامي

ويژگي هاي محصول :

1- رعايت تمامي نكات نگارشي مانند رعايت نيم فاصله، كاماگذاري، پاورقي و ...

2- چندين بار بازبيني شده و فاقد غلط املايي و نگارشي است.

3- موضوع كاملا جديد و مناسب براي مقطع كارشناسي ارشد و دكتري حرفه اي است.

4 - فقط نياز به ورود اطلاعات شخصي است.

5- قابل ويرايش است.

6- داراي منابع فارسي و انگليسي به كار رفته در تحقيق.

بخش هاي مختلف و محتواي پروپزال :

فرم طرح تحقيق

عنوان تحقيق به فارسي

عنوان تحقيق به انگليسي

اطلاعات مربوط به دانشجو

اطلاعات مربوط به استاد راهنماي اول

اطلاعات مربوط به استاد راهنماي دوم

اطلاعات مربوط به استاد مشاور

اطلاعات مربوط به پايان نامه

بيان مسأله

اهميت و ضرورت انجام تحقيق

سوابق مربوط (مباني نظري و پيشينه تحقيق)

 فرضيه‌ها

         فرضيه اصلي

         فرضيه هاي فرعي

اهداف تحقيق

در صورت داشتن هدف كاربردي بيان نام بهره وران

جنبه نوآوري و جديد بودن تحقيق

روش­شناسي تحقيق

          شرح كامل روش تحقيق برحسب هدف، نوع داده و نحوه اجرا

           متغيرهاي مورد بررسي در قالب يك مدل مفهومي و شرح چگونگي بررسي و اندازه­گيري متغيرها

          روش و ابزار گردآوري اطلاعات

           ابزار گردآوري اطلاعات

           روش و ابزار تجزيه و تحليل اطلاعات

زمانبندي انجام تحقيق

فهرست منابع و مآخذ

فرم هزينه‌هاي تحقيق پايان نامه

فرم تأييدات

فرم تاييد استاد راهنما و مشاور

فرم نظريه كميته تخصصي گروه

فرم تأييد نهايي

فرم نظريه شوراي تحصيلات تكميلي دانشگاه

...................................................................

​​​​​​​پروپوزال كارشناسي ارشد روانشناسي

​​​​​​​پروپوزال دكتري روانشناسي

دانلود دانلود پروپزال آماده رشته روانشناسي با موضوع رابطه انعطاف‌ پذيري كنشي صميميت و ويژگي‌ هاي شخصيتي با سازگاري زناشويي دانشجويان متاهل

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۹:۵۴

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

فرمت فايل : docx

حجم : 38

صفحات : 25

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري و پيشينه پژوهش خود متمايز سازي

در 25 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع : انگليسي و فارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت docx

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

خود متمايز سازي

معمولا مشكلات بين والدين و نوجوانان،متعلق به خانواده هايي هستند كه والدين فاقد مهارت هاي ارتباطي با نوجوان هستند.بنابراين،تنش و تضاد و رفتارهاي پرخاشگرانهدر اين خانواده ها رواج يافته وتوسط نوجوانان نيز آموخته مي شود. همين مسئله منجر به بروز تعارض بيشتر در خانواده مي گردد(مرادي،1384).

تفكيك اعضاي خانواده مستقيما به توانايي آنها در روبرو شدن با يكديگر ، تعامل بر قرار كردن بدون واكنش عاطفي و توانايي آنها در بودن فيزيكي با هم بدون اضطراب و تضاد مربوط مي شود(پلگ ،2005). سيستمي كه بوسيله روابط باز يعني ارتباطات منطقي و تماس عاطفي اعضا با يكديگر مشخصمي شود بر خلاف سيستمي است كه با گسلش مشخص شده است. يكي از عواملي كه مي تواند بر زندگي افراد يك خانواده در عرضه‌هاي گوناگون تاثير گذار باشد ميزان خود متمايزسازي آنان است. بوئن معتقد است كه روابط باز موجب تمايز يافتگي نمي شود بلكه موجب كاهش اضطرابمي شود. زماني كه اضطراب پيوسته در سطح پايين بماند اعضا خانواده مي توانند در صدد افزايش تمايز يافتگي برآيند(تايتلمن[1] ،2003).

خودمتمايزسازي ميزان توانايي فرد براي تميز فرايند عملي از فرايند احساسي (عاطفي) است كه وي تجربه مي‌كند (بوئن، 1978).  هام ارتباطات خانوادگي را به عنوان محصول تمايزيافتگي اعضا خانواده مي‌ديد و اين كه ارتباطات خانوادگي بهبود نمي‌يابد مگر اينكه سطح تمايزيافتگي اعضا افزايش يابد. سطح تمايزيافتگي كودك بيشتر تحت تأثير مادر است. (مهمترين فرد از لحاظ عاطفي به كودك) هر چقدر كه فعاليت‌هاي مادر مشوق جدايي عاطفي كودك باشد، كودك به سطوح بالاتري از تمايزيافتگي خواهد رسيد و هر چقدر باعث كاهش جدايي عاطفي شود، به عدم تفكيك كودك منجر خواهد شد (هام، 2005).

 


[1]-Titelman

...

اشكال تمايز يافتگي :

بوئن (1978) تمايز يافتگي را به دو شكل تعريف مي‌كند كه در آن فرد قادر است بين عملكرد هيجاني و عقلاني از يك سو و روابط صميمانه و خودمختاري از سوي ديگر تعادل ايجاد كند. اين مفهوم را مي‌توان به عنوان يك فرايند يا ويژگي شخصيتي بيان كرد (جنكينز، بابلوتز، استوارتز، جانسون، 2005). مي توان اين فرايند را به وسيله آزمايش كردن توانايي يك شخص در جدا شدن از خانواده اصلي به شكل سالم و بدون طرد شدن يا گسلش عاطفي از طرف خانواده مشاهده كرد. اين بدين معني است كه فردي كه قادر به جدا شدن با سطح بالايي از تمايز يافتگي باشد ، مي تواند از وابستگي عاطفي مخرب در روابط معني دار و پايدار دوري كند( اصلاني ،1383).

بوئن (1978) بيان كرد كه سيستم خانواده در زمانهاي استرس يكي از سه نشانه هاي زير را نشان خواهدداد : تعارض زناشويي ، ناكارآمدي در بين زن و شوهر ، فرافكني به فرزند يا ديگران.بوئن توضيح مي دهد ، با توجه به نوع خانواده ممكن است يكي از سه راه بالا نسبت به ديگر راه ها، آشفتگي موجود در خانواده را در خود جذب كند يا تركيبي از اين سه روش مورد استفاده قرار مي گيرد.

بوئن خانواده هاي با سطح بالاي تمايز يافتگي پايين تر را به عنوان خانواده كمتر بالغ از لحاظ هيجاني همراه با ظرفيت محدود براي نزديكي و صميميت توصيف مي كند. او پيشنهاد مي كند كه چنين زوجيني به منظور داشتن ثبات در ازدواج ، رشد و خود رهبري را فدا مي كنند. از طرف ديگر زوجين با سطوح بالاتري از تمايز يافتگي از انعطاف پذيري نقشي ، تماس صميمي و واكنش هيجاني بهتري برخوردارند به علاوه چنين افرادي مي توانند با تفاوت در عقايد يا احساسات  تهديد زاي ديگران بيشتر كنار بيايند و در موقعيت هاي تنش زا بهتر عمل كنند.

تمايز يافتگي بر 2 سطح اشاره مي كند كه فرد مي بايست آنها را كسب كند :

1-  سطح پايه

2-  سطح عملكردي[1]

سطح پايه و عملكردي : بر سطح كلي تمايز يافتگي يا تفكيك خود دلالت دارد. اما سطح عملكردي ، سطح تمايز يافته اي را نشان مي دهد كه فرد در اين جا و اكنون عمل مي كند و ممكن است بر حسب شرايط متفاوت باشد. موقعيت يا روابط خاصي ممكن است موجب عملكرد فرد با سطوح پايين تري از تمايز يافتگي شود كه در مقايسه با سطح پايه تمايز يافتگي وي متفاوت است. براي مثال شنيدن اخباري چون بازگشت افراد به نقش هاي قبلي در خانواده رايج است و يا اينكه افراد در هنگام تعطيلات ، خانوادهايشان را ملاقات مي كنند ، پيش بيني درگيري ها امكان پذير است. آنها در پاسخ به دوره ها و شرايط خاص ، نوسان هاي خلقي بروز مي دهند(كنستانتين ، گيوشا[2] ،2003). سطح كاركردي به علت تاثيرات بيروني از زماني به زماني ديگر تغيير پيدا مي كند. اما سطح پايه پايدار است و به وسيله شرايط بيروني تغيير نمي كند. همچنين تغييرات در سطح پايه مي تواند اتفاق بيفتد به شرط اينكه تغييرات در سطح كاركردي در دوره زماني طولاني اتفاق بيفتد و پايدار بماند(گريفين و آپوستال[3] ،1993). فرد سالم نياز دارد تا از سيستم اصلي اش متمايز شود. سطح پايه تمايز يافتگي فرد ، در شرايط استرس زا مشاهده مي شود ، اما سطح عملكردي فرد در شرايط معمولي بروز مي كند(بارتلت[4] ،2007).


[1]-Basic and Functional

[2]-Constantin , M ,Gushe

[3]-Griffin , Apostal

[4]-Bartlett

...

قيمت محصول : 13200 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۶:۱۱

طراحي سيستمي نظام مند جهت بهبود وضعيت مديريت پروژه در سازمان هاي پروژه اي و بر اساس استاندارد PMBOK

هدف از انجام اين پايان نامه طراحي سيستمي نظام مند جهت بهبود وضعيت مديريت پروژه در سازمان هاي پروژه اي و بر اساس استانداردPMBOK مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 237
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي صنايع و معادن


توضيحات كامل

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي صنايع-سيستم و بهره وري

طراحي سيستمي نظام مند جهت بهبود وضعيت مديريت پروژه در سازمان هاي پروژه اي و بر اساس استاندارد PMBOK

 
چكيده
هدف از انجام اين پايان نامه طراحي سيستمي نظام مند جهت بهبود وضعيت  مديريت پروژه در سازمان هاي پروژه اي و بر اساس استانداردPMBOK مي باشد.پس از بررسي و مطالعه فرآيند ها و حوزه هاي تعيين شده در اين استاندارد، به مطالعه روش ها و فرآيندهاي مديريت پروژه در سازمان مورد مطالعه پرداخته مي شود.در قدم بعدي با طراحي چك ليست  ها ي مميزي، مميزي سازمان انجام مي گيرد تا فاصله بين  وضعيت موجود با وضعيت مطلوب  هماهنگ با استانداردPMBOK مشخص شده و نقاط ضعف و قدرت سازمان نيز مشخص گردد. پس از شناخت كافي نسبت به وضعيت  هاي موجود و مطلوب ، به طراحي سامانه اي جهت استقرار اين استاندارد پرداخته ميشود، كه نتايج حاصل از اين طراحي به صورت نمودار هاي گردش كار، كاربرگ ها، روش هاي اجرايي و دستورالعمل ها حاصل شدند.
 
 
كلمات كليدي:

فرايند

مميزي

كاربرگ

چك ليست

مديريت پروژه

نمودار گردش كار

استاندارد PMBOK

حوزه هاي مديريت پروژه

 
 
مقدمه
پس از پيدايش مديريت پروژه در چند دهه اخير و همزمان با پيچيده تر و بزرگتر شدن پروژه ها ، سازمانها به صورت گسترده اي به استفاده  از دانش مديريت پروژه روي كرده  و فرهنگ به كار گيري  و استفاده از اين دانش ارتقاء يافته است.از اين جهت نياز سازمانها به چارچوبي نظام مند جهت مديريت پروژه به خوبي احساس مي گردد.در اين زمينه استانداد هاي زيادي ارائه گشته كه استاندارد  PMBOK كه توسط موسسه  PMI ارائه گرديده است، كاملترين استانداردي است كه امروزه  مورد استفاده سازمانها قرار ميگيرد. اما موسسه PMI  تنها به بيان استاندار پرداخته و روش مدوني براي طراحي و  پياده سازي آن ارائه ننموده است ، كه از اين جهت در كشور ما استفاده از اين استاندارد بسيار محدود است. در اين جا به رويكرد طراحي و استقرار سامانه مديريت پروژه در شركت خود پرداخته ايم.
 
اين پايان نامه از پنج فصل تشكيل شده است .در فصل اول به صورت مساله ، اهداف پژوهش، فرضيات و سوالهاي پژوهش بيان گرديده است.در فصل دوم به پيشينه ادبياتي موضوع پرداخته شده است .درفصل سوم به  طرح پژوهش ومطالعه موردي پرداخته و درفصل چهارم روش انجام كار  ونتايج تحقيق ارائه گرديده است و فصل پنجم نيز  بحث و نتيجه گيري مي باشد.
 
 
 
 
فهرست مطالب
                    چكيده
1 بيان مساله         فصل  اول
2 مقدمه 1-1
2 اهداف پژوهش 1-2
3 اهميت و ضرورت موضوع 1-3
5 سوال هاي پژوهش 1-4
6 فرضيه هاي پژوهش 1-5
 
8 پيشينه ادبياتي پژوهش فصل دوم

9 تاريخچه مديريت پروژه 2-1

10 مقدمه 2-2
11 پروژه 2-3
12 منشورپروژه 2-4
13 شرح قدم به قدم جزييات پيشرونده يك طرح 2-5
13 توصيف محصول 2-6
13 مديريت پروژه 2-7

14 رابطه با ديگر جنبه هاي مديريت پروژه 2-8

15 برنامه 2-9
16 زير پروژه 2-10
16 مديريت سرمايه 2-11
16 بيانيه محدوده 2-12
16 ساختار شكست كار 2-13
17 WBSپيماني 2-14
17 ساختار شكست سازماني 2-15
17 ساختار شكست منابع 2-16
17 ساختار شكست پروژه 2-17
17 زمينه مديريت پروژه 2-18
17 فاز پروژه 2-19
18 اقلام قابل عرضه پروژه 2-20
18 چرخه حيات پروژه 2-21
20 سهامداران 2-22
20 تاثيرات سازماني 2-23
21 سيستم سازماني 2-23-1

22 سبك ها و فرهنگ هاي سازماني 2-23-2

23 ساختار سازماني 2-23-3
24 مهارت هاي كليدي مديريت عمومي 2-24
25 تاثيرات  محيطي، اقتصادي و اجتماعي 2-25

30 فرايند هاي مديريت پروژه 2-26

31 گرو ه هاي فرآيندي 2-27
32 كنش هاي فرآيندي 2-28
32 بازنمايي فرايندهاي مديريت پروژه 2-29

34 حوزه هاي مديريت پروژه 2-30

34 مديريت يكپارچگي پروژه 2-30-1
37 مديريت محدوه پروژه 2-30-2
39 مديريت زمان پروژه 2-30-3
44 مديريت هزينه پروژه 2-30-4
48 مديريت كيفيت پروژه 2-30-5
52 مديريت منابع انساني پروژه 2-30-6
54 مديريت ارتباطات پروژه 2-30-7
57 مديريت ريسك پروزه 2-30-8
63 مديريت تداركات پروژه 2-30-9
 
66 طرح پژوهش-مطالعه موردي فصل سوم
67 معرفي پروژه و سازمان 3-1
68 ساختار شكست كار پروژه 3-2

74 چارت سازماني مشاركت 3-3

76 برنامه زمان بندي پروژه 3-4
105 گزارش كارايي (ماهانه) پروژه 3-5
106 جداول مقايسه اي پروژه 3-5-1
113 نمودار هاي
 S-CURVE 3-5-2
122 ليست فعاليت هاي  انجام شده درماه گزارش 3-5-3
125 ليست نيروي انساني فعال  در سايت 3-5-4
127 ليست ماشين آلات سايت 3-5-5
130 نمودارهاي ميله اي 3-5-6
 
133 روش انجام كار-نتايج تحقيق فصل چهارم
134 روش انجام كار الف
134 مقدمه 4-1

135 طراحي حوزه ها و فرآيندهاي داراي اولويت 4-2 

135 مرحله شناخت و جمع آوري اطلاعات 4-3
136 ماتريس ارتباطي نوع اول 4-3-1
138 ماتريس ارتباطي نوع دوم 4-3-2
139 مزايا و معايب ماتريس ارتباطي نوع اول 4-3-3
140 مزايا و معايب ماتريس ارتباطي نوع دوم 4-3-4

141 چگونگي طراحي چك ليست هاي مميزي 4-4

141 مرحله اجراي مميزي 4-5
142 مستند سازي چك ليست ها 4-6
142 جمع آوري و تحليل اطلاعات براي طراحي 4-7
145 طراحي سامانه مديريت پروژه
4-8
146 روش هاي اجرايي 4-9
147 نمودار هاي گرد ش كار 4-10
148 كاربرگ ها 4-11
148 دستورالعمل ها 4-12
148 مرحله بررسي و كنترل طراحي 4-13
149 بررسي و كنترل يافته‌هاي مرحله شناخت 4-13-1
149 بررسي و كنترل نتايج كار برگ‌هاي جمع‌آوري اطلاعات 4-13-2
149 ساده‌سازي و بهينه‌سازي طراحي 4-13-3

150 نتايج طراحي و اصلاح سامانه مديريت پروژه 4-14

151 نتايج حاصله ب
151 كليات سامانه 4-15
156 نتايج طراحي حوزه ها 4-16
156 مديريت يكپارچگي
-كاربرگ ها 4-16-1
159 مديريت محدوده
-كاربرگ ها 4-16-2
163 مديريت هزينه
-كاربرگ ها 4-16-3
169 مديريت زمان
-كاربرگ ها 4-16-4
191 مديريت كيفيت
-كاربرگ ها 4-16-5
201 مديريت ارتباطات
-كاربرگ ها 4-16-6
205 مديريت تداركات
-كاربرگ ها 4-16-7
 
بحث ونتيجه گيري فصل پنجم
211 مقدمه 5-1
211 نتايج حاصل شده 5-2

212 مزاياي استقرار سامانه 5-3

214 موضوعات پيشنهادي براي ادامه تحقيق 5-4
 
215
پيوست
228 فهرست منابع
Abstract
 
 
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۱:۴۳
بررسي آگاهي و نگرش دانشجويان پرستاري در مورد تله مديسين

امروزه تكنولوژي مخابرات وفناوري اطلاعات به طور وسيعي در علوم پزشكي وعلوم وابسته به آن مورد استفاده است تله مديسين از نگاه فناوري اطلاعات، به معني فراهم سازي سرويس هاي پزشكي از يك مسافت دور و از طريق شبكه هايي است كه انتقال صدا، ويديو و داده هاي رايانه اي را پشتيباني مي كنند وهمچنين به معنا ي مراقبت هاي بهداشتي، روشهاي پيشگيري، تشخيص ودرمان بيماري

دانلود بررسي آگاهي و نگرش دانشجويان پرستاري در مورد تله مديسين

بررسي آگاهي و نگرش دانشجويان پرستاري در مورد تله مديسين
دسته بندي آزمون ارشد
فرمت فايل pptx
حجم فايل 233 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 13

امروزه تكنولوژي مخابرات وفناوري اطلاعات به طور وسيعي در علوم پزشكي وعلوم وابسته به آن مورد استفاده است. تله مديسين از نگاه فناوري اطلاعات، به معني فراهم سازي سرويس هاي پزشكي از يك مسافت دور و از طريق شبكه هايي است كه انتقال صدا، ويديو و داده هاي رايانه اي را پشتيباني مي كنند وهمچنين به معنا ي مراقبت هاي بهداشتي، روشهاي پيشگيري، تشخيص ودرمان بيماري ها از طريق فرآيند الكترونيكي وارتباطي است.

دانلود بررسي آگاهي و نگرش دانشجويان پرستاري در مورد تله مديسين

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۲۱

مباني نظري تاثير هم رديفي استراتژي مديريت منابع انساني و استراتژي كلي بر عملكرد سازمان

مباني نظري تاثير هم رديفي استراتژي مديريت منابع انساني و استراتژي كلي بر عملكرد سازمان

فرمت فايل : doc

حجم : 133

صفحات : 81

گروه : مديريت

توضيحات محصول :

مباني نظري تاثير هم رديفي استراتژي مديريت منابع انساني و استراتژي كلي بر عملكرد سازمان


مباني نظري و پيشينه پژوهش

تاثير هم رديفي استراتژي مديريت منابع انساني و استراتژي كلي بر عملكرد سازمان

فهرست مطالب:

مديريت استراتژيك منابع انساني

مقدمه

مفهوم سازي مديريت استراتژيك منابع انساني

تعريف مديريت استراتژيك منابع انساني

تئوري هاي مديريت استراتژيك منابع انساني

نقش و اهميت تئوري در مديريت استراتژيك منابع انساني

مدل هاي استراتژيك مديريت منابع انساني

ديدگاه مبتني بر منابع شركت

ديدگاه رفتاري

ديدگاه‌ سيستم‌هاي سايبرنتيك

تئوري هزينه‌هاي مبادله/ هزينه‌هاي نمايندگي

تئوري هاي غير استراتژيك مديريت منابع انساني

ديدگاه قدرت/ وابستگي منابع

نهادگرايي

هم رديفي

مفاهيم و رويكرد هاي عمومي هم رديفي

دسته‌بندي ون دِون و درازين

رويكرد انتخابي

رويكرد تعاملي

رويكرد سيستمي 

دسته‌بندي ونكاترامان

دسته‌بندي «جويس، اسلوكام، و گلينو

جمع‌بندي

همرديفي در مديريت استراتژيك

همرديفي در مديريت استراتژيك منابع انساني

 تئوري هاي همرديفي در مديريت استراتژيك منابع انساني

رويكرد هاي همرديفي در مديريت استراتژيك منابع انساني

همرديفي در مديريت منابع انساني و عملكرد سازمان

مطالعات و پيشينه تحقيقات در رابطه هم رديفي و عملكرد در مديريت استراتژيك منابع انساني

مدل شولرو جكسون در همرديفي

استراتژي‌هاي رقابتي با اقدامات مديريت منابع انساني  

استراتژي‌هاي رقابتي

نوع شناسي اقدامات مديريت منابع انساني

فرضيه‌هاي الگوهاي استراتژي- مديريت منابع انساني

مدل گسترده مفهومي تحقيق

جمع بندي

فرمت فايل: doc

تعداد صفحات: 81

ضمنا پرسشنامه هاي مربوط به اين فصل از ليست پرسشنامه از اين سايت قايل دانلود است.


قيمت محصول : 25000 تومان

دانلود
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۵:۳۳

الگوريتم بهينه سازي چند هدفه ازدحام ذرات MOPSO

الگوريتم بهينه سازي چند هدفه ازدحام ذرات MOPSO

دانلود الگوريتم بهينه سازي چند هدفه ازدحام ذرات MOPSO


Particle swarm optimization بهينه سازي چند هدفه الگوريتم ازدحام ذرات سورس كد متلب متلب matlab code الگوريتم MOPSO
دسته بندي برنامه نويسي
فرمت فايل zip
حجم فايل 3 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 9

الگوريتم بهينه سازي چند هدفه ازدحام ذرات MOPSO

مروري بر مباني بهينه سازي چند هدفه

بررسي مفاهيم موجود در الگوريتم بهينه سازي ازدحام ذرات Particle swarm optimization PSO

بررسي مفاهيم به كارگرفته شده در ساختار الگوريتم چند هدفه بهينه سازي ازدحام ذرات Multi-Objective Particle Swarm Optimization MOPSO

بررسي ساختار الگوريتم چند هدفه بهينه سازي ازدحام ذرات MOPSO

معرفي نحوه پياده سازي MOPSOدر محيط matlab

حل يك مسأله كاربردي

دانلود الگوريتم بهينه سازي چند هدفه ازدحام ذرات MOPSO

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۷:۵۶

تحقيق جايگاه مهريه در انواع طلاق

تحقيق جايگاه مهريه در انواع طلاق

فرمت فايل : doc

حجم : 410

صفحات : 116

گروه : پژوهش

توضيحات محصول :

مقاله ارشد بررسي جايگاه مهريه در انواع طلاق

بررسي جايگاه مهريه در انواع طلاق 

 

مقدمه

يكي از آثار مالي مهم مترتب بر عقد نكاح دائم، مهريه است. علي رغم اينكه تعيين مهريه در نكاح دائم شرط صحت نكاح نبوده و حتي شرط عدم تعلق مهريه نيز به صحت اين عقد لطمه نمي زند، مع ذلك امروزه، در قريب به اتفاق موارد، عملاً مهريه مورد نظر طرفين در همان لحظه وقوع عقد نكاح و يا ثبت آن در دفترخانه رسمي ازدواج تعيين مي شود. مشاهدات عيني حكايت از آن دارد كه متأسفانه در جامعه ما، مهريه به منزله كمربند ايمني زندگي مشترك تلقي مي شود و به همين خاطر مبلغ مهريه روز به روز سير صعودي به خود گرفته و عوامل مختلف فرهنگي و اجتماعي و حقوقي موجب تشديد اين روند نگران كننده شده و در رسانه ها و مطبوعات از همين امر به عنوان يكي از موانع عملي ازدواج جوانان ياد مي شود. از طرف ديگر نگاه گذرا به راهروهاي محاكم خانواده و پرونده هاي مطروحه در دادگاه ها، حكايت از اين واقعيت تلخ دارد كه مثل معروف و قديمي «چه كسي مهر گرفته و چه كسي داده» و يا «خدا به هيچ كس قسمت نكند» و امثال اينها امروزه با واقعيت هاي جامعه مطابقت ندارد و دعاوي مطالبه مهريه و توقيف حقوق و اموال زوح از سوي زنان و متقابلاً دعاوي اعسار و تقسيط مهريه و مستثنيات دين از سوي مردان از داستان‌هاي غم انگيز و تكراري زمانه ما شده است. در كنار اين سلسله دعاوي كثير و روزمره، حقيتي كه به وضوح ملاحظه مي شود اين است كه اولاً همه زناني كه دادخواست مطالبه مهريه مي دهند در عمل واقعاً قصد جدي وصول مهريه را ندارند ولي در چهارچوب مقررات فعلي حاكم بر نهاد خانواده و براي استخلاص از پيوند ناموفق و نسنجيده اي كه بدان گرفتار شده اند چاره اي جز آن ندارند. ثانياً تعيين مهريه هنگفت نه تنها عاملي براي بقاء دوام رابطه زوجيت به شمار نمي‌رود، بلكه در برخي از موارد به منزله افكندن بذر اوليه اختلافات لاينحل بعدي در عرصه زندگي مشترك زوجين جوان محسوب مي شود.

نتيجه اجتناب ناپذير ناشي از اين واقعيت هاي اجتماعي آن است كه سرانجام مهريه هاي گزاف و دعاوي راجع به آنها، بيش از آنكه به وصول مهريه و يا تحكيم رابطه زناشويي زوجين بينجامد، عملاً نتيجه اي جز بروز اختلافات بعدي و نهايتاً بذل تمام يا بخش قابل توجهي از آن در قبال طلاق زن ندارد. در اين مقاله سعي شده است بعد از مرور اجمالي جايگاه واقعي مهريه در نكاح دائم و عامل بذل از سوي زنان، احكام قانون بذل مهريه در هر يك از انواع طلاق ها مورد مطالعه قرار بگيرد.

فهرست مطالب

عنوان صفحه

چكيده: 1

- بيان مسأله: 2

- اهميت و ضرورت انجام تحقيق.. 3

- مرور ادبيات و سوابق مربوطه. 3

- جنبه جديد بودن و نوآوري در تحقيق.. 4

-  اهداف مشخص تحقيق.. 4

-  سؤالات تحقيق.. 4

فرضيه‏هاي تحقيق.. 5

روش شناسي تحقيق.. 5

- نوع روش تحقيق.. 6

فصل اول:كليات

گفتار اول: ماهيت فقهي و حقوقي مهريه. 7

مبحث اول: مقايسه عقد نكاح.. 10

بند اول ـ مقايسة نكاح با عاريه. 10

بند دوم ـ مقايسة نكاح با معاطات... 11

بند سوم ـ تحقق نيافتن عقد نكاح با الفاظ بعت و ملكت... 11

بند چهارم ـ عدم حصول مالكيت بر بضع.. 12

بند پنجم ـ مقايسة اجمالي مَهر با عوض در عقود. 12

بند ششم ـ دلايل بطلان شرط خيار فسخ در نكاح.. 12

مبحث دوم: ماهيت مَهر در حقوق.. 15

بند اول ـ جنبه هاي مختلف عقد نكاح.. 15

بند دوم ـ مَهر فراتر از عِوض قراردادي.. 17

بند سوم ـ عِوض بُضع نبودن مَهر. 19

بند چهارم ـ مَهر، قرارداد مالي.. 20

بند پنجم ـ فلسفه ي تشريع مهريه. 21

بند ششم ـ انواع مهريه. 23

1- مهر المسمي.. 24

2- مهرالمثل.. 24

3- مهرالمتعه. 25

4- مهرالسنت (مهر محمدي). 26

5- مهرالنسا 26

6- مفوضة المهر. 26

گفتار دوم: انواع طلاق.. 26

مبحث اول: شرايط اساسي طلاق.. 27

بند اول ـ شرايط ايقاع طلاق.. 27

1- وجود دو شاهد مرد عادل. 27

2- لزوم صيغه در طلاق.. 28

3- تنجيز در طلاق.. 29

بند دوم ـ شرايط مطِلّق.. 30

1- بلوغ. 31

2- عقل.. 32

3- قصد. 33

4- اختيار. 33

بند سوم ـ شرايط مطلقه. 34

1- پاكيزگي زن. 35

2- وقوع طلاق در طهر غير مواقعه. 36

مبحث دوم: طلاق خلع، مبارات، طلاق به عوض.... 37

بند اول ـ طلاق خلع.. 37

1- صيغة طلاق خلع.. 39

بند دوم ـ طلاق مبارات... 40

بند سوم ـ طلاق به واسطة عُسر و حَرَج زوجه. 41

بند چهارم ـ طلاق به عوض.... 43

فصل دوم: بذل مهريه در طلاق خلع و مبارات و رجوع از آن

گفتار اول: بذل مهريه در طلاق خلع و مبارات... 45

مبحث اول ـ بذل مهريه در طلاق خلع.. 45

بند اول ـ كراهت زوجه از زوج.. 46

بند دوم ـ صيغه طلاق خلع از سوي وكيل.. 50

بند سوم ـ فداء تبرّعي.. 51

بند چهارم ـ موضوع بذل يا فديه. 51

بند پنجم ـ حق رجوع زوجه به فديه. 52

فصل سوم:بذل مهريه در طلاق به عوض و طلاق به علت عُسر و حرج زوجه

گفتار اول: بذل مهريه در طلاق به عوض.... 67

بند اول ـ طلاق به عوض به عنوان عقد معاوضي مستقل.. 69

1- بررسي مفاد آية «أَوْفُوا بِالْعُقُودِ» 69

2- طبيعت حقوقي اين نوع طلاق.. 72

بند دوم ـ طلاق، به عنوان عوض در هبه معوّض.... 74

1- طبيعت حقوقي اين نوع طلاق.. 75

بند سوم ـ طلاق، به عنوان عوض در عقد صلح.. 76

1- ماهيت حقوقي اين نوع طلاق.. 80

بند پنجم ـ طلاق به عنوان شرط ضمن عقد لازم. 80

3- دلايل مخالفين.. 82

گفتار دوم: بذل مهريه در طلاق به علت عُسر و حرج زوجه. 88

مبحث اول: طلاق به درخواست زوجه در قانون مدني.. 88

بند اول ـ بررسي علل اصلاح ماده 1130 قانون مدني.. 91

مبحث دوم: بذل مهريه. 94

نتيجه گيري.. 98

پيشنهادات 99

منابع و مآخذ. 101

منابع فارسي.. 101

مقالات... 105

 

 

 

چكيده :

عنصر اصلي طلاق خلع كه مبناي تركيب آثار شرعي و قانوني بر آن انتقال مالكيت فديه به زوج و متقابلاً بائن بودن طلاق مي شود، كراهت زن نسبت به شوهر خود است در مورد كراهت زن هم بين فقهاي اسلامي اختلاف است در اين طلاق تمام چيزهايي كه مهريه بر آن صحيح است مي تواند موضوع بذل يا فديه نيز قرار گيرد. زن در اين طلاقها (خلع و مبارات) حق رجوع به فديه را داشته كه در اين صورت طلاق‌ها تبديل به رجعي مي شود.

در طلاق مبارات كرامت دو طرفه است در اثر اين كراهت كه زوجين نسبت به همديگر دارند در قبال بذل تمام مهريه و يا بخشي از آن از سوي زوجه او را طلاق مي دهد.

 

كلمات كليدي :  بذل، مهريه، طلاق، خلع، مبارات

 

 

- بيان مسأله :

مهر (به فتح ميم) كلمه اي است عربي كه در فارسي آن را كابين گويند. در قرآن مجيد واژه « مهر» يا صورت مصطلح فعلي آن يعني « مهريه» به كار نرفته وبه جاي آن از لغات « فريضه » و « نحله » و« صداق » استفاده شده است. در وجه تسميه اين تعهد مالي مرد به « صداق » گفته شده كه تعيين آن در نكاح، نشانه صادقانه بودن علاقه مرد به زن و يا نشانه صدق ايمان است. نحله ناميدن آن به اين جهت بوده كه اصولاً مهريه بخششي از روي طيب نفس و رضاي خاطر است كه جنبه اهدايي و عطيه دارد.

«بذل مهريه» از سوي زن به مرد به منظور جلب رضايت و متقاعد كردن وي به مطلقه نمودن زن، داراي ماهيت حقوقي مستقل و خاص مي باشد و تطبيق يا اعمال مقررات خاص نهادهاي حقوقي مشابه ديگر نظير «هبه» در فرضي كه موضوع مهريه «عين» و يا  «ابرا» در فرضي كه موضوع مهريه «دين» باشد به هيچ وجه صحيح نيست و بايد از آن پرهيز شود. به همين علت علي رغم اينكه در عقد هبه، واهب مي تواند جز در موارد خاص كه در ماده 803 قانون مدني احصا شده، با بقا عين موهوبه از هبه رجوع نمايد معذلك حق رجوع زن به مهرية مبذول، محدود به ايام عده شرعيه و نيز بودن مهلت معقول براي امكان رجوع مرد از طلاق و فقدان موانعي از قبيل عدم ازدواج مرد با خواهر زوجه مطلقه در ايام عده و يا بائن بودن طلاق به جهاتي مانند غير مدخوله بودن و يا يائسه بودن زوجه و امثال آن ها مي باشد

قيمت محصول : 90000 تومان

دانلود
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
تاریخ امروز
تازه ترين مطالب
پیوندهای سایت
    لينكي ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک ها وبلاگ