خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون

944247_1397-02-31-13-02-58-82.jpg

تحقيقات و پژوهش
گروه تحقیقات
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۳۸:۲۲

خريد ودانلود پايان نامه شبكه هاي عصبي مصنوعي

الگوريتم ها در كامپيوتر ها اعمال مشخص و واضحي هستند كه بصورت پي در پي و در جهت رسيدن به هدف خاصي انجام مي شوندحتي در تعريف الگوريتم اين گونه آمده است كه الگوريتم عبارت است از مجموعه اي ازاعمال واضح كه دنبال اي از عمليات را براي رسيدن به هدف خاصي دنبال مي كنندآنچه در اين تعريف خود نمايي مي كند كلمه دنباله مي باشد كه به معناي انجام كار ها بصورت گام

دانلود خريد ودانلود پايان نامه شبكه هاي عصبي مصنوعي


شبكه هاي عصبي مصنوعي شبكه عصبي شبكه عصبي مصنوعي الگوريتمهاي ژنتيك در تجارت رفتار آشوبگونه مدل شبكه عصبي هماهنگ سازي نمايي شبكه هاي عصبي آشوبگونه شبكه هاي عصبي مصنوعي دانلود تحقيق و پژوهش هوش مصنوعي دانلود تحقيق و پژوهش رشته هوش مصنوعي
دسته بندي هوش مصنوعي
فرمت فايل docx
حجم فايل 5270 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 85

مقدمه

الگوريتم ها در كامپيوتر ها اعمال مشخص و واضحي هستند كه بصورت پي در پي و در جهت رسيدن به هدف خاصي انجام مي شوند.حتي در تعريف الگوريتم اين گونه آمده است كه الگوريتم عبارت است از مجموعه اي ازاعمال واضح كه دنبال اي از عمليات را براي رسيدن به هدف خاصي دنبال مي كنند.آنچه در اين تعريف خود نمايي مي كند كلمه دنباله مي باشد كه به معناي انجام كار ها بصورت گام به گام مي باشد. اين امر مشخص مي كند كه همه چيز در الگوريتم هاي سنتي بايد قدم به قدم براي كامپيوتر مشخص و قابل فهم و درك باشد.حتي در اولين الگوريتمهاي هوش مصنوعي نيز بر همين پايه و كار قدم به قدم بنا نهاده شده اند.

در اواخرقرن بيستم رويكرد به الگوريتم هاي جديد صورت گرفت كه علتهاي مختلفي داشت مثل حجيم بودن ميزان محاسبات برخي مسايل و بالا بودن مرتبه زماني الگوريتم هاي سنتي در مورد اين مسايل باعث شد نياز به الگوريتمهاي جديد احساس شود.همچنين برخي كارهاي انسان كه هنوز قابل انجام توسط كامپيوتر نبودندو يا به بخوبي توسط كامپيوتر انجام نمي شدند باعث اين رويكرد شد.

مهمترين الگوريتمهاي جديد عبارتند از :1- شبكه هاي عصبي 2- منطق فازي 3- محاسبات تكاملي

شبكه عصبي چيست ؟

اين سوال كه آيا انسان توانا تر است يا كامپيوتر موضوعي است كه ذهن بشر را به خود مشغول كرده است.

اگر جواب اين سوال انسان است چرا كامپيوتر اعمالي مانند جمع و ضرب و محاسبات پيچيده را در كسري از ثانيه انجام مي دهد، حال آنكه انسان براي انجام آن به زمان زيادي نيازمند است. واگر جواب آن كامپيوتر است چرا كامپيوتر از اعمالي مانند ديدن و شنيدن كه انسان به راحتي آنها را انجام مي دهدعاجزاست.جواب اين مسئله را بايد در ذات اعمال جستجو كرد . اعمال محاسباتي اعمالي هستند سريالي و پي در پي به همين دليل توسط كامپيوتر به خوبي انجام مي شوند.حال آنكه اعمالي مانند ديدن وشنيدن كارهاي هستند موازي كه مجمو عه اي از داده هاي متفاوت و متضاد در آنها تفكيك و پردازش مي شوندو به همين دليل توسط انسان به خوبي انجام مي شوند. در واقع مغز انسان اعمال موازي را به خوبي درك و آنها را انجام مي دهدو كامپيوتر اعمال سريالي را بهتر انجام مي د هد.حال بايد ديدآيا مي توان اين اعمال موازي و در واقع ساختار مغز انسان را به نوعي در كامپيوتر شبيه سازي كرد و آيا مي توان امكان يادگيري كه از جمله توانايي هاي انسان است به نوعي در كامپيوتر مدل سازي نمود.اين كار به نوعي در انسان هم انجام مي شود و زمان انجام آن عمدتا در كودكي است.به عنوان مثال يك كودك ممكن است يك شي مانند چكش را نشناسد اما هنگامي كه آن را مي بيند واسم آن را ياد مي گيرد و سپس چند چكش متفاوت را مي بينداين شي را بخوبي مي شناسدو اگر بعد از مدتي چكشي را كه تا كنون آن را نديده است ببيند به راحتي تشخيص مي دهد كه شي مورد نظر يك چكش است و تنها از نظر جزئيات با چكش هاي مشابه كه قبلا ديده است تفاوت دارد.

لازم به ذكر است كه شبكه هاي عصبي تنها در يادگيري كاربرد ندارند، بلكه تمام مسائل جديد وكلاسيك توسط آنها قابل حل مي باشد.اما آنچه شبكه هاي عصبي بدان نيازمند است مثالها و نمونه هاي مفيد وكافي است كه بتواند به خوبي فضاي مسئله را پوشش دهند.حال بايد ديدچگونه مي توان شبكه عصبي انسان را به نوعي شبيه سازي نمود، براي اين كار نخست به ساختار مغز و سيستم عصبي انسان نگاهي گذرا مي اندازيم.

مغز انسان يكي از پيچيده ترين اعضاي بدن است كه تا كنون نيز به درستي شناخته نشده است و شايد اگر روزي به درستي شناخته شودبتوان شبيه سازي بهتري از آن انجام داد و به نتايج بهتري درباره هوش مصنوعي رسيد.تحقيقات در مورد شبكه هاي عصبي نيز از زماني آغاز شد كه رامون سگال درباره ساختار مغز و اجزاي تشكيل دهنده آن اطلاعات و نظراتي ارائه كرد. او در اوايل قرن بيستم مغز را به عنوان اجتماعي از اجزاي كوچك محاسباتي دانست و آنها را نرون ناميد.امروزه ما مي دانيم كه بيشتر فعاليتهاي انسان را نرونها انجام مي دهندو در كوچكترين فعاليتهاي حياتي انسان مانند پلك زدن نيز نقش حياتي و اساسي دارند.اين نكته هم بسيار جالب است بدانيد كه در بدن ما حدودنرون وجود دارد كه هر كدام از اين نرونها با نرون ديگر در ارتباط هستند.نرونها شكلها و انواع مختلفي دارند، اما به طور عمده در سه دسته تقسيم بندي مي شوند. اما نرون ها از نظري ديگر به دو دسته تقسيم مي شوند:1- نرونهاي داخلي مغز كه در فاصله هاي حدود 100ميكرون به يكديگر متصلند ونرونهاي خارجي كه قسمتهاي مختلف مغز را به يكديگر و مغز را به ماهيچه ها و اعضاي حسي را به مغز متصل مي كنند.اما همانطور كه گفتيم نرونها از نظري ديگر به سه دسته تقسيم مي شوند كه عبارتند از:

1- نرونهاي حسي : كاري كه اين نرونها انجام مي دهند اين است كه اطلاعات را از اندام هاي حسي بدن به مغز و نخاع مي رسانند.

2- نرونهاي محرك :اين نرونهافرمانهاي مغز و نخاع را به ماهيچه ها و غدد و ساير اندام هاي حسي و تحت فرمان مغز مي رسانند.

3- نرونهاي ارتباطي : اين نرونها ماننديك ايستگاه ارتباطي بين نرونهاي حسي ونرونهاي محرك عمل مي كنند .

گفتني است كه نرون ها در همه جاي بدن هستند وبه عنوان عنصر اصلي مغز محسوب مي شوندوبه تنهايي مانند يك واحد پردازش منطقي عمل مي كنند نحوه عمليات نرون بسيار پيچيده است و هنوز در سطح ميكروسكوپي چندان شناخته شده نيست ، هر چند قوانين پايه آن نسبتا روشن است. هر نرون ورودي هاي متعددي را پذيرا است كه با يكديگر به طريقي جمع مي شوند. اگر در يك لحظه تعداد ورودي هاي فعال

نرون به حد كفايت برسدنرون نيز فعال شده و آتش مي كند. در غير اين صورت نرون به صورت غير فعال و آرام باقي مي ماند.حال به بررسي اجزاءخود نرون مي پردازيم:

نرون از يك بدنه اصلي تشكبل شده است كه به آن سوما گفته مي شود. به سوما رشته هاي نا منظم طولاني متصل است كه به آنها دندريت مي گويند. قطر اين رشته ها اغلب از يك ميكرون نازكتر است و اشكال شاخه اي پيچيده اي دارند.شكل ظريف آنها شبيه شاخه هاي درخت بدون برگ است كه هر شاخه بارها وبارها به شاخه هاي نازكتري منشعب مي شود.دندريت ها نقش اتصالاتي را دارندكه ورودي هارا به نرون ها مي رساند.اين سلولها مي توانندعملياتي پيچيده تر از ععمليات جمع ساده را بر ورودي هاي خود انجام دهند، از اين رو عمل جمع ساده را مي توان به عنوان تقريب قابل قبولي از عمليات واقعي نرون به حساب آورد.

يكي از عناصر عصبي متصل به هسته نرون آكسون ناميده مي شود.اين عنصر بر خلاف دندريت از نظر الكتريكي فعال است و به عنوان خروجي نرون عمل مي كند. آكسون هميشه در روي خروجي سلولها مشاهده مي شوند ليكن اغلب در ار تباط هاي بين نروني غايب اند.در اين مواقع خروجي ها و ورودي ها هر دو بر روي دندريت هاواقع مي شوند. آكسون وسيله اي غير خطي است كه در هنگام تجاوز پتانسيل ساكن داخل هسته از حد معيني پالس ولتاژي را به ميزان يك هزارم ثانيه ، به نام پتانسيل فعاليت ، توليد مي كند. اين پتانسيل فعاليت در واقع يك سري از پرش هاي سريع ولتاژ است.رشته آكسون در نقطه تماس معيني به نام سيناپس قطع مي شود ودر اين مكان به دندريت سلول ديگر وصل مي گردد. در واقع اين تماس به صورت اتصال مستقيم نيست بلكه از طريق ماده شيميايي موقتي صورت مي گيرد.سيناپس پس از آنكه پتانسيل آن از طريق پتانسيل هاي فعاليت در يافتي از طريق آكسون به اندازه كافي افزايش يافته از خود ماده شيميايي منتقل كننده عصبي ترشح مي كند.براي اين ترشح ممكن است به دريافت بيش از يك پتانسيل فعاليت نياز باشد. منتقل كننده عصبي ترشح شده در شكاف بين آكسون ودندريت پخش مي شودو باعث مي گرددمي گردد كه دروازه هاي موجود در دندريت ها فعال شده و باز شود و بدين صورت يون هاي شارژ شده وارد دندريت مي شوند. اين جريان يون است كه باعث مي شود پتانسيل دندريت افزايش يافته و باعث يك پالس ولتاژ در دندريت شودكه پس از آن منتقل شده و وارد بدن نرون ديگر مي گردد. هر دندريت ممكن است تحت تأثيرتعداد زيادي سيناپس باشد وبدين صورت اتصالات داخلي زيادي را ممكن مي سازد. در اتصالات سيناپسي تعداد دروازه هاي باز شده بستگي به مقدار منتقل كننده عصبي آزاد شده داردو همچنين به نظر مي رسدكه پاره اي سيناپس ها باعث تحريك دندريت ها مي شوند در صورتي كه پاره اي سيناپس ها دندريت ها را از تحريك باز مي دارند. اين به معناي تغيير پتانسيل محلي دندريت ها در جهت مثبت يا منفي مي باشد.يك نرون خود به تنهايي مي تواند داراي ورودي هاي سيناپسي متعددي در روي دندريت هاي خود باشد و ممكن است با خروجي هاي سيناپسي متعددي به دندريت هاي نرون ديگر وصل شود.

يادگيري در سيستم هاي بيولوژيك

تصور مي شود يادگيري هنگامي صورت مي گيرد كه شدت اتصال يك سلول و سلول ديگر در محل سيناپس ها اصلاح مي گردد.به نظر مي رسد كه اين مقصود از طريق ايجاد سهولت بيشتر در ميزان آزاد شدن

ناقل شيميايي حاصل مي گردد. اين حالت باعث مي شود كه دروازه هاي بيشتري روي دندريت هاي سمت مقابل باز شود و به اين صورت باعث افزايش ميزان اتصال دو سلول شود. تغيير ميزان اتصال نرون ها به صورتي كه باعث تقويت تماس هاي مطلوب شود از مشخصه هاي مهم در مدل هاي شبكه هاي عصبي است.

سازمان مغز

مغز از قسمتهاي مختلفي تشكيل شده و هر كدام از اين قسمت ها مسئوليت انجام وظايف متفاوتي را به عهده دارد. در اانسان اين سازماندهي كاملا مشهود است. بزرگترين قسمت مغز نيمكره هاي مخ است كه قسمت عمده فضاي داخلي جمجمه را اشغال مي كند. مخ ساختار لايه اي دارد.آخرين لايه خارجي آن قشر مغز ناميده مي شود ، جايي كه سلولهاي نرون براي تسهيل اتصالات داخلي كاملا به هم فشرده شده اند.نقش اين قشر در انسان و حيوان كاملا شناخته نشده است ولي مي توانيم شواهدي از آن نقش رااز طريق تحقيقاتي به دست آوريم كه بر روي حيواناتي صورت گرفته كه اين بخش از مغز آنها خارج شده است. براي مثال يك سگ در اين حالت مي تواند به خوبي راه برود، غذا بخورد و بخوابد و حتي پارس كند . ولي در همان حال سگ كور مي شودو احساس بويايي خود را از دست مي دهد . به ويژه اينكه تمامي علاقه خود را به محيط اطراف از دست مي دهد ، نسبت به افراد و شنيدن نام خود عكس العملي نشان نمي دهد و نسبت به سگ هاي ديگر حتي حتي از جنس مخالف بي تفاوت مي ماند. در ضمن قدرت يادگيري را از دست مي دهد. در واقع ويژگيهايي را كه ما اصطلاحا هوش مي ناميم از دست مي دهد ،ويژگي هايي چون آگاهي ، علاقه ، تعامل با محيط و قدرت سازگاري و يادگيري. بنابراين به نظر مي رسد كه مخ بستر وظايف عالي تر مغز و هسته هوش مركزي است.

پژوهشگران سالها در مورد لايه قشر خارجي مغز تحقيق كرده اند و به تدريج به اسرار آن پي بردهاند . به نظر مي رسدكه تقسيم وظايف در اين قسمت از مغز حالت منطقه اي دارد،به طوري كه هر قسمت ازقشر مغز نقش جداگانه اي مانند كنترل دست ،شنيدن وديدن را ايفا مي كند.به ويژه قسمت بينايي مغز جالب است. در قسمت بينايي ،تحريكات الكتريكي سلولها مي تواند حالت احساس نور را موجب شود. تحليل دقيق نشان داده است كه لايه هاي مخصوص از نرون ها به جهت هاي معيني از تحريكات نوري حساس اند ، به طوري كه مثلا يك لايه اكثرا به خطوط افقي و لايه ديگر اكثرا به خطوط عمودي حساسيت نشان مي دهد. گر چه قسمت عمده اي از اين ساختار به طور ژنتيكي از پيش تعيين شده است ، به نظر مي رسد كه آرايش سلولها و گرايش آن ها به جهات مختلف در سالهاي اوليه زندگي فرا گرفته مي شود. حيواناتي كه در محيط صرفا داراي خطوط افقي پرورش مي يابند در نهايت داراي ساختار نروني نخواهند بود كه نسبت به خطوط عمودي حساس باشد. اين امر نشان مي دهد كه ساختار هاي مغزي از داده هاي محيطي تاثير مي پذيرند وصرفا از طرف عوامل ژنتيكي تعيين نمي شوند. اين حالت در كورتكس بينايي اصطلاحا خود سازمان دهي ناميده مي شود، زيرا هيچ آموزگار خارجي براي آموزش مغز مداخله ندارد.

 نرون پايه  

در مطالب گذشته ديديم كه مغز از مكانيزم بسيار پيشرفته اي برخوردار است كه هنوز چندان شناخته شده نيست و توانايي انجام اعمال بسيار شگرف را دارد. همچنين ديديم بسياري از كارهايي كه آرزو داريم كامپيوتر توانايي انجامشان را داشته باشند ، توسط مغز انجام مي شود.در واقع فلسفه اصلي محاسبات شبكه هاي عصبي اين است كه با مدل كردن ويژگي عمده مغز و نحوه عملكرد آن بتوان كامپيو ترهايي را ساخت كه اكثر ويژگي هاي مفيد مغز را از خود نشان دهد.به پيچيدگي ساختار مغز اشاره كرديم و گفتيم كه مغز را مي توان به صورت مجموعه بسيار متصل وشبكه اي از عناصر پردازشي نسبتا ساده در نظر گرفت. به مدلي نياز داريم كه بتواند ويژگي هاي مهم سيستم هاي عصبي را كسب كند ، به اين منظور كه بتواند رفتار مشابهي را از خود بروز دهد. ليكن اگر بخواهيم اين مدل به اندازه كافي براي فهميدن و به كارگيري ساده باشد بايد بسياري از جزئيات را عمدا ناديده بگيريم . استخراج تعداد محدودي ويژگي هاي مهم و ناديده گرفتن بقيه ويژگي ها از ضروريت هاي معمول مدل سازي است . هدف مدل سازي اصولا ايجاد نمونه ساده تري از سيستم است كه رفتار عمومي سيستم را حفظ كرده و كمك كند كه سيستم با سهولت بيشتر قابل درك باشد.

عمليات شبكه‌هاي عصبي

تا اينجا تمام توجه ما معطوف ساختار دروني يك نرون مصنوعي يا المان پردازشي بود. اما بخش مهم ديگري در مراحل طراحي يك شبكه عصبي نيز وجود دارد. در واقع هنر يك طراح شبكه‌هاي عصبي مي‌تواند در چگونگي تركيب نرون‌ها در يك شبكه (neuran Clustering)، متجلي شود. علوم بيولوژي نشان داده‌اند كه كلاسترينگ نرون‌ها در شبكه عصبي مغز ما به‌گونه‌اي است كه ما را قادر مي‌سازد تا اطلاعات را به‌ صورتي پويا، تعاملي و خودسامان (selforganizing) پردازش كنيم. در شبكه‌هاي عصبي بيولوژيك، نرون‌ها در ساختار‌ي سه بعدي به يكديگر اتصال يافته‌اند. اتصالات بين نرون‌ها در شبكه‌هاي عصبي بيولوژيك آنقدر زياد و پيچيده‌است كه به هيچ وجه نمي‌توان شبكه مصنوعي مشابهي طراحي كرد. تكنولوژي مدارات مجتمع امروزي به ما امكان مي‌دهد كه شبكه‌هاي عصبي را در ساختار‌هاي دو بعدي طراحي كنيم. علاوه بر اين، چنين شبكه‌هاي مصنوعي داراي تعداد محدودي لايه و اتصالات بين نرون‌ها خواهند بود. بدين ترتيب، اين واقعيات و محدوديت‌هاي فيزيكي تكنولوژي فعلي، دامنه كاربردهاي شبكه‌هاي عصبي مبتني‌بر تكنولوژي سيليكوني را مشخص مي‌سازند.
ساختار شبكه‌هاي عصبي امروزي، از لايه‌هاي نروني تشكيل شده است. در چنين ساختاري، نرون‌ها علاوه بر آنكه در لايه خود به شكل محدودي به يكديگر اتصال داده شده‌اند، از طريق اتصال بين لايه‌ها نيز به نرون‌هاي طبقات مجاور ارتباط داده مي‌شوند. در شكل 1 نمونه‌اي از ساختار لايه‌اي يك شبكه عصبي مصنوعي نمايش داده شده است (تعداد اتصالات ممكن بين نرون‌ها را در چنين ساختاري با تعداد اتصالات بين نرون‌هاي مغز انسان، مقايسه كنيد). در اين توپولوژي، گروهي از نرون‌ها از طريق ورودي‌هاي خود با جهان واقعي ارتباط دارند. گروه ديگري از نرون‌ها نيز از طريق خروجي‌هاي خود، جهان خارج را مي‌سازند. در واقع اين <جهان خارج> تصويري است كه شبكه عصبي از ورودي خود مي‌سازد يا مي‌توان چنين گفت كه جهان خارج <تصوري> است كه شبكه عصبي از ورودي خود دارد. خلاصه آنكه در توپولوژي فوق، مابقي نرون‌ها از ديد پنهان هستند.تلاش محققان در زمينه شبكه‌هاي عصبي نشان داده است كه شبكه‌هاي عصبي، چيزي بيشتر از يك مشت نرون كه به يكديگر اتصال داده شده‌اند، هستند. حتي گروهي از محققان سعي داشته‌اند كه از اتصالات تصادفي براي ارتباط دادن نرون به يكديگر استفاده كنند كه در اين زمينه به نتايج جالب توجهي دست نيافتند. امروزه مشخص شده است كه در ساده‌ترين مغز‌هاي بيولوژيك مانند مغز مارها هم ارتباطات بين نرون‌ها بسيار ساخت‌يافته است. در حال حاضر يكي از ساده‌ترين روش‌هاي ارتباط دهي نرون‌ها در شبكه‌هاي عصبي، آن است كه ابتدا نرون‌ها در گروه‌هاي مشخصي به صورت لايه‌هاي نروني سازمان‌دهي مي‌شوند و پس از تامين ارتباطات بين‌نروني در هر لايه، ارتباطات بين لايه‌ها نيز برقرار مي‌شوند. اگرچه در كاربردهاي مشخصي مي‌توان با موفقيت از شبكه‌هاي عصبي تك لايه استفاده كرد، اما رسم بر آن است كه شبكه‌هاي عصبي حداقل داراي سه لايه باشند (همانطور كه قبلاً اشاره شد، لايه ورودي، لايه خروجي و نهايتاً لايه پنهان يا لايه مياني). در بسياري از شبكه‌هاي عصبي، اتصالات بين‌نروني به گونه‌اي است كه نرون‌هاي لايه‌هاي مياني، ورودي خود را از تمام نرون‌هاي لايه پاييني خود (به طور معمول لايه نرون‌هاي ورودي) دريافت مي‌كنند. بدين ترتيب در يك شبكه عصبي، سيگنال‌ها به تدريج از يك لايه نروني به لايه‌هاي بالاتر حركت مي‌كنند و در نهايت به لايه آخر و خروجي شبكه مي‌رسند. چنين مسير در اصطلاح فني feed forward ناميده مي‌شود. ارتباطات بين‌نروني در شبكه‌هاي عصبي از اهميت بسيار زيادي برخوردار هستند و به نوعي قدرت يك شبكه عصبي را تعيين مي‌كنند. قاعده آن است كه ارتباطات بين نروني را به دو گروه تقسيم‌بندي مي‌كنند. يك نوع از ارتباطات بين نروني، به‌گونه‌اي هستند كه باعث جمع شدن سيگنال در نرون بعدي مي‌شوند. گونه دوم ارتباطات بين نروني باعث تفريق سيگنال در نرون بعدي مي‌شوند. در اصطلاح محاوره‌اي گروهي از ارتباطات انگيزش ايجاد مي‌كنند و گروه ديگر ممانعت به عمل مي‌آورند

دانلود خريد ودانلود پايان نامه شبكه هاي عصبي مصنوعي

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۴۱:۳۲

دانلود پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي

دراين پايان نامه تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي صورت گرفته است


مشخصات فايل

تعداد صفحات 233
حجم 6 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي pdf
دسته بندي مهندسي عمران


توضيحات كامل

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد مهندسي سازه

تحليل ديناميكي غير خطي سكو هاي ثابت فلزي دريائي با استفاده از المان اليافي

 
چكيده:
دراين پايان نامه براي بيان مدل رفتاري هردوي اعضاي قاب و مهاربندي درسكوهاي ثابت فلزي دريايي در محدوده غيرخطي ازالمان تيرستون پس كمانشي اليافي استفاده گرديده است .المان فوق با انجام تغييرات يك المان موجود در برنامه ‏‎DRAIN-3DX‎‏ به برنامه ‏‎‎‏DRAIN-3DX‎‏ اضافه گرديده است . المان تيرستون پس كمانشي اليافي براي تعداد زيادي از اعضاي قاب ومهاربندي به صورت منفرد تحت بارگذاري هاي مختلف مورد استفاده قرار گرفته و نتايح آن با مشاهدات تجربي و نتايج ساير روشهاي تحليلي مقايسه گرديده است .
 
المان مورد استفاده براي اعضاي منفرد در محدوده ارتجاعي و غيرارتجاعي داراي دقت مناسب بوده و نتايج آن در مقايسه با ساير روشهاي تحليلي كه از پيچيدگي و محدوديت بيشتر برخوردار مي باشند داراي دقت خوب مي باشد همچنين مدل مورد نظر براي دوسكوي ثابت فلزي دريايي كه تحت بارگذاري تغيير مكان رفت و برگشتي سطح عرضه دردانشگاه بركلي كاليفرنيا تست شده است مورد استفاده گرديد و نتايج آن با نتايج ساير روشهاي تحليلي و مشاهدات آزمايشگاهي مقايسه گرديده است . 
 
 
 
كلمات كليدي:

عضو مهاربندي و قاب

تحليل ديناميكي غير خطي

سكوهاي ثابت فلزي دريايي

المان تيرستون پس كمانشي اليافي

 
 
مقدمه:
سكوهاي دريايي براي مقاصد مختلف نفتي مورد استفاده قرار مي گيرند . بسياري از اين سكوها كه در سالهاي قبل بر اساس آيين نامه هاي زمان خود طراحي، ساخته و نصب شده اند، مي بايست مورد ارزيابي و كنترل مجدد قرار گيرند. آيين نامه هاي طراحي سكوهاي دريايي نيز مشابه ساير آيين نامه هاي طراحي سازه ها، مرتباً تغيير يافته و با توجه به تحقيقات صورت گرفته شرايط جديدي را براي طراحي اين سازه ها ارائه داده اند. همچنين به منظور ارزيابي سكوهاي موجود نيز، ضوابط مربوطه ارائه گرديده است.
 
با توجه به اهميت سكوهاي دريايي، مي بايست ارزيابي رفتار آنها تحت اثر شرايط مختلف بارگذاريهاي محيطي صورت گيرد. جهت تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي تحت اثر حركات شديد زمين، از يك روش ساده استفاده شده است. در اين روش، سازه بصورت ساده شده مدل سازي مي گردد، بصورتيكه مشخصه هاي ديناميكي مدل ساده شده با مشخصه هاي ديناميكي سازه اصلي داراي تطابق نسبتاً خوب مي باشد. سپس با استفاده از حل معادله موج و بدست آوردن مقدار حداكثر نيروهاي ناشي از امواج، تحليل سازه در مقابل بار امواج صورت مي گيرد و نيروها و تغيير مكانها در نقاط مختلف محاسبه مي گردد با استفاده از اين روش كه نسبتاً سريع بوده و داراي دقت مناسب مي باشد، مي توان وضعيت سكوهاي مختلف يك حوزه نفتي را بررسي نمود و آنها را جهت انجام مطالعات جامع تر و دقيقتر، به لحاظ رفتار در مقابل بارگذاري امواج رده بندي نمود. 
 
 
 
 
فهرست مطالب

فصل اول:آشنايي با سكوهاي ثابت فلزي دريايي

فصل دوم:اثر غير خطي در سازه ها و بررسي رفتاري مدلهاي اعضا

فصل سوم:المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل چهارم:تحليل منفرد اعضا المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل پنجم:تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي تحت اثر اثر بارهاي ايستاتيكي سطح غير خطي

فصل ششم:تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي نمونه با استفاده از المان تير ستون پس كمانشي اليافي

فصل هفتم:نتيجه گيري و پيشنهادات
 
 
 
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۵۴:۳۸

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي)

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي) در 54 صفحه فارسي در قالب فايل ورد قابل ويرايش


مشخصات فايل

تعداد صفحات 54
حجم 83 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي پكيج هاي درماني روانشناسي


توضيحات كامل

پكيج (پروتكل) درمان شناختي رفتاري براي اختلال اضطراب اجتماعي (فوبي اجتماعي) در 54 صفحه فارسي در قالب فايل ورد قابل ويرايش

 

توضيحات ابتدائي

آماده شده در 6 جلسه درماني

بصورت آموزش گروهي و فردي و داراي توضيحات كامل هر جلسه

54 صفحه ورد (53 صفحه مطلب و 1 صفحه منابع)

قابل ويرايش با فونت B lotus سايز 14 و فاصله خطوط 1.5

داراي رفرنس معتبر و به شيوه APA

 

توجه : متن جلسات داخل فايل دقيقا به همين شكلي است كه در توضيحات پايين آمده است. چنانچه اينجا شرح خاصي براي جلسه نميبينيد، داخل فايل نيز به همين صورت است. چنانچه شرح جلسه اينجا آورده شده باشد، يعني فايل دريافتي نيز حاوي شرح جلسات است.

 

فهرست مطالب

جلسه اول- ارزيابي و آموزش رواني

جلسه دوم - آرام سازي

جلسه سوم - بازسازي شناختي (۱)

جلسه چهارم - بازسازي شناختي (۲)

جلسه پنجم- مواجهه

جلسه ششم - مواجهه و بازسازي شناختي

پيوست

كار برگ تشخيص موقعيت هاي اضطراب زا و اجزاء اضطراب

كار برگ پايش افكار اتوماتيك

كاربرگ مقابله با افكار خود آيند

كاربرگ بازسازي شناختي

كاربرگ فهرست موقعيت هاي شايع اضطراب اجتماعي

كار برگ افكار اتوماتيك در مورد درمان

برگه اطلاعات تحريف هاي شناختي

كاربرگ درجه بندي موقعيت ها

كاربرگ پايش افكار اتوماتيك

منابع

 

نمونه اي از جلسات كه در اين پروتكل وجود دارد

جلسه اول- ارزيابي و آموزش رواني

اهداف:

1. ايجاد ارتباط

۲. ارزيابي اضطراب اجتماعي

٣. آموزش رواني

وسايل مورد نياز:

۱. پرسشنامه مختصر اضطراب اجتماعي

۲. راهنماي مداخله مختصر در اضطراب اجتماعي

مروري بر جلسه

هدف از اين جلسه، برقراري ارتباط درماني با مراجع است تا اضطراب كمتري را در جلسه تجربه كند و بتواند با درمانگر مشاركت و همكاري داشته باشد. در وهله دوم، ارزيابي مختصري از اضطراب اجتماعي بيمار به عمل مي آيد تا براساس آن مداخلات درماني با وضعيت وي تناسب بيشتري داشته باشد. و در نهايت، اطلاعات پايه اي در مورد اين اختلال و علل و درمان آن در اختيار بيمار قرار داده مي شود.

1. معرفي موضوع جلسه و ايجاد ارتباط

اهداف جلسه را براي بيمار توضيح داده و براي اينكه بتواند احساس راحتي بيشتري در جلسات داشته باشد يك ارتباط توام با اعتماد با وي برقراري كنيد. سعي كنيد جلسات را بگونه اي برنامه ريزي كنيد كه دسترسي بيمار به خدمات درماني راحت بوده و از تشديد اختلال جلوگيري شود. براي اين منظور در ابتداي كار جلسات را زماني بگذاريد كه مركز خيلي شلوغ نيست و يا بيمار كمتر مجبور باشد تا منتظر بماند و يا از خود بيمار سوال كنيد كه ترجيح مي دهد زمان جلسات چه موقع باشد، اطلاعات دقيقي در مورد ساعت، زمان و كجا مي تواند منتظر بماند - ترجيحا در يك مكان خلوت - ارائه دهيد، قبل از شروع جلسات درمان در مورد فرايند درمان توضيح كلي ارائه دهيد و در مورد نگراني هاي وي سوال كنيد و در نهايت، بخاطر داشته باشد تغيير درمانگر براي اين افراد ممكن است استرس آور باشد. بنابراين تا جاي ممكن از چنين اتفاقي پيشگيري كنيد.

۲. ارزيابي

اين اختلال معمولا در نظام مراقبت اوليه كمتر تشخيص داده مي شود و در صورتي كه با افسردگي همراه باشد، معمولا اين اختلال افسردگي است كه به آن توجه مي شود و مورد درمان قرار مي گيرد و لذا اضطراب اجتماعي تشخيص داده نشده باقي مي ماند. بنابراين، كارشناسان مراقبت اوليه بايد نسبت به شناسايي و تشخيص دقيق اين اختلال حساس باشند.

براي ارزيابي اين اختلال ابزارهاي متعددي وجود دارد كه يكي از كوتاهترين آن ها پرسشنامه كوتاه سه سوالي فوبي اجتماعي است. در اين پرسشنامه از فرد مي خواهند تا به هر سوال از ۰ تا ۴ يك نمره بدهد و سپس براساس مجموع نمرات وي، در مورد وي تصميم گيري مي شود. در زير اين سوالات آمده است:

1. ترس از خجالت زده شدن باعث مي شود از انجام يك سري كارها و يا صحبت با مردم اجتناب كنم

٢. من از موقعيت هايي كه در آن مركز توجه هستم، اجتناب مي كنم

٣. بدترين ترس هاي من خجالت زده شدن و يا احمق جلوه كردن است

0= اصلا، 1= يك كمي ۲= تا اندازه اي 3= خيلي زياد ۴= شديد

اگر نمره فرد ۶ يا بالاتر شود بايد براي مورد ارزيابي جامع قرار گيرد. اگر خود شما آموزش كافي را براي ارزيابي جامع اين اختلال دريافت نكرده ايد بايد وي را به متخصص ارجاع دهيد.

وقتي مشخص شد كه بيمار دچار اختلال اضطراب اجتماعي است، براي اينكه بتوانيد يك تصوير اجمالي از ماهيت اضطراب اجتماعي وي به دست آوريد، حيطه هاي زير را مورد ارزيابي قرار دهيد:

1. كدام موقعيت هاي اجتماعي بيمار را دچار اضطراب مي كند و يا از آن اجتناب مي كند؟

٢. بيمار مي ترسد در اين موقعيت ها چه اتفاقي بيفتد؟

٣. در موقعيت هاي اجتماعي چه علائم اضطرابي را تجربه مي كند؟

۴. چه ديدگاه يا تصويري در مورد خود دارد؟

۵. در موقعيت هاي اجتماعي به چه چيز بيش از همه توجه دارد؟

۶. بعد از موقعيت اجتماعي چه افكاري دارد؟ و چطور موقعيت را تحليل مي كند؟

۷. آيا مواد و الكل مصرف مي كند؟

 

چرا اعتماد به ما ؟

وبسايتي كه هم اكنون در آن قرار داريد زير مجموعه سايت آفمَس به نشاني (ofmas.ir) مي باشد و شما را به فروشگاه فايل آفمَس براي خريد انتقال مي دهد. فروشگاه آفمَس داراي نماد اعتماد الكترونيك از وزارت صنعت، معدن و تجارت مي باشد كه در صفحه اصلي اين سايت قابل مشاهده است .


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۴:۴۳
پاورپوينت مديريت نام تجاري

دانلود پاورپوينت با موضوع مديريت نام تجاري، در قالب ppt و در 18 اسلايد، قابل ويرايش، شامل چكيده، مقدمه، مديريت نام تجاري، تدوين راهبردي، ابعاد نام تجاري، ارزش نام تجاري، ارزش مالي نام تجاري، سرمايه گذاري، محاسبه ارزش نام تجاري، نتيجه گيري

دانلود پاورپوينت مديريت نام تجاري

پاورپوينت مديريت نام تجاري مديريت نام تجاري تحقيق مديريت نام تجاري مقاله مديريت نام تجاري بررسي مديريت نام تجاري نام تجاري ابعاد نام تجاري ارزش نام تجاري ارزش مالي نام تجاري محاسبه ارزش نام تجاري
دسته بندي مديريت
فرمت فايل ppt
حجم فايل 1096 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 18

دانلود پاورپوينت با موضوع مديريت نام تجاري، در قالب ppt و در 18 اسلايد، قابل ويرايش، شامل:

 

چكيده

مقدمه

مديريت نام تجاري

تدوين راهبردي

ابعاد نام تجاري

ارزش نام تجاري

ارزش مالي نام تجاري

سرمايه گذاري

محاسبه ارزش نام تجاري

نتيجه گيري

 

قسمتي از متن:

مديريت نام تجاري تلاش دارد تا با هدف‌گذاري، برنامه‌ريزي، اجرا و كنترل، براي نام تجاري ايجاد ارزش كند و سپس در جهت حفظ و ارتقاي ارزش آن بكوشد. در اين ارائه، با ديدگاه بلند‌مدت و راهبردي به بررسي شيوة مديريت نام تجاري پرداخته‌ ميشود.

 

توضيحات:

اين فايل شامل پاورپوينتي با موضوع  " مديريت نام تجاري"  مي باشد كه در حجم 18 اسلايد، همراه با توضيحات كامل تهيه شده است كه مي تواند توسط دانشجويان رشته هاي مجموعه مديريت به عنوان ارائه كلاسي در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد مورد استفاده قرار گيرد.

پاورپوينت تهيه شده بسيار كامل و قابل ويرايش بوده و در تهيه آن، كليه اصول و علائم نگارشي و چيدمان جمله بندي رعايت شده و به راحتي و به دلخواه مي توان قالب آن را تغيير داد.

دانلود پاورپوينت مديريت نام تجاري

موضوع:
برچسب‌ها: پاورپوينت مديريت نام تجاري،

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۷:۲۵:۵۵

نكات مهم در مصاحبه هاي استخدامي

فايل ارائه شده به دو بخش كه بخش اول به آشنايي با نحوه مصاحبه و مواردي كه يك مصاحبه شونده قبل از مصاحبه بداند و بخش دوم به نمونه سوالات و منابع ميباشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 500
حجم 22 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي pdf
دسته بندي گوناگون


توضيحات كامل

بسياري از شركت كنندگان در مصاحبه ها و استخدامي ها از اطلاعات  كافي برخوردارند اما بدليل عدم آشنايي با نحوه مصاحبه و آزمونها و سوالات متاسفانه نتايج لازم و مورد نظر را نميگيرند لذا با مطالعه فايل حاضرمصاحبه شونده از نحوه مراحل استخدامي آگاهي پيدا كرده و استرس و نگراني از بابت سوالات آزمونها  به طور قطع  نخواهد دشت

فايل ارائه شده  به دو بخش كه بخش اول به  آشنايي با نحوه مصاحبه و مواردي كه يك مصاحبه شونده قبل از مصاحبه بداند  و بخش دوم به نمونه سوالات و منابع از آزمونهاي ارگانهاي مختلف همراه با جواب سوالات مي پردازد.

1-1-انواع مصاحبه

1-2- شيوه هاي مصاحبه استخدامي

1-3 - مراحل آماده سازي مصاحبه

1-4-آنچه لازم است مصاحبه گر پيش از مصاحبه بداند

1-5-چند توصيه به مصاحبه گران قبل از مصاحبه

1-6 -چند توصيه به مصاحبه شوندگان

1-7-اطلاعاتي كه مصاحبه كننده از شما انتظار دارد

بايد ه1-8-ا و نبايدها در مصاحبه

مزايا و مع1-9-ايب در مصاحبه

بخش دوم -نمونه اي از سوالاتي كه معمولا در مصاحبات استخدامي پرسيده ميشود.

 • 1-زبان و ادبيات فارسي
 • 2-اطلاعات عمومي
 • 3-معارف اسلامي
 • 4-رياضيات
 • 5-زبان
 • 6-مباني كامپيوتر
 • 7-علوم سياسي
 • 8-اساسنامه شهرداري
 • 9-رزومه

اميدواريم با مطالعه موارد فوق در انتخاب همكار و شغل خود موفق باشيد.


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلا

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۵۱:۰۴

بررسي ارتباط ميان شركت در فعاليت منظم ورزشي و سلامت عمومي همسران غير شاغل پاسدار

هدف از اين پايان نامه بررسي ارتباط ميان شركت در فعاليت منظم ورزشي و سلامت عمومي همسران غير شاغل پاسدار مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 131
حجم 0 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي doc
دسته بندي روانشناسي،علوم تربيتي واجتماعي


توضيحات كامل

دانلود پايان نامه كارشناسي ارشد رشته روانشناسي

بررسي ارتباط ميان شركت در فعاليت منظم ورزشي و سلامت عمومي همسران غير شاغل پاسدار

 
*هديه:
ضميمه شدن پرسشنامه سلامت عمومي GHQ و پرسشنامه ورزشي بصورت رايگان:)
 
*قابل استفاده براي رشته تربيت بدني و پژشكي
 
 
چكيده:
  زنان نيمي از جامعه بشري را تشكيل مي دهند و اين موضوع از جهات مختلف داراي اهميت و در برنامه ريزي هاي گوناگون جامعه ، بايد در نظر گرفته شود . يكي از اين امور كه براي زنان مطرح است ورزش است . امروزه زنان زيادي در سطح جهان به ورزش هاي مختلف مشغولند . گروهي ورزشكار حرفه اي اند گروهي آماتور و تعدادي هم به ورزش هاي سبك مي پردازند .بدون شك سلامت و شادابي افراد جامعه از طريق تقويت بنيه ي جسماني و روحي آنها ميسر مي شود و پرداختن به ورزش به صورت اصولي و علمي تحولاتي در افراد جامعه ايجاد مي كند كه دگرگوني هاي مثبتي بر شخصيت را نيز در بر دارد .استواري و دوام يك جامعه سالم بي شك در گرو سلامت يكايك اعضاي آن است حال با توجه به آنچه در سطر نخست نيز به آن اشاره شد كه نيمي از جامعه را زنان تشكيل مي دهند پس اهميت ورزش زنان از جهات مختلف داراي اهميت مي باشد .
 
هدف اين پژوهش بررسي رابطه فعاليتهاي ورزشي منظم با سلامت عمومي همسران پاسدار 40-20 ساله در شهر‌ك‌هاي مستقر در شهر تهران بوده است.بدين منظوراز بين جامعه آماري مذكور شهر‌ك‌هاي محلاتي, كوثر, بروجردي, فاطمه الزهرا, انحصار و فجر288 نمونه آماري به روش تصادفي انتخاب و مورد سنجش قرار گرفتند.در اين تحقيق كه بروش توصيفي صورت گرفته است از پرسشنامه محقق ساخته ( به منظور سنجش فعاليتهاي ورزشي منظم) و پرسشنامه GHQ28 كه متناسب با شرايط اجتماعي و فرهنگي كشور ايران هنجاريابي شده مورد استفاده قرار گرفته است. در اين تحقيق ارتباط ميان ورزش كردن و نكردن با سلامت جسماني, ميزان اظطراب, رويكرد اجتماعي, افسردگي و سلامت عمومي مورد بررسي قرار گرفته است.
 
در اين تحقيق براي بدست آوردن همبستگي و رابطه فعاليتهاي ورزشي منظم با سلامت عمومي همسران پاسدار از روش محاسبه ضريب همبستگي اسپيرمن استفاده شده است. در روش آماري فوق در راستاي اهداف فرعي تحقيق مقايسه تفاوت متغيرهاي سلامت عمومي زنان شهر‌ك‌هاي سپاه در شهر تهران با استفاده از آزمون تحليل و اريانس يكطرفه (ANOVA) انجام شده است.در اين پژوهش علاوه بر بررسي رابطه متغير مستقل, مقايسه اي بين متغيرهاي وابسته نظير سن, تحصيلات, قد, وزن صورت گرفته است.
 
 
كلمات كليدي:

سلامت جسماني

فعاليت ورزشي منظم

سلامت عمومي زنان

سلامت عمومي- رواني

 
 
 
 
فهرست مطالب
فصل اول:طرح تحقيق
 مقدمه 
 بيان مسئله 
 ضرورت تحقيق
 اهداف تحقق
 فرضيه‌هاي تحقيق
 محدوديتهاي تحقيق
 واژه‌ها و اصطلاحات 
 
فصل دوم:ادبيات تحقيق
مقدمه 10
1- اهداف تربيت بدني در جوامع گذشته و امروز 13
اثرات ورزش روي شخصيت اسلامي 14
تاثيرات ورزش و تربيت بدني در سازندگي شخصيت زنان 15
ارتباط تربيت بدني و ورزش با پديده هاي اجتماعي 17
1- رابطه ورزش و تربيت بدني: 18
فوائد اجتماعي ورزش: 18
اثرات اجتماعي – رواني ورزش 20
توان رواني- اجتماعي تربيت بدني 21
مفهوم جديد سلامتي 24
مزاياي ورزش در زنان 25
گزيده مطالعه و تحقيقات انجام شده داخلي و خارجي 27
 
فصل سوم:روش‌شناسي تحقيق
 مقدمه 
 روش تحقيق 
 جامعه آماري تحقيق
 نمونه آماري
 متغير‌هاي تحقيق
 ابزار اندازه‌گيري
 روش آماري
 
 
فصل چهارم:تجزيه و تحليل يافته‌ها
 مقدمه 
 تحليل توصيفي يافته‌ها 
 تحليل استنباطي يافته‌ها
 
فصل پنجم:بحث و نتيجه‌گيري
 مقدمه 
 خلاصه يافته‌ها 
 بحث و نتيجه‌گيري
 پيشنهادات
 ضمائم 
 منابع و مآخذ
 
 


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۹:۴۳

ارزيابي اثرات شبكه هاي اجتماعي مجازي بر هويت جمعي دانشجويان

هدف از اين پايان نامه ارزيابي اثرات شبكه هاي اجتماعي مجازي بر هويت جمعي دانشجويان مي باشد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 193
حجم 420 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي docx
دسته بندي روانشناسي،علوم تربيتي واجتماعي


توضيحات كامل

اين پايان نامه در مورد شبكه هاي اجتماعي و با عنوان ارزيابي اثرات شبكه هاي اجتماعي مجازي بر هويت جمعي دانشجويان مي باشد.علي رغم ممنوعيت شبكه هاي اجتماعي در ايران، تعداد قابل توجهي از كاربران ايراني، عضو شبكه هاي اجتماعي فيلتر شده هستند. سايت خبري عصر ايران تعداد كاربران ايراني شبكه هاي اجتماعي فيس بوك را در داخل كشور 6 تا 12 ميليون نفر و رئيس فناوري و اطلاعات سازمان بسيج دانش آموزي و فرهنگيان كشور نيز تعداد كاربران ايراني فيس بوك را 17 ميليون نفر برآورد نموده است (شهابي و بيات، 1391: 64). 

 

 

با توجه به اهميت شبكه هاي اجتماعي مجازي در عصر حاضر كه با محبوبيت بي نظير جهاني روبرو هستند و اينكه هر روز چندين هزار كاربر عضو اين شبكه هاي اجتماعي مجازي مي شود و همچنين با توجه به اينكه اكثريت كاربران شبكه هاي اجتماعي مجازي دانشجو مي باشند و اكثريت دانشجويان عضو شبكه هاي اجتماعي مجازي مي باشند و دانشجويان هم هم با توجه به محيطي كه در آن قرار دارند و دسترسي آسان تر به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي مجازي بهتر با سازوكارهاي شبكه هاي اجتماعي مجازي آشنايي دارند

 

 

و همچنين با توجه به اينكه در دانشگاه سيستان و بلوچستان دانشجوياني از اقوام مختلف و به خصوص قوم بلوچ در آن مشغول به تحصيل مي باشند، موضوع رابطه شبكه هاي اجتماعي مجازي و هويت جمعي را انتخاب كرده ايم. پس در تحقيق حاضر به دنبال بررسي رابطه شبكه هاي اجتماعي مجازي و هويت جمعي دانشجويان دانشگاه سيستان و بلوچستان مي باشيم و فرضيه اصلي تحقيق اين مي باشد كه آيا شبكه هاي اجتماعي كه از وسايل ارتباطي جديد و بعدي از جهاني شدن در حوزه ارتباطات مي باشند رابطه اي با هويت جمعي دانشجويان دارند يا اينكه اين شبكه هاي اجتماعي رابطه خنثي اي با هويت جمعي دارند.

 

 

 

 

 

 

 


فهرست مطالب

1- فصل اول: كليات                                                   1
1-1-مقدمه                   2
1-2-بيان مساله               4
1-3-اهداف تحقيق         7
1-4- اهميت و ضرورت تحقيق                                         7
1-5- تعاريف مفاهيم و اصطلاحات كليدي                        9

 

 

 

2- فصل دوم: چارچوب نظري و تجربي تحقيق   10
2-1- پيشينه تحقيق          11
2-1- 1-مطالعات انجام شده داخلي                                    11
2-1-2- مطالعات انجام شده خارجي                                  14
2-1- 3-جمع بندي پيشينه تحقيق                                       17
2-2- مباني نظري           18
2-2-1- هويت               18
2-2-1-1- هويت اجتماعي                                               19
2-2-1-2 كنش متقابل نمادين                                           20
2-2-1-3- ساير نظريه پردازان                                             21
2-2-2- شبكه هاي اجتماعي مجازي                                    23
2-2-3- شبكه هاي اجتماعي مجازي و هويت                       25
2-2-3-1- بري ولمن         25
2-2-3-2-آنتوني گيدنز     26
2-2-3-3- رولند رابرتسون                                                   27
2-2-3-4- مالكوم واتزر     28
2-2-3-5- مانوئل كاستلز  30
2-2-3-6- حوزه عمومي هابرماس                                      31
2-2-3-7- نظريه كاشت    31
2-2-3-8-نظريه استفاده و رضامندي                                     32
2-2-3-9- فيس بوك و هويت                                             32
2-3- چارچوب نظري تحقيق                                                34
2-4- فرضيه هاي تحقيق       37

 

 

 

3-فصل سوم: روش شناسي                                              39
3-1- روش و ابزار جمع آوري اطلاعات                                 40
3-2- تعاريف مفاهيم           40
3-2-1- تعاريف مفهومي متغيرهاي تحقيق                         40
3-2-2- تعاريف عملياتي متغيرهاي تحقيق                           43
3-3- سنجش                    48
3-3-1 طيف ليكرت          48
3-4- اعتبار و پايايي           49
3-5- جامعه آماري و حجم نمونه                                         50
3-6- مراحل انتخاب نمونه                                                   50
3-7- ابزار هاي تحليل داده ها                                               52

 

 


4- فصل چهارم:يافته هاي تحقيق                                 53
4-3-وضعيت تأهل پاسخگويان
جدول شماره (4-3) توزيع پاسخگويان برحسب وضعيت تأهل
4-4-تحصيلات پاسخگويان
جدول شماره (4-4) توزيع پاسخگويان برحسب تحصيلات
4-5-دانشكده
جدول شماره (4-5) توزيع پاسخگويان به تفكيك دانشكده
4-6-ميزان درآمد پاسخگويان
جدول شماره (4-6) توزيع پاسخگويان برحسب ميزان درآمد خانوار
4-7-تعلق داشتن به طبقه
جدول شماره (4-7). توزيع پاسخگويان به تفكيك تعلق داشتن به طبقه
4-8-قوميت پاسخگويان
جدول شماره (4-8) توزيع پاسخگويان برحسب قوميت
4-9-ميزان استفاده از اينترنت
جدول شماره (4-9) توزيع پاسخگويان به تفكيك ميزان استفاده از اينترنت
4-10-عضويت در شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-10) توزيع پاسخگويان برحسب عضويت در شبكه هاي اجتماعي مجازي
4-11-ميزان استفاده از شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-11) توزيع پاسخگويان برحسب ميزان استفاده از شبكه هاي اجتماعي مجازي
4-12-سابقه عضويت از شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-12) توزيع پاسخگويان برحسب سابقه عضويت در شبكه هاي اجتماعي
4-13-تعداد دوستان در شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-13). توزيع پاسخگويان برحسب تعداد دوستان در شبكه هاي اجتماعي
4-14-ميزان احساس آزادي در شبكه هاي اجتماعي مجازي
4-15-نوع استفاده از شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-15). توزيع پاسخگويان برحسب نوع استفاده از شبكه هاي اجتماعي
4-16-نوع صفحات ايجاد شده و نوع اشتراك گذاري مطالب در شبكه هاي اجتماعي
جدول شماره (4-16) توزيع پاسخگويان برحسب اشتراك و نوع صفحات ايجاد شده در شبكه هاي اجتماعي
4-17-نوع لايك و كامنت
جدول شماره (4-17). توزيع پاسخگويان برحسب نوع لايك و كامنت در شبكه هاي اجتماعي
4-18-نوع گروه ها و تالارها
جدول شماره (4-18). توزيع پاسخگويان برحسب نوع عضويت در گروه ها و تالارها در شبكه هاي اجتماعي
-19-نوع مخاطب
جدول شماره (4-19). توزيع پاسخگويان برحسب نوع مخاطبان در شبكه هاي اجتماعي
-20-نوع اخبار در شبكه هاي اجتماعي مجازي
جدول شماره (4-20) نوع اخبار پاسخگويان در شبكه هاي اجتماعي مجازي
4-21-ميزان تعلق به هويت ملي
جدول شماره (4-22-1). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت ملي به تفكيك گويه
جدول شماره (4-21-2). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت ملي
4-22- ميزان تعلق به هويت قومي
جدول شماره (4-22-1). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت قومي به تفكيك گويه
جدول شماره (4-22-2). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت قومي
4-23-ميزان تعلق به هويت مذهبي
جدول شماره (4-23-1). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت مذهبي به تفكيك گويه
ميزان را دارند.
جدول شماره (4-23-2). توزيع پاسخگويان برحسب ميزان تعلق به هويت مذهبي
4-24-ميزان تعلق به هويت جهاني
جدول شماره (4-24-1). توزيع پاسخگويان برحسب تعلق به هويت جهاني
جدول شماره (4-24-2). توزيع پاسخگويان برحسب تعلق به هويت جهاني
4-25-رابطه بين ابعاد هويت جمعي (هويت ملي، قومي، مذهبي و جهاني)
4-26-رابطه بين ابعاد هويت ملي
جدول (4-26) رابطه بين ابعاد هويت ملي
4-27-رابطه بين ابعاد هويت مذهبي
جدول (4-27) رابطه بين ابعاد هويت مذهبي
-رابطه بين ابعاد هويت قومي
4-2- آزمون فرضيات          82

 

 


5- فصل پنجم: نتيجه گيري                                          
5-1- بحث و نتيجه گيري   112
5-2- پيشنهادات                118

 

 

منابع                                

پيوست                             


توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۵۰:۲۵

پاورپوينت مباني هنرهاي تجسمي

دانلود پاورپوينت مباني هنرهاي تجسمي 40 اسلايد


مشخصات فايل

تعداد صفحات 40
حجم 1 كيلوبايت
فرمت فايل اصلي ppt
دسته بندي معماري


توضيحات كامل

پاورپوينت مباني هنرهاي تجسمي 40 اسلايد

 

مباني  هنرهاي  تجسمي

ايجاد آثار هنرهاي تجسمي و درست درك كردن آن ها نياز به يك شناخت اوليه از اصول و مباني هنرهاي تجسمي دارد. همين دليل اين مباني را مي توان به الفبا و قواعد درك زبان و ابدع در هنرهاي تجسمي و بصري تعبير كرد. آشنا شدن با مباني هنرهاي تجسمي مي تواند تا حد زيادي در درك كردن جهان بصري مؤثر باشد.

آنچه در روزگار ما در قالب هنرهاي تجسمي جاي مي گيرد عبارت است از : عكاسي، گرافيك، نقاشي ، طراحي و مجسمه سازي. به طور كلي مي توان گفت همه هنرهايي كه به صورت بصري ارائه يا ديده مي شوند و با تصوير سر و كار دارند، اصول و مباني مشتركي دارند كه «مباني هنرهاي تجسمي» يا «مباني هنرهاي بصري» ناميده مي شوند. بنابراين در مباني هنرهاي تجسمي الفباي تجسم يا تصوير كردن و همچنين درك آثار هنرهاي تجسمي را تجربه خواهيم كرد.
توضيحات بيشتر و دانلودصدور پيش فاكتور، پرداخت آنلاين و دانلود

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۲۹:۲۶

پاورپوينت هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا (TDABC)

ديد كلي :دانلود پاورپوينت هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا (TDABC) در حجم 46 اسلايد همراه با تصاوير و توضيحات كامل شامل مقدمه، چالش هاي مدل هزينه يابي بر مبناي فعاليت، سازوكارهزينه يابي بر مبناي فعاليت زمانگرا، هزينه يابي بر مبناي فعاليت، هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا، قدرت پيش بيني مدل (ABC)، معادلات زماني، نوآوري هزينه يابي بر مبناي فعاليت زما

توضيحات كامل :

پاورپوينت هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا (TDABC)

فرمت: پاورپوينت (PowerPoint)، قابل ويرايش

تعداد اسلايد: 46 اسلايد

دسته: حسابداري- مديريت مالي(ويژه ارائه كلاسي درس حسابداري مديريت)

اين فايل شامل پاورپوينتي با عنوان " هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا (TDABC) " مي باشد كه در حجم 46 اسلايد همراه با تصاوير و توضيحات كامل تهيه شده و مي تواند به عنوان ارائه كلاسي درس حسابداري مديريت رشته هاي حسابداري و مديريت مالي مورد استفاده قرار گيرد. بخشهاي عمده اين فايل شامل موارد زير مي باشد:

مقدمه

چالش هاي مدل هزينه يابي بر مبناي فعاليت

سازوكارهزينه يابي بر مبناي فعاليت زمانگرا

هزينه يابي بر مبناي فعاليت                         

هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا                      

قدرت پيش بيني مدل (ABC)

معادلات زماني

نوآوري هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا

پياده سازي مدل هزينه يابي بر مبناي فعاليت زمان گرا(TDABC)

استخراج داده هاي مالي و عملياتي

ساخت مدل پايلوت

تهيه طرح هاي اجرايي آزمايشي براي مديريت

اجرايTDABC در سطح سازمان

معايب سيستم TDABC

مزاياي سيستم PFABC

پاورپوينت تهيه شده بسيار كامل و قابل ويرايش بوده و در تهيه آن كليه موارد نگارشي و املايي رعايت گرديده است.

نويسنده :تيم تحقيقاتي
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۳۰:۱۵

مدلسازي و تحليل آچار در نرم افزار آباكيوس- آموزش تصويري به صورت كامل و گام به گام

ديد كلي :مدلسازي و تحليل آچار در نرم افزار آباكيوس- آموزش تصويري به صورت كامل و گام به گام در قالب ورد وقابل ويرايش – 18 صفحه

توضيحات كامل :

مدلسازي و تحليل آچار در نرم افزار آباكيوس- آموزش تصويري به صورت كامل و گام به گام

در قالب ورد وقابل ويرايش – 18 صفحه

نرم‌افزار آباكوس

از جمله نرم‌افزاري‌هاي قدرتمند مهندسي به كمك رايانه در زمينه تحليل به روش اجزاء محدود (FEM) در بازار است. اسم و نشان اين نرم‌افزار از لغت abacus در زبان انگليسي به معناي چرتكه و در زبان يوناني به معناي تخته پوشيده شده با ماسه، گرفته شده‌است.
اين نرم‌افزار محصول شركت فرانسوي داسو سيستمز مي‌باشد.

آباكوس قابليت حل مسايل از يك تحليل خطي ساده تا پيچيده‌ترين مدلسازي غير خطي را دارا مي‌باشد. اين نرم‌افزار داراي مجموعه المان‌هاي بسيار گسترده‌اي مي‌باشد كه هر نوع هندسه‌اي را مي‌توان توسط اين المان‌ها مدل كرد. همچنين داراي مدل‌هاي رفتاري بسيار زيادي است كه در مدلسازي انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظير فلزات، لاستيك‌ها، پليمرها، كامپوزيت‌ها، بتن مسلح، فوم‌هاي فنري و نيز شكننده و همچنين مصالحي ژئوتكنيكي نظير خاك و سنگ، قابليت بالايي را ممكن مي‌سازد. نظر به اينكه آباكوس يك ابزار مدلسازي عمومي و گسترده مي‌باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحليل مسائل مكانيك جامدات (يعني مسئله تنش - كرنش) نمي‌شود. با استفاده از اين نرم‌افزار مي‌توان مسايل مختلفي نظير انتقال حرارت، انتقال جرم، تحليل حرارتي اجزاء الكتريكي، اكوستيك، تراوش و پيزو الكتريك را مورد مطالعه قرار داد.

فهرست مطالب

نرم‌افزار آباكوس

مدلسازي

تعريف خصوصيات مكانيكي ماده

اختصاص سطح مقطع و خواص ايجاد شده به قطعه

مونتاژ

بارگذاري

صفركردن درجات آزادي

مش بندي

حل مسئله

مقادير تنش فون ميسز

جابجايي

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
تاریخ امروز
تازه ترين مطالب
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک ها وبلاگ